Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tekoma - Campsis radicans
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tekoma - Campsis radicans

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 11:53
Moon tvoja je baš posebna !!  Takvu još nisam vidjela  kod nas !"

A ovo su moje tekome !!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 14:53
Free...smile227
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 23:21
Velicanstvene su ! A sad moja ; dobila sam ju od Anabistrice i Carol ! Vidi se da su mi ju poklonile uz puno ljubavi kad se je ovako lijepo primila :


Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 23:54
moon, lijepa ti je tvoja tekoma, malo drugacija od ovih koje najcesce vidamo po vrtovima.
 
gute Fee, i tekomu mozes, isto kao i gliciniju, formirati kao stabalce.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2012 u 23:19
GF, ovak na slikama izgleda da su glicinija i tekoma usred travnjaka, a ne uza zid ili ogradu gdi se mogu penjati. Jel je tak, ili to samo tak izgleda? Ako je, onda napravi kak ti Carol prelaže.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2012 u 23:20
žuta tekoma
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 07:52
Dali na vašim Tekomama opadaju listovi?Moja je sva ogolila grane,puna je cvijeta a grane gole.Ne znam dali je to takva sorta ili joj nešto smeta????????
Josipovac,Osijek
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 01:00
Tekoma nebi smjela gubiti lišće. Možda je previše zalijevaš?
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 07:53
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Tekoma nebi smjela gubiti lišće. Možda je previše zalijevaš?
Mislim da ne,jednom tjedno dobije pola kante vode.Svake godine je tako,čim procvjeta opada joj lišće.Imam još jednu,druge je sorte,njoj list opadne tek u jesen.
Evo kako izgleda ogoljene..
Josipovac,Osijek
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2012 u 00:04
Nemoj je zalijevati neko vrijeme, vidla sam tekome u Dalmaciji koje rastu na mjestima gdje ih stvarno nitko ne zalijeva, a imaju prekrasno zdravo lišće i jako cvatu.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 17:15
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Ovu sam ja vidjela neki dan u Crikvenici... Ajmeeee ljepote...

 
ovo me odusevilo,predivno je,al čitajuci postove o njenom korjenu pitam se kako je ovi ljudi imaju uz kucu ....
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 19:59
Moje nisu blizu kuće ali su predivne
 
 
 
Rijeka

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 20:27

MiraK...prekrasne su

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 18:30
A moje neće rasti, pa nećeCry
3-4 godine stara.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 18:45
smrcko...jesi li ju presadila s onog mjesta gdje je bila u hladu posađena?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 18:58
Sad je više od pola dana sunce.
 Imam dvije, morat ću ih izvaditi iz zemlje,stavti u posudu i donijeti u Rijeku na bildanjeSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Amrah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amrah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 18:48
prelijepe su vam tekome
Ja sam dobila dvije u augustu, jedna je bila zasađena u saksiji, a druga je bila ožiljenja,koju sam također smjestila u saksiju, buduci da sam bila neodlucna u koji dio vrta da je smjestim.Međutim, ta koju sam ja zasadila je naglo pocela gubiti listove, i ostao je samo korjen ...Druga se fino drži, nadam se pregura zimu
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 19:41
amrah dobrodošlica tebi u naše cvjetno društvo tekoma gubi lišće ujesen i to je normalno..obrezuje se u proljeće kao loza i ona će potjerati dugačke izboje iz kojih će se na vrhovima mladih grana formirati cvijet
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 19:59
ova biljcica je prekrasna....samo da jos nadjem mjesto gdje da je "uvalim"
ekipa,Clap slicice su super
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2012 u 22:20
Evo da se javi i netko tko nije ljubitelj ove biljke... Confused
Nije bila na mom popisu želja s obzirom da nemam mjesta za nju, a zaista se brzo i intenzivno širi.. Ipak se od susjeda ista rasijala kao luda uzduž čitave ograde i nikako ju iskorijeniti... Nicala je iza čempresa i lješnjaka pa nismo na vrijeme vidjeli, sad je gotovo nemoguće otarasiti je se.. Ima zaista lijep cvijet, ali nikako mi nije draga... Mravi zaista idu pojačano na nju i zbog svega zajedno skoro da me naživcirala Smile

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.