Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ludisia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ludisia

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ludisia
    Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 00:00
        Pošto sam nova na forumu želim sve biljoljupce da pozdravim,one koji su već član ovog sajta ali i one koji se još dvoume da se prijave.

Danas sam ponovo bila u obilasku nekih radnjica (naravno gdje ima i cvijeća)i nisam mogla da odolim.Radi se o orhideji ludisia red velvet.Pošto ja nemam nekog iskustva sa orhidejama molim da mi malo pomognete  Bow%20Down Bow%20Down
Evo i slikice

 
 
 
 

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 06:40
Orhideje se uzgajaju zbog cvijeta, dok kod ove to nije slučaj. Ludisia ima jako atraktivne listove, ima i ona cvijet no on je u drugom planu.
To je biljka sjene, traži toplinu i veliku vlagu. Tlo mora biti vlažno ali ne mokro. Dobro podnosi umjetnu rasvjetu (floroscentnu) tako da se dobro snalazi u kupaonicama.
Nemoj me pogrešno shvatiti, vjerovatno nemaš terarij za tropsko bilje.

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 15:12
Da potvrdim navedeno evo slike terarija s Ludisiama

Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 19:00
  Terarij ti je pravo lijep.Što se njega tiče to još nemam.Nego kada sam prošla pored ludisije jednostavno mi se svidjela.U neznanju kupim je.Možda da pokušam približno joj stvoriti uvjete koje su joj potrebne,možda mi i uspije.Zamjerke nema,čovjek se uči dok je živ i na greškama uči.U svakom slučaju hvala ti
                                                                       Bouquet




Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 20:59
Na slici nije naš terarij (naš je u planu), slika je preuzeta s neta.

Sa kupnjom Ludisie nisi napravila pogrešku. Trebati ćeš uložiti malo više truda a ona će se odužiti svojim atraktivnim izgledom.
Za početak je smjesti u kupaonicu (grijanu) i pazi da temperatura ne oscilira previše (15 - 20 celzijevaca).
Obrati pažnju na vlažnost zraka i vlažnost supstrata.
Prošvrljaj malo po netu i pogledaj iskustva ostalih ljubitelja Ludisie.
I najvažnije, nikako s Ludisiom na direktno sunce, drži je u sjeni.
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2008 u 22:33
Pokušat ćusmile162Javim kakva će biti nakon izvjesnog vremena
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2008 u 08:17
Želimo ti uspjeh s Ludisiom. Oduži nam se sa slikama tako da i ostali članovi foruma prate njen uzgoj.
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 00:20
Obećala sam da ću javiti kako napreduju ludisie.Stoje u sobi gdje su malo zaklonjene od svjetlosti,zemlju održavam vlažnom i ovako trenutno izgledaju
 
 
 
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 00:28
Spremaju se da cvjetaju.Moje dosadašnje iskustvo je sljedeće:Bitno je da je zemlja uvijek vlažna,svjetlosti može biti ali ne i direktnog sunčevog.Sobna temperatura,s obzirom da je sada zima,je otprilike nekih 16-17 stepeni.Mada nekoliko dana se nije grijalo(jer nije bilo gasa)temperatura je bila mnogo niža.Na svu sreću nije im ništa naškodilo.I nisu nešto pretjerano  zahtjevne.Veselim se njihovim malim cvjetićimaTongueTongue
 
PS:što se tiče vlažnosti zraka i toplote,ja mislim da pri tome mnogo brže možda rastu,tj.da prije procvjetaju.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 23:41
Evo i slike moje Ludisie..nemam s njom iskustva..valjda nesto ne pogrijesim ..







Imaju bas lijep cvijet


Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 20:10
U ovo vrijeme odkad je imam,izgubila je 2 liske,ali Jasminaaa mi rece da je to normalno.. !Inace sam je prebacila u kupatilo gdje ima manje svjetlosti i manje je toplo i evo sad joj su se svi cvijetovi otvorili i evo kako izgleda!!




Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 20:12
Ah evo i slika njene prelijepe liske...mnogi je drzaju upravo zbog ljepote iste!


Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 23:31
Baš je prelijepa,Džo.I moje dobro napreduju i ovako sada izgledaju
 
 
 
 
 
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 21:33
Bas lijepa...uzivajmo u njenoj ljepoti...
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 14:12
Evo da pitam ovdje...u dilemi sam,kao Jasminaaa koje tecno gnojivo dati Ludisiji...da li univerzalno ili ovo za Orhideje?! Hvala Vam unaprijed!!


Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 23:38
Možda ipak uzeti gnojivo za orhideje.Pogriješit nećemo sigurno Tongue
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 16:57
Originalno poslano od člana jasminaaa jasminaaa napisao:

Obećala sam da ću javiti kako napreduju ludisie.Stoje u sobi gdje su malo zaklonjene od svjetlosti,zemlju održavam vlažnom i ovako trenutno izgledaju
 
 
 


Jasminaaa krasna je . A de mi molim te reci da li ona pusta dosta mladi biljaka oko sebe ili ostaje na otoj jednoj. ili se možda varam da li je to njeWinkzin mladi pelcer pored nje,:Jako prelijepa biljka.Wink
Wink
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 16:31
Kupila sam sebi jos jednu Ludisiu EmbarrassedEmbarrassed...ova se sprema da cvijeta,dok kod ovih sto imam cvijetici se polako suse Smile...
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 16:55
baš je lijepa
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2009 u 10:10

I kod moje ludisije polako cvjetići se suše,ali sam zadovoljna sa njom.Uopšte nije zahtjevna Tongue

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.