Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoya - moje dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoya - moje dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 139140141142143 272>
Korisnik
Poruka
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 20:51
Cameleon ti je poseban i prekrasan.ClapClap ZAhvaljujući našoj dragoj Šmrčkici i ja imam pelcerWink

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 22:12
Da nastavim sa odgovorima:
Bromelija cameleon mi je na direktnom suncu od svitanja do podne. I vidim da mu godi - za sada dok ne počnu žege. Voljela bi da mu poslije bude isto dobro.
 
Anaida vidjet ćeš da je lakše s njima nego sa lavandama. I ja više volim lavande, ali santoline su mi podatnije i urednije.
 
Bako, gledala sam u parku kad su je rezali. Ostavili su samo u sredini desetak, petnaestak dugih grana. I sad su predivne. Samo moram skužiti kako su birali grane koje ostavljaju.
 
Mali kaktus i ja sm tu na forumu prvi puta vidjela (u Tijinom vrtu). Znala sam da ću ga kad tad imati.
 
Forzicija smile126.
 
Lora, ja sam za smrckicu isto spremila pelcer, a ona još podijelila  
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 22:30
Neću spireu, pokušat ću tražiti onu što cvate cijelo ljeto mislim da ima takva ili sam nešto pobrkala.Smile

Ej nisam tvoje pelcere podijelila, nisam ni uzela cameleon od tebe. To je moj cameleon, kupila ga u Kufićusmiley5541.gif. Kupila sam ga da okružim tvoju kinesku šaš. Onu što sam nedavno dobila sam umotala u najlon i zapikala bocu sa vodom i kameleon okolo. Oboje traže puno vode te će im suživot pasatiHug
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 22:34
Hoya draga dugo me nije bilo kod tebe, jer isto ne stižem u posljednje vrijeme, a od onda se puno toga dogodilo, racvjetalo, žao mi je što opet imaš problema sa TM, ali proći će to, ti češ to sve izdržati, znam ja tebe ... no idem redom... Vidim da jednu gromaču hočeš prekriti bršljanom i imaš ih više vrsta, ali ako trebaš običnih zelenih tu sam, kod mene ga ima jako puno i baš sam jučer slikala na balkonu u potkrovlju gdje je cijeli čošak prekrio i več se na krov penje...
Calocefalus je i moj bio veliki, prekrasan i sada sam ga stavila na lodžu, ali mislim da u njemu nema života Cry, no još ga ne diram, još sam optimista...
Jastučac ti je prekrasan, zaštitni znak tvoga dvorišta, ali vidim več najavljuješ novi zaštitni znak Wink i da ti se odmah pohvalim da su se i meni primile imam nekoliko malih grmića Big%20smile.
Ove tvoje kombinacije sa cameleonom su mi prekrasne, super kombinacija zeleno- šarenolisno- srebrno Clap.
Moram pohvaliti radnu akciju koja je bila kod tebe i kako su se svi uključili, a tko je glavni motivator i pokretač to več i vrapci na krovu znaju smile78
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 22:40
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

ovaj je izdržao zimu i minuse
 
Šta ti jeovo? baš mi je zgodno...
I zaboravila sam na tvoga zelenokokg ljepotana, nadam se da je več poslušniji, iako i on ti je sada negdje u pubertetu, tako da imaš dva pubertetlije Wink, ali na onoj slici mi djeluje tako umiljato i  miroljubivo, ma ko "božji volek"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 23:03
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Ej nisam tvoje pelcere podijelila, nisam ni uzela cameleon od tebe. To je moj cameleon, kupila ga u Kufićusmiley5541.gif. Kupila sam ga da okružim tvoju kinesku šaš. Onu što sam nedavno dobila sam umotala u najlon i zapikala bocu sa vodom i kameleon okolo. Oboje traže puno vode te će im suživot pasatiHug
Ma znam da nisi moje podijelila kad ga nisi niti uzela. Možda sam se nespretno izrazila. Ja sam te htjela obradovati, a kod tebe toga prekoviše Wink
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 23:06
Kat.rea, možda jesam pokretač, ali ja optrčim tri kruga oko kuće dok moji siđu u dvorište. Dobro je, do pred malo nisu ni izlazili !
 
A ono što pitaš kako se zove - neki sukulent, moram pogledati! Meni se svidjelo, izdržalo je ovu jaku zimu i buja naočigled.
Evo: “Brain Plant” Medium growing sa stranice http://www.coachwoodnurseries.com.au/succulents.htm
 
 
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 23:10
Sad ću zachatati tvoju temu..
 
