Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ružmarin
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ružmarin

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
Korisnik
Poruka
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 09:45
moj je još vani

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 15:55
Moji su stalno vani, ovaj obični:


Uploaded with ImageShack.us

i ovaj puzajući:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 21:59
I ja svoj ružmarin imam vani u zemlji, gdje uspješno prezimi. Lani mi je jedino neka životinja po noći cijelog polomila, makar je uza zid, dežurni krivci su naravno srne.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 22:37
ja ću ovaj unijeti unutra a dva mlada sam posadila u zemlju, u zaklonu su, pa ih namjeravam ostaviti preko zime
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 22:51
Ako kod Carol prezimi na Zagorskim bregima trebalo bi da i kod mene prezimi.
Nešto se ipak bojim da će  vani uginuti.
Neka ga još na toplom prezimljavanju.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 20:09
ovaj sam nedavno posadila u zemlji i evo ga cvjeta

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 21:03
Originalno poslano od člana nuna nuna napisao:

Ako kod Carol prezimi na Zagorskim bregima trebalo bi da i kod mene prezimi.
Nešto se ipak bojim da će  vani uginuti.
Neka ga još na toplom prezimljavanju.


Ružmarin prezimljuje vani, samo ga je potrebno jedno dvije prve godine zaštititi, a poslije više niti ne i treba ga dobro orezati ako se želi održavati lijepa forma i da mu dio pri zemlji ne ostane ogoljen.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 15:25
Moj jadničak je od prve godine vani, čak ga nisam ni štitila ničim. Posrećilo mi se valjda, pa preživio već dvije zime. Samo bi ga trebalo lijepo orezati, pretpostavljam da to ne smijem raditi sada ? Nego da čekam proljeće ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 16:54
Ružmarin kod mene na sjeveru ne prezimljuje vani,nema šanse da preživi moju zimu!!!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 19:44
mali kaktus, kad sam negdje prije prelistavala ovaj topis, vidjela sam upute nekih forumašica iz tvoga kraja koje su navele da im ružmarin bez problema prezimljuje vani posađen. Vjerujem da su napisale iz iskustva. Zime tvoga kraja ubrajaju se među najhladnija podneblja u RH. Možda uspiješ provjeriti ili se sjetiti tko je o tome pisao. Za Slavoniju znam, a evo i tu su već noviji postovi koji potvrđuju da u kontinentalnoj klimi opstaje vani. Ja sam kod mene sadila par komada i svi oni puzajući su bez problema opstali, a oni uspravni, jedan prvu zimu nije preživio, a jedan je. Ja ih nisam prekrivala. Te godine je bio najniži minus kod mene -9, no to im nije smetalo, ali bura u veljači jednoga je dotukla.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 19:47
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Moj jadničak je od prve godine vani, čak ga nisam ni štitila ničim. Posrećilo mi se valjda, pa preživio već dvije zime. Samo bi ga trebalo lijepo orezati, pretpostavljam da to ne smijem raditi sada ? Nego da čekam proljeće ?


Nemoj ga sad rezati, još je mlada biljka, mogao bi smrznuti. Bolje na proljeće, a onda ga možeš onako nemilosrdno i bit će super i kad god ti izađe iz željene forme, možeš ga rezati.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 20:16
Moon,sad si mi dala materijala za razmišljanje!Pročitala cijelu temu i vidim različita iskustva.Sad ću ja svojeg ostaviti vani(u tegli je)pa da vidim šta će biti od njega.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 20:21
mali kaktus, eto, valja razmisliti . Čuj, bilo bi bolje u vrtu. U cvijetnjaku je izložen zimskim uvjetima sa svih strana, u vrtu je zaštićeniji
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 20:25
Moon,to je malo veči problem kod mene,stavit ću da pred ulaz koji je s južne strane kuće,mislim da će tu biti bolje zaštičen nego u vrtu na otvorenom.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 20:29
MK, bolje ga posadi u zemlju. negdje uza zid i malo ga ušuškaj slamom , ona ti je super zaštita, ne trune a topla je.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 20:30
mali kaktus, eh, uvijek kuburimo s prostorom
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 20:33
Glikica,Moon,takva mjesta uza zid kod mene su odavno zauzetaLOL

Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 20:34
Moon, hvala, potvrdila si mi da ga ne diram sada, nego tek na proljeće. Moram ga malo formirati i to mislim puno orezati. A od orezanih grančica bi moglo biti: nešto na ukorjenjavanje, nešto za pečenku, nešto za ražnjiće, pa malo za miris u sobama, ormarima...
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 20:35
MK, a uz sjenicu ? Mislim da ti je tamo sunčano ? Tamo negdje kod onog roštilja ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 20:41
Glikice, može biti od orezanih grančica svašta lijepoga što si nabrojila, a za zakorjenjivanje direktno u zemlju zapelcati vršne dijelove grančica, lako se zakorjenjuje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.