Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moje polje/suma/jezera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moje polje/suma/jezera

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moje polje/suma/jezera
    Objavljeno: 09 Prosinac 2008 u 22:42

Imam topic o svojem vrtu, a sada otvaram jedan o svom polju/sumi/jezerima.

Uz vrt koji mi je uz kucu imamo oko 5 hektara zemlje koja je vecinom pod travom u polju, jedan dio za povrtnjak, dva poveca jezera (sa camcem na jednom) i suma oko obadva jezera.
 

 


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2008 u 22:45
To je Zvrk pravo imanje, nadam se da ćeš nam malo pokazati kroz slike.
život je more
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2008 u 22:46

Lijevo od povrtnjaka je grmlje a preko toga je nase veliko polje uokvireno sa grmljem/drvecem.Iznad tog velikog polja se vidi dio sa sumom i veliko jezero unutar sume. Drugo (manje ) jezero je ispod kuce (ako se gleda prema slici).

Duga smeda pruga po dnu naseg polja je vodovod kojeg su napokon zavrsili (nakon dvije godine).

Do prije koju godinu smo u polju imali ovce koje je drzao nas prijatelj farmer. Od tada samo kosimo travu, farmer dode u 7.mj i pokosi i napravi bale sijena.
 
 
 
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2008 u 22:58
U povrtnjaku rastemo krumpir, sparoge,luk, bijeli luk, poriluk, articoke, bundeve,tikvice,kukuruz, mrkve.
Mislim da je velicina oko 5mX20m (dosta za nas).
 
 
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2008 u 23:04
Muzeva 'igracka'
 
 
Polje uslijed ljeta prije kosnje
 
 
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2008 u 23:17

Jezero uz kucu (manje)

 
 
Ovako izgleda kada imamo previse kise pa preplavi preko mosta (pogled iz naseg vrta prema polju)
 
 
Pogled prema nasem vrtu i kuci
 
 
Vece jezero u sumi
 
 
Jezera su puna sarana (velikih) i nekih drugih malih riba Thumbs%20Up
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 06:25
Prekrasno.. Neki dokumentarni film bi mogli snimiti, toliko sve to zanimljivo i posebno djeluje.. 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 07:52

Kako predivno imanje. Još slika, još, još....Clap

Jel to negdje u Britaniji? Stil gradnje kuće i imanja me podsjeća na Britaniju.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 07:54
A vidi mene budale, pa sad vidim da piše da ste iz Britanije.
Zanemarite gornje pitanje Tongue
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 09:28
Jezero, jezerce,  prekrasno, a mm želi isto takvu igračku, ali mislim da će si je morati sam kupiti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 11:22
zvrk ,ostala sam bez reci,ovo,ovo je fenomenalno...polja,jezero,suma,milina,e to je moj neostvareni san
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 17:19
Vau, pa ti si prava veleposjednica! A imaš i šumu i veliko jezero....baš sam ljubomorna Clap (jedino ne u pogledu brige za sve to, sigurno imate mnogo posla).
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 21:55
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Prekrasno.. Neki dokumentarni film bi mogli snimiti, toliko sve to zanimljivo i posebno djeluje.. 
 
Anaida, hvala, ali u zemlji gdje se ljubav prema vrtu i zemlji prenosi s generacije na generaciju moj vrt i polje izgledaju jako skromno (vjeruj mi , nisam lazno skromnaEmbarrassed).
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 21:56
Originalno poslano od člana mali gogo mali gogo napisao:

Kako predivno imanje. Još slika, još, još....Clap

Jel to negdje u Britaniji? Stil gradnje kuće i imanja me podsjeća na Britaniju.
 
mali goo, zivim u Kentu (zovu ga Garden of England) na jugu Engleske.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 22:05
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Vau, pa ti si prava veleposjednica! A imaš i šumu i veliko jezero....baš sam ljubomorna Clap (jedino ne u pogledu brige za sve to, sigurno imate mnogo posla).
 
Imamo puno zemlje kao i puno ljudi u ovom kraju Engleske.Susjed na desnoj strani na slici (sa bazenom i teniskim terenom ima sigurno 3,4 puta vecu zemlju od nas).
Muz i ja smo iz velikih gradova (on London, ja Zagreb) pa uzivamo u ovom prostoru i slobodi.
Inace vrtlarstvo i poljoprivreda su nam hobi kojim se bavimo u slobodno vrijeme (kojeg ima vise po ljetu zbog duzine dana).
Imas pravo treba puno vremena za odrzati sve to zato ja i ne sadim jednogodisnje biljke u svom vrtu a povrce koje sadimo je povrce koje se moze cuvati preko zime ili brati po zimi(poriluk).
Jezera su uvijek popularna sa pecarosima, djeca pogotovo jer je prepuno riba pa se doslovno same pecaju LOL.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 22:09
Originalno poslano od člana gioiaa gioiaa napisao:

zvrk ,ostala sam bez reci,ovo,ovo je fenomenalno...polja,jezero,suma,milina,e to je moj neostvareni san
 
Ja se svaki put trebam ustipnuti da povjerujem da je ovo nase. Po ljeti je predivnoTongue!Ne previse vruce , svjezi zrak, meka trava,milina.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 22:09
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

To je Zvrk pravo imanje, nadam se da ćeš nam malo pokazati kroz slike.
 
Budem polako stavljala slike Wink.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 22:11
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Jezero, jezerce,  prekrasno, a mm želi isto takvu igračku, ali mislim da će si je morati sam kupiti.
 
Ovo je stari traktor - Grey Ferguson, MM ne bi htjeo novi model.
Na slici je prikvacena kosilica.
Kad ima slobodnog vremena to mu je najbolja relaksacija. Sjesti na njega i odraditi sat,dva u polju.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 23:05
fenomenalno! Clap a kod nas se čude kada kažeš da bi živio 20 km od glavnog grada i to bez problema..ustvari ne znam kako da formuliram pitanje,a da me krivo ne shvatiš,ali kolika je udaljenost do posla ili do većeg grada (iako pojma nemam koliko je velik taj u kojem živite)? jer se svi čude kako bi mi putovali svakodnevno 20 km do posla,a i sada skoro toliko putujem sa jedne strane grada na drugu Confused ali kada dođeš u onaj mir ...pff za ne opisati je
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2008 u 23:37
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

fenomenalno! Clap a kod nas se čude kada kažeš da bi živio 20 km od glavnog grada i to bez problema..ustvari ne znam kako da formuliram pitanje,a da me krivo ne shvatiš,ali kolika je udaljenost do posla ili do većeg grada (iako pojma nemam koliko je velik taj u kojem živite)? jer se svi čude kako bi mi putovali svakodnevno 20 km do posla,a i sada skoro toliko putujem sa jedne strane grada na drugu Confused ali kada dođeš u onaj mir ...pff za ne opisati je
 
U Engleskoj ljudi bjeze iz velikih gradova (ako imaju novcanih mogucnosti).
Englezi vole imati kucu i vrt.
Mi svugdje trebamo ici sa autom jer smo usred countryside-a.Do najblizeg gradica nam treba 3-4 min sa autom (ja tamo i radim). Ima mozda nekoliko tisuca ljudi.
A MM radi u Londonu pa mu je to sat vremena vlakom u jednom smjeru.
Ja svaki put kad se vratim iz Londona odahnem i sretna sam sto zivim ovdje a ne okruzena asfaltom Clap.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.