Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Horti-dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Horti-dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2008 u 09:57
Eto vidiš kako nam malo treba da budemo sretni.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2008 u 12:11
Horti,zelim ti da ispunis svoje zelje i planove!i ja stalno nesto novo planiram,al uzivam,sve me to cini sretnijom
imam viska semena turskog karanfila,ako te interesuje javi mi...
i kod mene tmurno,srecom kisa ne pada
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 08:45
Oprosti Gioiaa, jučer nisam stigla prići kompjuteru, cijeli dan sam bila kod mame ( kolinje, bljak ). Pročitala sam tvoju poruku pa sam najprije išla provjeriti kakve sam klinčiće dobila od Silvek.
Koliko vidim njezini su drugačiji ( kineski ). Inače turskih imam svjetlo roze i tamnoružičaste. Pa ako ti imaš drugačijih Clap. Jedino ne znam hoće li ti bit gnjavaža preko granice.
U svakom slučaju hvala ti smile79
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 17:10
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Horti, ma nisi mogla naći bolji lijek protiv depresije od ovog Smile...meni je vrtlarenje lijek protiv stresa, stvarno učinkovito. A i već brojim dane do prve sjetve za slijedeću godinu (lažem, već sam posijala irise LOL), a do tad, razmnožavam sobno bilje na prozorskim daskama... vidim da si i ti u sličnim poslovima....još samo malo do 21.12, najduže noći u godini, nakon toga ćemo polako dobivati svakim danom sve više svjetlosti....i biti bolje voljeSmile


Oprosti što ću te ispraviti 25. 12 je najduža noć, odnosno dan
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 17:36
Horti, oprosti što ti zachatavam dnevnik, samo da odgovorim na navod Dominga: najduži dan u godini je 21.06. (ili 22.)kojim počinje ljetni solsticij, a noć 21.12  (ove godine 21.12. u 12:04) kojim počinje zimski solsticij.

http://www.merlin-world.com/solsticij.htm

http://sl.wikipedia.org/wiki/Solsticij

http://blog.b92.net/text/1719/Dan najduže noći (zimski solsticij)/

Znam gradivo, jer slavim prvi dan ljeta svake godine, to je najveći praznik za meneBig%20smile (uz prvi dan proljećaSmile)



Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 17:41
Horti samo napisi adresu,nije problem
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 18:31
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Horti, oprosti što ti zachatavam dnevnik, samo da odgovorim na navod Dominga: najduži dan u godini je 21.06. (ili 22.)kojim počinje ljetni solsticij, a noć 21.12  (ove godine 21.12. u 12:04) kojim počinje zimski solsticij.
Znam gradivo, jer slavim prvi dan ljeta svake godine, to je najveći praznik za meneBig%20smile (uz prvi dan proljećaSmile)



 
Baš sam neki dan gledala kad počinju ponovo duži dana, naravno znam da je to 21.12, ali vidjela da je skoro točno u podne i nekako me to baš razveselilo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 20:29
Ljudi moji pa to je još samo 6 dana a onda će polako krenut na bolje. Vidim da svi jedva čekamo malo više dnevne svjetlosti.

Meni je danas super dan - stigla pošiljka od Hane LOL. Već sam zahvalila al još jednom nije na odmet. Hvala Hana!smile78
Posijala sam danas i pšenicu jer u subotu nisam stigla.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2008 u 12:23
i ja sam psenicu stavila u vodu,valjda ce brze iznici
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2008 u 21:05
Danas sam stavila na hlađenje teglice sa sjemenom kojem to treba za nicanje. Baš me zanima kakav će mi biti uspjeh te sjetve. Takve komplicirane nisam sijala do sad.
Eragrostis i leycesteria se za sad super drže. Od 5 sjemenčica koliko sam mislila da sam posijala niknulo mi 8 travica LOL. To je stvarno čudo prirode
( ili bi se to dalo reć za moj mozak ).
Sad kad imam dnevnik valjda mi se takvi fenomeni više neće događat.

