Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ludisia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ludisia

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 15:09
Moja nije tako krasna kao Jagodine i  ove sličica iznad!!  Ali moja je još bebica, ali raste, i to lijepo napreduje!!!  Iako je u zimskom vrtu, sa puno svjetla i ima premalo vlage u zraku!!!  Do sada je nisam nikada orošavala ali...sada razmišljam u tome!!!



Uploaded with ImageShack.us

Od tri  listića došla je na 5!!  A stabljika debljine olovčice zbucala se do debljine prsta!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 15:21
moja je počela otvarati cvjetiće iako sam ju morala presaditi jer mi se srušila teglica i polomila se... preostale stapke sam stavila u drugu teglicu nadam se da će izbiti koja mladica
Per aspera ad astra.



Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2012 u 13:49
Evo da malo aktiviram temu, pošto sam dobila jednu predivnu Ludisiu na poklon, doduše "običnih" zelenih listova, ali je jako lijepa, ima i pupove, nadam se da će procvjetati kod mene...
Kako se drže vaše Ludisie?
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 18:43
danas i prije mjesec dana
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 11:36
Jaca 123, divne su ti Ludisie!!! Uvijek stoje na prozoru?
Čitala sam da vole sjenovito mjesto pa sam svoju stavila dosta dalje od prozora, izdužila je stapku ali preslatko cvate... U međuvremenu sam dobila još dvije red velvet ( mama i muž su isti dan kupili), pa sad eto imam tri Smile
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 17:58
Uh...kako mi je promakao ovaj cvjetić, naime bili su mići za kupiti u mbm i to vrlo jeftino, no kako nisam znala kakva je to biljka nisam kupila, bila je crvenkastog lista...sad mi je žao
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 19:05
Vila2-ja sam oduševljena s njima,jedna je potjerala mladicu iz korjena to znači da im paše,ne bune se na prozoru.
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 19:10
Moon-nebi pogriješila da si kupila i ja sam se dvoumila,ali sad mi nije žao.Vidim da ih ima sa zelenim lišćem,kad naletim na njih,moja je.Kažeš male šteta ne radi mi portal da ti stavim slike kako su male bile kad sam ih kupila.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 20:18
Jaca123...mene je privuklo to šareno lišće, no uopće nisam znala o kojoj biljci je riječ, bila mi je nepoznata, eto sad za iduću godinu znam pa ću ju kupiti ako je bude, a baš bi bilo lijepo sad nešto imati u cvatu u dnevnom, ehhhh
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 20:28
Slatkica procvala Smile



Bilo ih je u plodinama nedavno...
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 20:50
Moon,mnogima nije nešto cvijet,a meni je baš poseban jer je tako sitan.
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 20:53
Originalno poslano od člana vila2 vila2 napisao:

Slatkica procvala Smile



Bilo ih je u plodinama nedavno...
Bravo,moje cvatu više od mjesec dana ,baš sam ih sad išla gledati i ni jedan cvjetić se ne suši.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 21:03
baš je lijepa
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2013 u 05:58
kako se množi ova biljka?

od nekog sam čula da se reznica drži u vodi, a free je napisala da je par dana ostavila na suhom da zasuši rana pa tek onda u teglu

spominje se da treba dosta mokru zemlju, meni se čini da i ne treba baš tako puno vlage...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2013 u 07:32
ta-da...

nije neka slika, ali na donjoj se bolje vide detalji lista



presađujete li ih u običnu kupovnu zemlju za cvijeće ili?
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2013 u 14:15
...prekrasna, baš za pohvalitiSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2013 u 22:33
Koja ljepotica!!!!!!Gdje ih samo nalaziš?Nisam ni vidjela ovu sa zelenim listovima.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2013 u 11:39
Ovo je definitivno jedna mi od najdražih biljčica koje imam! Imam i zelenu i crvenu, obje su trenutno u ponovnom cvatu Smile
Vrlo nezahtjevna biljka, kako je već rečeno voli sjenu, ali sam primjetila da ipak ne voli previše vlage, zalijevam ju tek kad se zemlja dobro posuši...

Slika moje zelene ljepotice



Par dana nakon što sam ju uslikala mi se desila nezgoda, pala je i polomile su se glavne stabljike...
Ima li netko iskustva sa pelcanjem ove ljepotice???
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2013 u 12:10
prekrasno
ova moja zelena, nova, je dosta mokra, nadam se da neće biti posljedica, jer su imali i tegle na sniženju, koje nisu baš dobro izgledale - natopljene, sa pola trulih grana
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2013 u 15:28
...pretražila u subotu neuspješno cijeli MBMWink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,267 sekundi.