Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ružmarin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ružmarin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
Korisnik
Poruka
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 18:53
i ja volim posijati prvo da vidim kako proces ide iz početka
al ruzmarin ću definitivno zapelcati
znači treba čekati dok ocvate?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 19:06
M niš ne treba čekati, treba samo iskopati s korjenčićem,  zato što kod mene ružmarin cvate 12 mjseci, pa kako ćeš čekati da ne cvate.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2008 u 23:20
SmileBog svima. Prije par sati sam se registrirala na forum.
Imam dvije vrste ružmarina. Jedan je iz rasadnika, uspravan je, jedar, obilato cvjeta i raste k'o lud. Drugi autohtoni primjerak prenesen iz obližnje makije (vrt na otoku ) je polegnut, izduženih tankih
 grana, ne može se uredno šišati, manje cvjeta i sporije raste.
Vrlo se lako primi iz vršnih grančica ne previše odrvenjenih.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 08:39
dobrodošla i hvala na ovim informacijama
dobro će doći Wink
Na vrh
gejsha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gejsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 18:38
ja imam jednog "udomljenog" bili u svatvima i dosla doma zao mi bilo baciti grancicu i uspjelo je Thumbs%20Up malo smiješno izgleda, ali bit ce boji kad naraste smile126
                                                                                  
                                                                              
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 08:11
Moji ruzmarini sa pocetka teme uspjesno su prezivjeli zimu. Cak bih rekla i da im je zima odgovarala. Bili su lagano zasticeni komadom jutene vrece i kad sam vidjela da ljudi po svojim vrtovima skidaju zastitu sa biljaka, skinula sam i ja sa njih. I evo kako su me docekali.






Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 13:31
Prekrasni su  to je osim nevena druga biljka koja kod mene cvjeta cjelu godinu.
A osim toga volim ga za ribu i ponekad ga stavim u vazu, par graničica, kad nemam cvijeće. Obožavam taj miris i miris lavande.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 15:13
Meni je bilo vazno samo da prezive zimu. Nisam ocekivala da cu ih zateci vec u cvijetu. Negdje na jugu me to ne bi iznenadilo ali ovi su doslovno u Alpama...al briga ih, izgleda da im je dobro tu. Smile
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 15:28
Čestitke za ružmarin u Alpama!Thumbs%20Up
Odlično izgleda.
Ja sam mog nedavno šišala iako mi je žao. Više volim da sve prirodno raste, ali što ću kad se mora nešto i šišati ( zamislili smi dobiti živicu od ružmarina).
Imam grančica na bacanje pa sam još sadila nove živice...Vidjet ćemo!
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 15:33
E pa i ja sam mislila osisati ga sada...a sta sad da mu radim kad je vec pun cvjetova?? Sad mi ga zao dirati. 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2008 u 17:42
Jel ja mogu sad presaditi ružmarin? u jednom kamenjaru mi je grmić ružmarina i neka grana se polomila pa sam je ja samo pikula u zemlju,blizu tog grma.U jesen je bilo malecki pa ga nisam dirala,a sad je"buknuo" samo da ne preraste onaj drugi grm.Trebala bi jednoga maknuti.
Ne mogu ga uzeti sa puno zemlje kod iskapanja jer bi morala potrgati dosta cvijeća.Znači sa minimalno zemlje,samo da korjen izvučem.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2008 u 19:26
moj ružmarin se suši, a ne znam zašto? vode ima taman...
možda mu smeta društvo cvijeća Confused

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2008 u 23:24
Bojim se shasha kako će pretrpiti vađenje bez grude zemlje u ovo doba....prenosila sam kadulju i nije uspjelo ( u 4 mj ) jer je korijen ostao  na suho, a  to su dugi, suhi korijeni koji izgleda teško se obnove ako su bez omotača zemlje....nisu mi uspjele još neke biljke iz kamena jer sad su valjda prevelike i korijen se ne snađe....ja bi to ostavila za jesen...
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 14:18
nedavno sam popikala 20-ak grančica ružmarina i 20-ak grančica lavande i sad me zanima da li da ih presadim u vrt ili da ih takve u teglicama pospremim u kuću preko zime?
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 19:44
Originalno poslano od člana Arwen Arwen napisao:

moj ružmarin se suši, a ne znam zašto? vode ima taman...
možda mu smeta društvo cvijeća Confused



ako je u tegli, možda mu je premala ili mu je zemlja iscrpljena.....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 09:56
...grančice koje sam zabola u zemlju u  travnju  ( ružmarin )  su se primile  -   80  %.....
...sad sam  veliku granu koja je polegla i počela stvarati korijen na mjestu dodira sa zemljom...prenjela u pitar za taracu u gradu...lijepo izgleda da će uspjeti...
 
Jelena ...........ako si na kontinentu ja bi pričekala proljeće...
 
...u Dalmaciji može direktno u zemlju jer će još biti toplo za zakorjenjivanje...
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 11:45
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

...grančice koje sam zabola u zemlju u  travnju  ( ružmarin )  su se primile  -   80  %.....
...sad sam  veliku granu koja je polegla i počela stvarati korijen na mjestu dodira sa zemljom...prenjela u pitar za taracu u gradu...lijepo izgleda da će uspjeti...

 

Jelena ...........ako si na kontinentu ja bi pričekala proljeće...

 

...u Dalmaciji može direktno u zemlju jer će još biti toplo za zakorjenjivanje...



hvala ti.....samo me još zanima da li da ih unesem na sobnu temperaturu ili na hladnije npr.garažu?

ja sam isto u travnju popikala direktni u zemlju 12 grančica i od njih 12, 3 su se primile...
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2008 u 17:14
ovo je cc 5g.star ružmarin koji sam morala presaditi prije 1,5mj...i sad se događa ovo...i cvijeta i ćuti istovrremeno...šta se događa?hoče se posušiti?



Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2008 u 23:49
Preveliku si biljku presadila.Takve se teško primaju.Trebala si joj dobro potkresati grane da se lakše izbori.Inače ružmarin je trpeć, možda ipak uspije.
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 00:02
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Preveliku si biljku presadila.Takve se teško primaju.Trebala si joj
dobro potkresati grane da se lakše izbori.Inače ružmarin je trpeć,
možda ipak uspije.


a joj ...a da je sad potkrešem?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.