Pšenica mi već počela klijati.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2008 u 21:36
eto već si čarobnjak, ali nisi veći od mene. Ja sam posijala sjeme clerodendruma a niknula mi lavandasmile105 imaš kaj za dodati? I još sam bila ponosna koliko mi ih je niklo,sva sam si bila važna dok me majčica priroda nije spustila na zemljusmile181
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 17:58
E jesmo "bisernice".
Trebale bi otvorit temu "vrtlarskih čarolija". Možda su se i kod drugih članova već događala kojekakova čudesa samo za njih ne znamo LOL.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 11:33
Od mojih 9 Leycesteria ostale još 3. Mada sam očekivala da neće preživit ovo hladno razdoblje kad nemam grijano klijalište ipak sam totalno potištenasmile43
Što ću zagledati 360 puta na dan kad se i zadnje iskrenu? Hemerocallisi su isto uginuli.
Mislim da mi je lakše kad ništa ne nikne nego ovaj pomor.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 19:51
nemoj biti tuzna!ma opet ce niknuti:)))
seme cu ti poslati posle praznika,sad sam se plasila da se ne zagubi.
ajd osmeh na lice,doci ce i to prolece pa cemo opet sejati itd.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 20:40
Horty, nemoj biti tužna zbog Leycesteria, imam ja crvene i žute. Tko radi taj i griješi. Njih je trebalo sijati u proljeće, budući da nemaš grijani plastenik. Alium svakako iznesi na hladno, ali ako smrzava učini to postepeno, prvo u hladan prostor, a zatim van (idealna temperatura je od +4--4, ali ne smeta ni ako je +/- nekoliko stupnjeva i to na 4-6 tjedana. Zatim unesi u prostor s 10 do 12 st. C, ali isto ne prenaglo. Tek će ti tada početi nicati. Ako još mogu pomoći savjetom....pozz
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 21:10
Hvala Gioiaa, ti si tako suosjećajna i draga osoba.
Ma znam ja da će sve krenuti na bolje kad grane proljeće ali treba to dočekati, a ove su me bebice trebale do tad održati u veselju a ne ovako...
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2008 u 09:33
Crvene i žute? Moram priznati Baka Bea da nisam ni znala da žute postoje.
Ja sam već mislila ponoviti narudžbu al ako ih ima bliže ...LOL
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2008 u 13:44
Nema problema, Horty, mislit ću na tebe. Pozdrav
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2008 u 22:30
dobarveče!
....došla malo i ja  "kod vas".....
....horti , samo naprijed, nastavi sijati...ne bi  bilo normalno da sve odma uspije...ima čari i u izazovu...nisam još nikad sijala tako teške biljke...za utjehu   -  meni ne uspiju ni one jednostavne ljetnice....
....što se tiče zimske tjeskobe...evo i mene u klub.....danas sam se zavukla u kuću, nešto malo radila po kuhinji i cijelo popodne prespavala....čitala, pa htjela jesti kolače ko  blesava...svih nas hvataju ove zimsko-blagdanske krize.....zato sam sad već satima na kompjuteru i bolje se osjećam....
...druži se snama i bit će ti sve ljepše!!!!!Smile
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2008 u 10:14
Imaš pravo Manči. Ovo druženje na forumu stvarno pomaže.

Imala sam doduše ovih dana krizu, znala sam doć na forum a nisam imala snage jedno slovo napisat. Ne znam jel se to kome događa. Ali gledajući samo slike vaših vrtova, ljubimaca pa čitajući duhovite komentare forumaša nekako sam se bolje osjećala.

Jedva čekam proljeće da prestanem više kukati i uhvatim se poštenog posla,
pa da sve procvate i počnem slikati da se i ja pohvalim sa svojim blagom
što cvjetnim što mačjim. Ovih dana lovim sina da mi pokaže sve od slikanja do prebacivanja na komp i onda dalje sve do postavljanja slike na forum. Kćer je već izgubila živce sa mnom. Kad savladam tehniku slikat ću najprije po kući biljčice da sve usavršim do proljeća ... ako savladam. Nekad si stvarno mislim da sam za to antitalenat totalni. A ti mladi uopće ne kuže da meni neke stvari treba 6 puta ponovit, ak oni sve skuže od prve valjda bih trebala i ja. Ha, ha malo sutra.
Uglavnom možete uskoro od mene očekivat nekih sličica...nadam se.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.