Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kako se zovu ove biljke?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kako se zovu ove biljke?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Elena View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Elena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 16:34
Jel mi moze netko reci kako da stavim sliku u post?

Kak kliknem ikonu sa drvetom (insert image) u okviru me trazi da napisem url od slike. Kaj je to? Di to procitam?

Hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Elena View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Elena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 16:44
nema veze, voki mi je pomogao u stavljanju slike. Evo je



A sad... jel mi netko moze reci sta je to??? I zasto joj listovi padaju ko ludi? Rekli su nam na placu kad smo ju kupili da joj treba malo vode i ne previse svijetla. A to ima!


Ažurirao Elena - 20 Listopad 2007 u 16:54
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 16:59
Malo su te lagili, malo vode treba, ali treba i svjetla i znam da ne podnosi dim cigarete. Ima ju moja seka već par godina , ali joj ne znam ime.
Na vrh
Elena View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Elena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 17:33
Nema cigareta kod nas doma ;) tak da mi je jedna briga manje. A za svjetlo... budemo probali malkice ju pomaknuti blize prozoru. Hvala 
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 19:41
Elena ime tvoje biljke je Radermachera sinica. Nemam iskustva s uzgojem pa ti ne mogu pomoći. Negdje je još zovu i Smaragdno drvo.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 19:49
Poreklom je sa Tajvana. U jednoj knjizi piše da je u Evropu stigla skoro, pre dvadesetak godina i da podnosi suvi zrak pa se može uzgajati u grijanim prostorijama. To je ukrasno drvo koje zahteva umereno toplo mesto, zimi ga ne treba držati na mestu hladnijem od 10-13 stepeni. Traži svetlo mesto leti zaštićeno od direktnog sunca. Za zalivanje piše da zemlja mora biti uvek vlažna, ali da se ne pretera sa zalivanjem. Piše da joj ne treba orošavanje listova, presađuje se u proleće po potrebi, a razmnožava se stabljičinim reznicama u leto. Samo toliko piše o ovoj biljci.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2007 u 20:54
Elena tek sad vidim da si i stavila i ovdje na identifikaciju..
odg sam ti na lisnatom bilju..
Na vrh
Elena View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Elena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2007 u 13:38
Puno hvala na pomoci. Jos kad bi netko znao zasto zdravo lisce pada... Al dobro, valjda cu nes naci na netu. Vidjela sam da ima dosta clanaka sad kad sam joj napokon saznala ime ;)
Na vrh
Elena View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Elena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2007 u 13:40
hvala svima na trudu :) valjda ce ozdraviti ...


Ažurirao Elena - 21 Listopad 2007 u 13:40
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2007 u 21:20
Elena,jako je osjetljiv na promjene temperature..
 
mene je znao izbacivati iz takta opadanjemLOL
 
orosavanje,orosavanje,orosavanjeWink
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2007 u 21:31
Da da Tbore tebe je izluđivao, ako se dobro sjećam napisao si isto što i ja da ga smeta dim cigarete....Wink
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2007 u 22:41

tea,dobro se sjecasWink

 
zato smo se i kacili,ja cigaretu u ruke,a njemu list otpadnesmile96
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 18:00
Pa znala sam , ajde me pitaj zašto je zelena i ja je nemam? smile96
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2007 u 18:59
Originalno poslano od člana tibor tibor napisao:

tea,dobro se sjecas[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />


 

zato smo se i kacili,ja cigaretu u ruke,a njemu list otpadne[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot15.gif" height="44" width="60" align="absmiddle" alt="smile96" />







ova biljcica nebi kod mene uspjela
vjerovatno do kuce bi se sva jadnica osusila
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2007 u 07:54
A da li se biljke mogu dresirati da podnose dim cigareta???
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2007 u 21:43
Na žalost ne. A postoji li biljka kojoj to godi?
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2007 u 22:26
 Postoji. Nicotiana, ukrasni duhan!Spaz 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 09:00
imam neku biljku o kojoj baš i nisam vodila računa(što se i po njoj vidi) no ona bi ipak ,čini mi se,procvala.
To sam dobila,ne znam kad ni od koga i nije baš u puno boljem stanju bila nego što je sad.Listovi su joj jadni jer je vani bila.
Kaj je to?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 09:23
čini mi se da je vriesia
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 09:44
njeno lišće ima bodlje malecke!?

Vriesea barclayana
var. minor
izgleda da je ta,no idem još ganjatiWink



Ažurirao shasha - 24 Listopad 2007 u 09:48
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.