Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage galerija radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Chat - Brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Chat - Brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 109110111112113>
Korisnik
Poruka
kišna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kišna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 16:04
i još jedno pitanje ;-) ako najprije ide crackle, akrilna pa motiv, dal treba najprije obojati sa bijelom akrilnom pa motiv ili npr može roza akrilna pa na to motiv?? il na bijelu akrilnu staviti motiv pa okolo sa rozom? malo kompliciram ali vi ste majstori a ja nova.... veliki pozdrav svima
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Okić View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 09 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 796
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Okić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 18:59
Kišna, ja sve svoje boce radim tako - na bocu krakle, kad se osuši akrilnu boju, pa motiv, tako radim i vaze i uvijek se lijepo vidi krakle. Nije obavezno bijala boja, ja radim sve svjetle nijanse ovisno o motivu sa salvete, boju uskladim sa motivom.Tamne podloge zahtijevaju drugačiji rad i ja ih u principu ne radim na bocama. Nadam se da sam ti pomogla.
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 23:43
Postavila sam pitanje već negdje na forumu, ali čini mi se da bi ovdje mogla najbrze dobiti odgovor.
Ideja za moj prvi rad bio bi na drvenoj podlozi. trake crno-bijele koje bi pokrile svu podlogu. Dali u tom slučaju trebam drveni dio bojati akrilom ili ne?
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 12:32
ima tu puno većih znalaca od mene, dok se neko ne javi ja ću ti pokušati pomoći.
svakako trebaš obojati svijetlim akrilom.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 23:26
Ljudi otišla nam Klara46.Ko će njene radove dostići?Još jučer je njena galerija bila bez slika,a danas nema ni galerije.Neznam je li uklonjena na njen zahtijev ili je admin sam uklonio obzirom da je ona obrisala slike.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 23:53
U Zadru niko ništa od radova ili bilo čega valentinovskog nije prodao.Ljudi su totalno osiromašeni.Sad mi je još draže da nisam ništa radila u tom pravcu.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Lily54 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2012
Status: Offline
Bodovi: 404
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lily54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 23:59
Ovo za Klaru me jako iznenadilo , to sam proćitala i na njenoj galeriji.Jeli moguće da je neko od nas uvrijedio .Mislim da je to jako loše ,jer ta žena mi je zaista davala dobre savjete ,i mislim ne samo meni nego i drugim.A o njenoj tehnici i divnim radovima je i suvišno kometarisati.Da li postoji naćin da nešto uradi , da li je neko pozna privatno pa da je zamoli ,da se vrati radi nas kojim je puno znaćila?
Na vrh
Okić View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 09 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 796
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Okić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2013 u 18:49

Forumašice moje, da pitam, jel netko od vas rezao boce koncem. Ne znam gdje griješim, prvu sam odrezala super, a sad više ne uspijevam. Ima li tko iskustva oko toga. Bilo bi super za vaze i ljepše nego ove iz ofertisime, jer ih ima puno sa greškama.

Na vrh
mren View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 202
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mren Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 11:04
sad sam se uključila....jako mi je žao da je klara otišla....meni su njeni savjeti bili odlični...koristim ivory boju jer mi je ona to savjetovala....njeni radovi su prekrasni.....i ako čita ovo,puno je pozdravljam....
Na vrh
crvena dalija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje crvena dalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 14:05
NERAZUMIJEM zašto je otišla pa od nje smo svi učili
DA BI ČOVIJEK BIO SRETAN NIJE VAŽNO DA PUNO IMA ,NEGO DA MALO TREBA....

Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 18:28
E pa, Klara, mi te volimo i volimo tvoje radove i nije u redu da nas napustiš zbog tamo neke koja te naljutila. ZATO, IZVOLI SE VRATITI NA FORUM!
Na vrh
tea_luna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 19 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 182
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tea_luna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2013 u 18:49
prvi puta čujem za to rezanje boca..ali našla sam link gdje to pokazuje ako ti može što pomoći:
http://www.index.hr/video/film/16698/jednostavan-trik-za-rezanje-staklene-boca-u-kucnoj-radinosti.aspx
< ="text/" ="" ="/B1D671CF-E532-4481-99AA-19F420D90332/netdefender/hui/ndhui.js?0=0&0=0&0=0">
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 19:44
Originalno poslano od člana Okić Okić napisao:

Forumašice moje, da pitam, jel netko od vas rezao boce koncem. Ne znam gdje griješim, prvu sam odrezala super, a sad više ne uspijevam. Ima li tko iskustva oko toga. Bilo bi super za vaze i ljepše nego ove iz ofertisime, jer ih ima puno sa greškama.


Jesi mislila konopcem,acetonom i vatrom ili je to nešto drugo?
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Okić View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 09 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 796
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Okić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2013 u 20:06
Ej Kiki, upravo to, probala na jednoj tamnoj boci od vina i od prve uspjela! Probam opet na druge dvije boce, neće, pa neće! Jedna očito predebela (a ja imam tanji konac) nije pukla, druga je ali neravno, pa sam je bacila. Potrošila sam aceton i sad imam neuredne nokte!
Probat ću još, ne znam što je kod drugih pošlo krivo!
Na vrh
Lily54 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2012
Status: Offline
Bodovi: 404
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lily54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2013 u 17:04

Zamolila bih da mi neko od stariji /mislim po stažu u tehnici/, objasni nešto.Stalno na stranicama dequpqža iz Poljske gledam sjenćenje kutija i ostalih predmeta sa tamnom bojom, smedjom, vrlo efektno i bas mi se svidja.Ja to nemogu da postignem jer sam evo na zadnjim kutijama radila to i sa bitumenom i nije mi dobro.Njihove ivice su dobro tamne ,a prelaze u svijrlo prema sredini,kako i čim to rade da li neko zna
Na vrh
jasmina73 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 32
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasmina73 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 16:34
halo klara46 imam pitanje za tebe,pa ak bi bila tak dobra da mi pomogneš.Znaš ono prije Nove godine kaj si mi rekla di ima povoljno za kupiti kuglica od stiropora, e sad dali možda znaš dali oni imaju i satenske trakice.....
Na vrh
TaraBraun View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TaraBraun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 15:10
S obzirom da nautilus nema svoju galeriju, onda moram ovdje pohvaliti njene radove, posebno onu prvu bocu ClapThumbs%20Up
Što je sreća? Znati što se hoće i to strastveno željeti.
Na vrh
leptirek View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 16 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 209
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leptirek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 15:49
Hm, jel ima netko iskustva sa dekupažom na koži (materijal)...
Jel se može raditi običnim ljepilom i jel mora ići prvo neki primer?
Hvalaa
Na vrh
Okić View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 09 Ožujak 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 796
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Okić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 17:44
Leptirek, ja sam kožni rokovnik radila bez primera. Boja se lijepo primala. Nanosila sam spužvicom. Gore sam stavljala rižin papir, pa tek onda salvete. To prema željama. Ovisi na čemu misliš raditi.
Na vrh
leptirek View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 16 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 209
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leptirek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 18:03
Ma našla sam neki stari kožni set za manikuru, svia mi se forma ali mi se nikako ne sviđa boja niti to sve,, htjela bi ga osvježiti, pa nisam bila sigurna da ga ne napravim pa da se krene guliti.
Si stavljala gore lak ili nisi lakirala?
Puno hvala na inf
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 109110111112113>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,578 sekundi.