Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lavanda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lavanda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 121314
Korisnik
Poruka
histrion View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje histrion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2015 u 09:21
Evo i druge "plantažice" u nastanku ...
Nadam se da mi neće ponestati stepenica. Smile


Donator reznica obična lavanda (Lavandula Angustifolia Officinalis) ... prošlogodišnji uvoz iz Nizozemske
mjesec dana nakon sadnje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2015 u 09:55
...lijepo...prekrasna zemlja...sretno s uzgojemSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Dharma View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Travanj 2012
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dharma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2015 u 23:40
 

Imam lavandu koju sam nepravilno skračivala,pa je malo odrvenila . Nije jako stara pa bi željela ove godine to učiniti pravilno. Jesenas sam je prikratila, a sada molim savjet kada i kako to pravilno uraditi.
Na vrh
mosorka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mosorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2015 u 14:19
A tko ce mi reci sta se dogada sa mojom lavandom? Stara je tri godine i ove godine ima slabi cvijet i skoro nikakvu boju. Svakog ljeta je berem u sestom mj. a ovo proljece je nisam dohranjivala. Sta bi joj moglo biti???Cry
Na vrh
histrion View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 21 Veljača 2014
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje histrion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2015 u 00:06
Evo i slike moje (hrvatske) ljepotice ... 


Za godinu dana staru iznenađujuće puno cvijetova. Smile
što vlažnije - to zabavnije
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2015 u 20:45


spremna za sušenje 
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2015 u 21:54
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2015 u 14:32
lavandin
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2015 u 14:34
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2015 u 01:02
Potkraj devetog mjeseca orezala sam (brzinski, jako brzinski) Lavandu dentatu... i ostavila oko nje sve što sam orezala (nered!). Krajem desetog mjeseca čupala sam korov i naišla na ovo...



Grančice su se same zakorjenile i imaju pupove...



A ovo je jedna od orezanih "mama" s "bebicama"... (malo mutna sličica)



A ovu nisam orezivala jer je imala pupove... Sada cvate...


Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2015 u 20:24
a tko zna zna.... 

Primi se i kada se samo baci, jer biljke znaju tko ih voli i gdje treba ostati :)
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2015 u 11:06
prekrasne i zimi



<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2016 u 16:29
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2022 u 07:30
Pozdrav
Da li se može lavanda razmnožiti iz reznica i te reznice staviti u teglu na vanjski prozor ili će joj biti prehladno u kontinentalnoj HR?Hvala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 121314
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.