Hej curke nemojte mi se sad  još i potućiWinkWinkWink pa da vas imam na savjesti

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2010 u 23:14
Nema straha Lora, ja sam jednostavno smrckicu toliko željela iznenaditi, misleći da ona to još nema, ali na naše zadovoljstvo imamo i ona i ja u blizini Kaufić, a kameleoni su ovaj puta zaista bili predivni
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 01:48
Hoya opet sam malo svratila....Svega lijepoga ima kod tebe....Kakva je biljka kameleon, nisam to još vidijela? Je li to penjačica ili neka kućna biljka i da li uopće cvjeta ili su ukras samo lijepi listovi?Zgodan je i onaj čupavi sukulent, je li ti posađenWink u vrtu?Thumbs%20Up
sutra je novi dan
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 07:54
Hoya, ja imam pitanje o onom jasminu koji ti se smrznuo ali je ipak počeo tjerati.Ja ga imam također ali ne znam što bih s njim, zasad ga držim na balkonu jer sam ga morala porezati, što mu treba :sunce ili sjena i da li se brzo širi pa ga mogu "lozati" po ogradi ? Jednostavno ne znam što bih s njim Embarrassed a žao mi je da mu ne pokušam ugoditi.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 11:28
Jagoda ja ti o kameleonu malo znam, ali mi je kod Tije zapeo za oko, nabavila sam ga lani i svidio mi se, prezimio je u vrtu sve ove minuse, pa sam sad kupila još. Ovi su u vazama. Bojim se što će biti na ljeto jer su na jakom suncu. A onaj sukelne je isto bio vani, pod snijegom, na vjetrovima, a vidi ga, kao da je pažen i mažen.
 
ivna, taj jasmin sam ja godinama imala zimi u konobi. I nikada mi nije cvao. Sve dok mi Triša nije rekla da ga ostavim vani. Lani je bio divan, a ova zima mu je bila kobna za 2,5 m visoke grane. Možda mu je više štetio hladni vjetar. Ima jake korjene i brzo raste, baca mlade izdanke. Mislim da će i ove godine biti malo, malo manji, ali sumnjam da će cvasti.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 15:20
Danas dolazim u krađu pelcića u 16. 28.

Ali moram ti priznati kad sam vidjela pelc kameleona ( iako sam ga kupila) ljevica ga je htjela uzeti,  ali desnica je klepnula ljevicu i rekla da ne smijem biti pohlepnaWink Ljevica stalno traži da nosim škare sa sobom, za nedaj BožeLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 16:10
prekrasan ti je vrt! A ovakvog malog " ofucanog medeka" sa zadnje slike sam i ja dobila neki dan Wink. Znači može prezimiti vani?
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 23:00
smrcko, samo dođi, volim takve posjete!
 
Hana, moj je prezimio i čak mi izgledan nakon tih hladnoća bolje nego mnoge druge biljke.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 23:03
U subotu sam posjetila našu Retriver Saru. Samo da vam kažem da ima jako lijep vrt, da su jako vrijedni i da joj se ovdje želim zahvaliti na gostoprimstvu.
Gauru i geum koje mi je poklonila posadila sam u moj forumski vrt:
 
 
Danas popodne stiglo mi je predivno iznenađenje. Pitala sam samo malu grančicu, a stigle su ove dvije biljke:
 
 
Jasminaa - sve sam napravila prema uputama. Hvala ti smile78
 
I na kraju da zaokružim današnji dan:
 
Slika nije baš nešto, ali su cvjećke predivne. Lora smile78
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 01:14
Prekokrasne pelciće si dobilasmilie_happy_285.gif.
A i mene nakrcala svojimasmilie_love_244.gif. Jedva sam do kuće došlaShocked
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 07:47
Bravo za donatore Clap! Ali ovu gauru si moram nabaviti opet, imala ju ali mi je "okinula" smile85.
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 08:40
Lijepo izgledaju biljčice i vidim putovanje su dobro prošle iako su skoro četiri dana bile u paketiću.
Ona veća biljka ti je solanum jasminoides - sjetila sam se Embarrassed ,a mala beba je solanum rantonetti - krompirko bijeli.
Da ti duugooo cvjetaju Smile i krase vrt ...

Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 09:00
Hoyić, prekrasni darovi, prekrasne biljčice, a Brain plant je stvarno fenomenalan! ClapClapClap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 139140141142143 272>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.