Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Papučica - Calceolaria hybr.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Papučica - Calceolaria hybr.

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Papučica - Calceolaria hybr.
    Objavljeno: 27 Prosinac 2008 u 19:37
Papučica je biljka is porodice Scrophulariaceae. To je jednogodišnja zeljasta biljka sa cvijetovima koji podsjećaju na papučicu.  Cvate u raznim bojama, uglavnom od žute do crvene, a može biti jednobojna ili s točkicama.Nekad je bila popularna u mnogim vrtovima, a novouzgojeni hibridi pogodniji su za uzgoj biljke kao lončanice. Cvate na proljeće, a razmnožava se sjemenjem. Voli niske temperature (10-12 stupnjeva), na višim često propada. Najviše joj u kući odgovara sjeverna strana, bez direktnog sunca.
Inače, uzgoj iz sjemenja je strašno zamoran posao (barem je za mene bio). Skupila sam sjeme s ocvale biljke koju sam kupila na tržnici, posijala na proljeće, one su niknule, ali zatim jedva da rastu. Nekoliko se je biljčica posušio (držala sam ih na toplom - nisam znala da ne voli toplinu), nekoliko sam biljčica podijelila, i sad s velikim iščekivanjem pazim na preostale 2 biljčice....nadam se da će jednog dana procvjetati...a ovim tempom kojim rastu...jeeednog dana...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ivana-Mia View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2008 u 22:20

To uglavnom tako bude... sve sto je lijepo kratko traje!!!

 
Ali ako uljepsa vrt i jedna dan isplati se
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2008 u 14:00
Stvarno nemam sreće s njom, sad sam primjetila i da su ju napali štitasti moljci, one male bijele mušice Angry...imam ih na polici prozora u spavaćoj sobi, tamo imam i 2 sadnice grčkog oleandra kojeg su mi napali ti moljci, ali njih sam potopila u vodi i očistila, a da vole i papučicu, nisam znala...danas sam ih spazilaCry
Na vrh
satfan2009 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 368
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje satfan2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 22:21
Zahvaljujem na informacijama.Budem postavio sliku da vidimo da li govorimo o istoj biljci.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 01:57
Ja sam ove godinu kupila papučicu na placi,prodavačica je rekla da je trajnica....Vidijeti ćemo....Evo sada slike....
sutra je novi dan
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 20:55
ja ima drugaciju vrstu papucica...ima slika u mom vrtu...neznam hoce li i moja brzo propasti
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2009 u 22:59
Od mojih malih sobnih ništa, sve su propale, ali nabavila sam novu Tongue
Papučice inače jako napadaju štitasti moljci - bijele mušice, i na novoj imam s njima problema.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2010 u 19:17
Od jučer sam vlasnica ove ljepotice
papučica%20-%20lat.%20Calceolaria
papučica%20-%20lat.%20Calceolaria
Znam da voli hladnije, ali ako ju imam negdje gdje ju niti ne vidim onda mi je to "promašena investicija". Koliko će izdržati u kućnim uvjetima...... vidjeti čemo.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2010 u 21:58
prava žuta ljepojka.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 16:04
Calceloaria hybrida koja se većinom prodaje kod nas je jednogodišnja biljka koja se uzgaja iz sjemena i nakon cvatnje se baca. 
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 17:27
Slazem se sa Lanom ali je ipak slatko, pa makar zadovoljstvo trajalo kratko Wink.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mrvica. View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mrvica. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2010 u 20:18
i ja sam danas dobila jednu ljepu papučicu smile186

ali malo sam se razočarala sad kad sam čula da tako kratko traje :(
početnik u svemu :)
Na vrh
esperanza0905 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje esperanza0905 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2010 u 13:56
joj sta su lijepe!
carpe diem
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 21:17
Osatala je bez vode a bila je u malom važu i sada neznam kolike su joj šanse da potjera nove listove. Sve sam orezala štoje uvelo. Imal li nade da se oporavi i kakva su vaša iskustva sa njom?
 
A tako je bila lijepa... kćer je nije ni pogledala a mene nije bilo par dana..Cry
 
kat.rea i jagoda kako vaše? Lana jeli to kraj za ovu moju slatkicu ?
 
 
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 12:06
Kalceolarija se uzgaja u relativno hladnim prostorijama, stoga za nju dnevni boravak možda ne odgovara jer joj je pretoplo. Zemlja u loncu mora bti dovoljno vlažna, ne smije se prskati biljku po lčišću. Prihranjivati jenom tjedno otpinom - 1gr tekućeg gnojiva na 1 l vode. Biljka je osjetljiva na propuh..
Kod kupovine bolje je uzeti onu koja nije previše rascvjetana, jer ćemo tako dulje uživati u njenim prelijpim cvjetovima.
Obično dolazi u prodaju u proljeće, Od početka travnja biljku treba zaštiti od sunca, jer će listovi postati mlaohavi. Ako je napadnu uši treba odmah poprskati nekim sredstvom protiv njih..
Nakon cvatnje može se papučica i dalje uzgajti, ali briga često neće polučiti rezultat, stoga je bolje u proljeće nabaviti novu biljlku..
- eto izvadila sam nešto o njoj iz priručne literature, pa izvoliteTongue
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 17:50
Mari,5510  i ja sam kasnije ovo pročitala i mojoj preljepij rekla "zbogom"Cry
Na vrh
Wally View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wally Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 19:39
Da vam se malo pohvalim sa ovom divnom papučicom koju sam dobila za Valentinovo od MM i kćeri.
Na vrh
Wally View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wally Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 19:40

Ima je još.

Na vrh
Wally View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wally Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 19:42

I još.

 

Na vrh
Wally View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wally Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 19:43

Meni je predivna.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.