Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj kamenjar i vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj kamenjar i vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 70>
Korisnik
Poruka
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 21:50
Ona ukrasna trava i allium su mi na listi biljka koje trebam nabaviti Thumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 22:22
slatko, slatko
 
da li je ono zeleno minijaturni ili trokutasti bor?
 
 
 
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 22:31
Sreća da nisam nabavila Tradescantiu nisam imala pojma kako ta biljka u stvarnosti izgleda vidjela sam samo cvijet, puno se razraste tako da mi je prevelika, ali svejedno je prekrasna kao i ostatak biljčica i cvjetića
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 08:30
Sad kad je sve objedinjeno imamo bolju sliku sve tvoje divote!Clap
Na vrh
piramida View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1060
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piramida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 09:06
Jel onaj allium trajnica,prekrasan je,izgleda mi dobar za sušenje.
A i kamenjar je poseban,obožavam kamenjare.

Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 09:09
Istina Bako, super je Andrea sve to posložila, sad se i ja lakše snađem, jer sam i sebi zakomplicirala LOL.
Tajčice, ne znam na koje zeleno misliš. Bor nemem ni jedan, vjerovatno ti je zapela za oko kakva mini smrekica. Al super si me sjetila, baš bi pasao jedan planinski borić Wink.
Hoya ti samo bilježi što ti treba pa na jesen kreće paket. Šteta što to ne mogu reći i Zvrku.
Tija jel te možda zainteresiralo nešto niže od tradescantie Wink?
 
A sad malo novih sličica:
 
Papaver orientale
 
 
Aster alpinus
 
 
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 09:13
Piramida, allium je trajnica, a za sušenje ne znam, nisam probala a i trebat će mi sjeme za nešto drugo LOL.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 09:28
Sempervivum
 
 
Campanula
 
 
Pa mini karanfilčići
 
 
Geranium sanguineum
 
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 10:15
e znaš ti Horti da budeš dobila po , kuka cijelo vrijeme kak jadna ona nema skoro pa niš a onda tresne slike da se čovjek pobira pod stolcem! Krasno ti je cvijeće, radim spisak ali nemoj nikom reći, i ne biti skroma! Imaš pravu raskoš samo češće šetaj sa aparatom i šalji slike
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 10:23
nemam sad vremena vise komentirati,al svraticu kasnije
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 10:30
smile227
 
kako je lijep geranium. Dobila sam pelcer od Andree i sad tek vidim kako to lijepo cvate. Da mislila sam na smrekicu po slici a ličio je na minijaturni bor, nema veze izgleda sve super.
 
Camapnule meni nikako ne uspijeva, otkrij mi u čemu je trik?????
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 14:09
Gio, samo ti navrati kad god želiš, drago mi je da ti se sviđa.
 
Tajčice campanula je na punom suncu u kamenjaru, znači u ocjeditom tlu ( suhom čak ) i ništa joj drugo ne radim. Izgleda da nisi dobila dobre pelcere kad ti ne idu, morat ćemo nešto učinit s tim u vezi.
 
Hana od srca si me nasmijala sa svojim cenzuriranim komentarom. Ma nije to tak ko što izgleda na slici, ono što ne valja zaobiđem LOL. A što se bilježenja tiče, dapače, drago mi je da ima kod mene nešto što ti je zapelo za oko kad znam kako dobro oko imaš Wink.
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 14:14
horti ovo što vi kažete pakujac moja mama zove popova kapica i ima ih raznih boja kao i ti meni se jako sviđa ova campanula jer ja volim niske grmaste biljke koje dominiraju
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 15:35
Originalno poslano od člana Horti Horti napisao:

Gio, samo ti navrati kad god želiš, drago mi je da ti se sviđa.
 

Tajčice campanula je na punom suncu u kamenjaru, znači u ocjeditom tlu ( suhom čak ) i ništa joj drugo ne radim. Izgleda da nisi dobila dobre pelcere kad ti ne idu, morat ćemo nešto učinit s tim u vezi.

 

Hana od srca si me nasmijala sa svojim cenzuriranim komentarom. Ma nije to tak ko što izgleda na slici, ono što ne valja zaobiđem [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley36.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="LOL" />. A što se bilježenja tiče, dapače, drago mi je da ima kod mene nešto što ti je zapelo za oko kad znam kako dobro oko imaš [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />.
je mogu mislit da uživo ne izgleda tak. Izgleda mnogo, mnogo bolje
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 16:09
Krasno ukomponirano, malo kamenja, malo cvijeća i to slaganje jako mi se sviđa. Tebi se uopće ne vidi zemlja- svaka čast!Thumbs%20Up
Samo bih te pitala za teren gdje je postavljen kamenjar - je li ravan ili ukošen?
Imam i ja skoro sve te biljčice ali mi kod tebe izgledaju nekako urednije i ljepše.
Jedini ne znam što je ono žuto (neki sedum, možda) kod astera alpinusa?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2009 u 16:39
Horti za pet. Prekrasnog cvijeća....
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 10:18
Bergenia, hvala ti na pohvali kamenjara. Ja sam ti na brdu pa je teren prirodna kosina, baš idealno za kamenar. Zato mi na žalost biljke po gredicama pate jer ne paše to baš svima.
Ona biljka je sedum, ali koji ne pitaj Confused jer ih toliko ima da se ja tu ne mogu snać.
 
A sad još malo mojih uradaka:
 
Lychnis
 
 
Karanfilčići
 
 
Lupinus
 
 
Ovo je za sad bez imena
 
 
Geranium tek počinje ali mi je toliko lijep da sam ga morala uslikat
 
 
Plava perunika
 
 
Nova ekipa pakujaca
 
 
Još jedan lupinus
 
 
Hoste
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 12:42
horti prekrasno cviječeSmileSmileSmile ono bez imena mene podsječa na judine dukate ili novčiće kak to zovu u mom kraju
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 19:13
Tvoj kamenjar mi je definitivno među pet najljepših na forumu!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 19:56

Sada kuzim zasto meni campanula nije htjela rasti, pises da kod tebe raste u suhom tlu(moja je glima, i po zimi jako mokra).

A geranium sam tek pocela saditi ove godine i mislim da ce biti slicne boje, tvoje su divno narasle.

U stvari cijeli ti je kamenjar fino osmisljen i pun biljaka Clap, cista petica.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 70>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.