Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Juncus filiformis 'Spiralis'
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Juncus filiformis 'Spiralis'

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Juncus filiformis 'Spiralis'
    Objavljeno: 23 Prosinac 2008 u 17:33
Dobio sma ju na poklon pa bi mi bilo zao da se kojim slucajem uniste zbog mog ne znanjao njoj...
 
pa ako netko zna pokoju rijec ili savjet o ovoj predivnoj biljcici Wink
 
Ps. Hvala puno Baka Bea na biljcicismile78
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 20:00
Admine, nisam prije vidjela ovaj post, a kako nitko ne odgovara, evo...

Iako smo je mi cvjetoljupci nazvali 'frćkava trava' i kojekakvim drugim imenima, riječ je o biljci koja nije trava, nego samo tako izgleda. Pripada rodu sitova (Juncus), raste na kiselim stalno vlažnim, močvarnim tlima na sunčanom ili polusjenovitom staništu. Sadi se u obalnu zonu (stalno vlažno tlo) jezerca. Otporan je na niske temperature. Iako nije u pravom smislu trava u katalozima je navode u odjeljku ukrasnih trava. Razmnožava se dijelenjem. Poz...
Na vrh
Satori View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Satori Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2009 u 18:16
Imaš li još tu travu. Meni su u dućanu rekli da je zapravo - sukulent... Shocked I da se rijetko zalijeva... a kad tamo, raste u vlažnom. Sad nisam sigurna kako s njom postupati... Jel' tvoja još živa?

Moja ovako izgleda: http://nico.schottelius.org/multimedia/photos/pflanzen/juncus_spiralis.jpeg-small.png
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2009 u 21:18
Dakle ovo je čudo, ja danas naletila na ovu biljku piše da se zove juncus elfusus, dopala mi se na pravi pogled i eto je u mojoj zbirci - naravno apsolutno ništa ne znam o njoj čak niti dali je vanjska ili sobna dakle pomagajte.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Satori View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Satori Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 09:08
Triša, jesi i ti u Kaliji shopingirala jučer?? ;)

Najgore što ni u googlu baš puno ne piše o njoj... Ja sam je u sobu stavila, na polici mi je... Vidjet ćemo, super je dekorativna i voljela bih da poživi!
Na mojoj piše samo juncus spiralis... rekla bih da je to sve ta neka ista vrsta...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 12:14
Jest, lijepi mi je ukras u kući kao neka hobotnica rekla je baka, ali sada vidim da mora van. Za sada ne ide u močvarno područje, iako bi mogla u vikendicu kraj jezerca, ali ove zime krasit će mi košaricu na balkonu.
 
Hvala Tija, hvala b.b.
Satori ja sam ti iz Rijeke, kupila sam je u Bauhausu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 13:09
Triša kad dođe vrijeme razmnožavanja može jedan "krakić"?Wink Ma da sam znala da je vanjska biljka....Al' mi je izgledala kao kućna!Confused
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 13:47
i meni baka, a baš je simpa, sada je vani i mislim da već ima krakića za tebe.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Satori View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Satori Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 16:06
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

raste na kiselim stalno vlažnim, močvarnim tlima na sunčanom ili polusjenovitom staništu. Sadi se u obalnu zonu (stalno vlažno tlo) jezerca. Otporan je na niske temperature.


Aaa, Rijeka... a eto, ali glavno da smo mi nabasale na tako lijepu biljčicu... Wink

Uglavnom, kaže da je otporan na niske temperature, znači može vani... ali to ne znači da - ne može u kući... Smile
Moja je i dalje u stanu. Sada sam u podložak teglice stavila vode, pa neka cmrlji ako voli vlagu LOL ...   vidjet ću, nadam se da neće uginuti, kad ovi iz Kalije vele da je sukulent i da se rijetko zalijeva... Confused to su tako dvije krajnje suprotne informacije...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2009 u 16:18

Kod mene pada kiša, stavila sam je van, baš je lijepa s kapljicama kiše, a tu mi je blizu na balkonu, pa je gledam, kako se onako zelena gura s tamnim heucerama.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Satori View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Satori Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 12:20
Jel' vam preživio Juncus?

Moj prvi se totalno objesio i postao čudan... nekako je propao, a držala sam ga na vlažnom, kako i treba...
Sad sam na Floraartu kupila novi, čvrst i postojan, sad je na balkonu, kanim ga i prskati, jer sam čula da to voli. Nadam se da ću ovaj put bolje znati s njim. Prekrasan mi je... Smile
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 14:10
Normalno je da se starije grane "objese" - poviju prema podu buduci da budu velike i jako teske. Inace to je sorta koja ne raste u visinu nego u sirinu. Mozda bi biljku trebalo presaditi u svijezi kompost.
Na vrh
Satori View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Satori Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 22:58
Ma ne... totalno je dobila biljka drugačiji izgled... sva se objesila, totalno... pala je, kao - npr. - kosa kad je mokra totalno, pa sva visi... izgubila je na čvrstoći tih vlati... ne znam jel' kužiš što mislim, ali nije mi izgledala kao da je to normalno ili da je od težine, jer su baš sve vlati polegle... Confused
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 23:17
mozda jednostavno mjenja lisce :) ako iz sredine ne izlaze novi onda je biljka pocela propadati
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 14:54
Pa moja isto nije neka raskošna. Vani je, a možda bi joj trebalo dodati malo kisele zemlje. Živa je, ali baš ne napreduje, a po dadinom postu čini mi se da bi trebala biti puno raskošnija.
Stavit ću sliku kad je sliknem.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 20:09
Puno sunca, puno hranjive zemlje (na osnovi gline ili ilovace) i puno vode
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 22:36
Dado hvala, možda joj nisam posvetila dovoljno pažnje, popravit ću to ovog proljeća, a presadit ću je odmah.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2013 u 21:52
Danas sam si kupila ovu biljku, na etiketi piše: juncus filiformis spiralis subtilis !!! Jezuk, koji naziv, jedva sam ga i prepisala.
Dakle biljka je za van, sunhe, vlaga, hranjivo tlo ? Kad se kaže za van, da li i prezimljuje vani kod nas na kontinentu ?
A baš je zgodna, prvi put ju vidim uživo.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 08:18

Uploaded with ImageShack.us

evo je
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2013 u 17:32
Može li ova spralica uspijevati u duploj tegli sa vodom, tj. potopljen u vodi stalno ?
A što s njim preko zime ? 
Ili da ga odmah posadim u zemlju i redovito dobro natapam ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.