Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Liriodendron tulipifera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Liriodendron tulipifera

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 16:11
Onda idemo u "park za mlade",to moram vidjeti u živo.Samo da vidimo kad sjeme dozrijeva pa da krenemo u sakupljanjeBig%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zrinka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zrinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 10:47
Može! Thumbs%20Up

Plodovi dozrijevaju u jesen ( skupni plod 5-8 cm dugačak , sastavljen od 60- 100 perutki). Perutka 35-55 mm dugačka , smeđa, oraščić sa 1-2 sjemenke


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 13:12
Da samo znas da je klijavost jako mala.Ja sam mnogo posijala i nikle mi samo 4 biljke.Ja imam sadnicu kupila prosle godine ali mi jos nije cvijetala.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 23:33
Mi pokušavamo zakorijeniti reznice. Bude li uspjeha javio se.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 00:58
Kolike reznice trebaju biti, koje debljine?Da li oziljavate sa HORMONOM?
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 20:08
Ima li  ovo za kupiti gdje u Rijeci i okolici i koliko košta? Uspjeva li kod nas?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2011 u 11:02
Uspjeva na kontinentu. U gradskom parku imamo jedan stari primjerak.
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2011 u 00:28
Pozdrav svima! opet ste nasli na super drvo! nikad kraja s vama i tom ljepotom prirode! prije nego i sam poželim imati jedno, da li bi netko znao da li pčele posjećuju njegove cvjetove?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2011 u 21:09
Pčele posjećuju njegove cvjetove ali problem je što cvjetova ima relativno malo tako da nije interesantna biljka za pčelarenje.
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 02:58
Nije u šoldi baš sve!
Nije bitno da sve obilno medi, već da sve što medi bude na mjestu jednom - u mom budućem medonosnom botaničkom parku.
 
pokazao sam drvo prijatelju s posla koji ima veliki nekomercijalni voćnjak (za dušu i rakiju; duša=rakijaSmile) i ništa ukrasno ne raste, ali kad sam mu pokazao tulipanovac i liquidambar, našao je tamo neki šumarak di će ih zasadit. Danas sam zbog liječničkih pregleda morao u ZG i dok sam čekao svoju jedinu, prošao sam u obližnji neki kao vrtni centar u Dubravi i pronašao 2m visoke sadnice, ili nešto niže, liquidambara, po cijeni od 490kn. Pa to je pljačka gora od privatizacije! uglavnom, tamo je sve živo po 490kn, od voćaka, javora, lipa, skoro sve! i ono što raste na svakom koraku, u svakoj šumi. Tako da još jednom definitivno treba samostalno uzgajat biljke, zaobilazeći rasadnike, a da ne pričamo koliko je veći osobni gušt i pobjeda, kad iz one male neprimjetne sjemenke nikne ogromno stablo. kad sam se počeo baviti ramnožavanjem medonosnog drveća i grmlja, totalno me očaralo kako iz tih sjemenki pokupljenih doslovno sa ceste niče stablo u maloj čaši i traži veću, kao i gladna beba kad plače za bočicom mlijeka.
Božikovine, kako stoji stanje sa sjemenkama tulipanovca i kako su prošli oni pokušaji s reznicama?
negdje sam čitao, možda i na ovom forumu dok se još nisam bio registrirao, ali mislim da je neki drugi, da se vrbe onako lako prime kad ih zapiknemo u vlažnu zemlju ili vodu zato jer imaju puno hormona rasta i onda ako zajedno sa šibom vrbe (mislim da je najbolja žalosna vrba - Salix Babilonica) u posudu s vodom stavimo reznicu neke druge vrste i ova će ožiliti zbog utjecaja hormona vrbe. vjerojatno vi to već znate, ali pitam vas da li bi to možda bilo primjenjivo u razmnožavanju  tih slabo razmnoživih vrsti poput tulipanovca. Negdje sam čitao vaš post da treba nasjeckati korjen kupine, da li se i na taj način možda nesto može postići?
toliko za sada, uglavnom, priključio bih se grupi koja bi htjela imati tulipanovac in da house. Pozz
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 07:10
Medomann, reznice tulipanovca su u zemlji, ispod boce i za sada ne daju neke rezultate no nada umire posljednja.
Druge reznice(ovogoišnje) su u vodi(& vrba) i čekaju daljnje akcije.
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 17:45
ispod boce? znači kao zaštićene u nekoj mikroklimi? možda ne shvaćam dobro? jel mi možete skroz kratko objasnit onaj korijen kupine nasjeckan u zemlji, zašto je to dobro?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 01:07
Medomann, reznice su poklopljene s odrezanom plastičnom bocom zbog zaštite i mikroklime a korijen kupine ima dosta hormona rasta.
Narezane grane vrbe se koriste kad reznice stavljamo u vodu a efekat je isti kao da u vodu stavimo acisal.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 08:16
Kod nas ispred škole ima to drvo....
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 09:04
Antune, organiziraj akcije "prikupljanje reznica" i "prikupljanje komada korjena".
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 13:48
Našla sam sadnice u rasadniku "Fuderer" u Valpovo veličine 170cm i košta 100,00kn ( samo je dostava upitna, HP Expresom je moguće samo neznam koliko bi koštalo, provjerit ću).
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 07:12
Mira, ajde provjeri kako su uzgojene sadnice, dali iz sjemena ili reznicama?
Ako su uzgojene iz sjemena treba dugo čekati da procvatu.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 17:30
Ja sam kupila sadnicu dosta veliku ima vec tri godine ali nema pojma da ce cvjetati.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 17:36
Ovo stablo procvate tek nakon 6 do 8 godina(ponekad i više), ali vrijedi čekati da procvate.
Cvjetovi su vrlo lijepi, zlatno-žuto-narančaste boje. Neobičnog su oblika i intenzivnog mirisa. Cvatnja traje od kraja svibnja do početka srpnja.
Na vrh
sequoiadendron View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 30 Travanj 2010
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sequoiadendron Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2011 u 21:17
E, moj Liriodendron, uzgojen iz sjemena, je star oko 6 godina. Visina je više od 2metra. Lani je narastao samo 10cm,jer sam ga na prolječe presadio u nazad u posudu, jer mu tamo, di je rastao, nije bilo dosta mjesta. ALi prije presadživanja,, narastao je oko 1metar. Ali ove godine,če sigurno narsti za koji metar. A kada nadžem mjesto za njega, posadit ču ga.

Sjeme jako salbo klija, to je istina.Mžda , bi se gam mogllo razmnožavati, isto kao podlage za jabuke.
Ato se radi tako, da sposadiš jednu stablo i ga odrežeš na visinu možda 30cm. I ono počne da jako tjera, i kada su grane malo narasle, zasipa se ih zemljom i do druge godine se ukorenini. Kod jabuka ide, tribalo bi propat kod liriodendrona. Tako se isto rasi sa magnolijama.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.