Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Liriodendron tulipifera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Liriodendron tulipifera

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 07:14
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

Antune, organiziraj akcije "prikupljanje reznica" i "prikupljanje komada korjena". [IMG]smileys/smiley2.gif" align="middle" />


Reznica će sigurno biti....
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 07:45
Originalno poslano od člana sequoiadendron sequoiadendron napisao:

E, moj Liriodendron, uzgojen iz sjemena, je star oko 6 godina. Visina je više od 2metra. Lani je narastao samo 10cm,jer sam ga na prolječe presadio u nazad u posudu, jer mu tamo, di je rastao, nije bilo dosta mjesta. ALi prije presadživanja,, narastao je oko 1metar. Ali ove godine,če sigurno narsti za koji metar. A kada nadžem mjesto za njega, posadit ču ga.

Sjeme jako salbo klija, to je istina.Mžda , bi se gam mogllo razmnožavati, isto kao podlage za jabuke.
Ato se radi tako, da sposadiš jednu stablo i ga odrežeš na visinu možda 30cm. I ono počne da jako tjera, i kada su grane malo narasle, zasipa se ih zemljom i do druge godine se ukorenini. Kod jabuka ide, tribalo bi propat kod liriodendrona. Tako se isto rasi sa magnolijama.



Tulipanovac i magnolija su u bliskom srodstvu pa bi ovaj način mogao upaliti. Kao što si napisao - treba probati.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2011 u 18:05
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

Mira, ajde provjeri kako su uzgojene sadnice, dali iz sjemena ili reznicama?
Ako su uzgojene iz sjemena treba dugo čekati da procvatu.
 
Nisu mi znali reći kako su uzgojene. Ma nema veze..
 
Imam pitanje? Sada bi mi trebali dovesti drvo od 2 metra pa neznam dali nije kasno da se zasadi kos nas na moru. Može li mi tko odgovoriti? Kakva zemlja treba? Sunce ili hlad?
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 09:08
Vjerojatno je to kontejnirana sadnica pa za nju nije nikad kasno,Tulipanovac traži duboku i svježu zemlju,odgovarat će mu da prvih godina bude u šarenom hladu što će mu osigurati i malo zračne vlage,brzo raste pa mu treba osigurati širok prostor,odnosno biljke koje mu budu u blizini kasnije bi mogle patiti u njegovoj hladovini.Prekrasno stablo,ali nije za moje podneblje,ne bi se dobro osjećalo na dalmatinskim žegama.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 10:08
Trava, kupljeno je u Valpovu i danas stiže. Dva metra 150,00kn! Zar nije dobra cijena? A što se žege tiče, znam d ni kod mene nije baš da će uživati ali Martinkovac je malo hladniji pa ću vidjeti. Hvala na informacijama! Kako tvoje palmice? Hej, u četvrtak idem u Opatiju ( sajam je cvijeća) i ići ću do hotela Belvedera u Opatiji da vidim sadašnje stanje pa ćeš imati sličice ( barem to dok ne bude sjemenki) Wink
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 20:00
Božikovine...

Kako je prošlo zakorjenivanje reznica, jel šta uspijelo...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 21:15
Pozdrav, zanima me kako i kad razmnožiti drvo tulipanovac, hvala...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 09:29
jesi probao povijusama?
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 10:13
Nisam probavao nikako, imam jedno drvo ispred škole pa bi najbolje bilo reznicama...

A kako ide to s povijušama?
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 14:45
ako je drvo veliko onda tesko.... mislio sam da si nabavio mlado stablo pa da pokusas ....
 
probaj onda reznicama ali mislim da nije pravo vrijeme sada... provjerim jos  dali je u proljece ili jesen a sada ne sigurno
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 14:23
Mojn tulipanovac je nestao iste zime kada je osađen i za divno čido tjera ponovo iz zemlje. Ima dvije grane pa ću probati jednu iskoristiti za zakorjenjivanje.
Kako je vama uspjelo to zakorjenjivanje?
Kada se to radi?
Rijeka

Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 15:26
Ja čitam...moj tulipanovac nestao...i pomislim...ma ne opet...kad ono...ovaj put kriva zima...nadam se da ćeš uspijeti u svom naumu!
Vjerovatno ak ti klije iz zemlje...polegneš tu granu skroz dolje, na ta staviš dobar sloj zemlje, može i neki kamen gore..i nek stoji do drugog proljeća...naravno kraj grane nek bude bez zemlje..
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 16:23
Hvala Lovro na informacijiSmile
Ah, da NESTALA mi je bijela lagostremija iz Njivica.
Dobar poznavac njezine pozicije i poznavalac biljke jerdnostavno je iščupao i odnio.
Neka mu je sa... (..) srećom!Thumbs%20Down
Rijeka

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 13:37

Moj tulipanovac, kupljen kao mlada sadnica pred 17-18 godina raste!!  Na sunčanom položaju, zemlja je kod mene super, i hranljiva i rahla, izdržao je i +39 ali i -27 !!   Ali cvijet nisam još dočekala, pa moram nažalost reči da vjerujem da cvate nakon 25 godina !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 21:04
Uh, Free nisi me baš obradovala sa cvjetanjem Confused
Rijeka

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 19:36


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Još ću, valjda, imati strpljenja nekih 7-8 godina da vidim cvijetove uživo !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2014 u 21:40
Ja sam danas pokupila sjeme u parku, a sad vidim u ovim starim postovima da se bas i ne isplati sijati
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,265 sekundi.