Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Papučica - Calceolaria hybr.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Papučica - Calceolaria hybr.

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 11:17
Waly, stvarno je prekrasna, nadam se da će ti dugo cvastiClap
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Wally View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wally Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 11:48
Mari, i ja se nadam da će dugo cvasti, ali znam da će poslije uginuti.  Unhappy
Nema veze, neću kukati, nagodinu ću žicati da mi kupe novu.Wink
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 15:24
meni su prekrasne, tako nježne ali baš zato što su jednogodišnje a uzgoj iz sjemena dug - odustala sam bar za sada Unhappy
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 21:50
imaju za kupiti u Kauflandu, ali nisam se odlučila kad sam ovdje pročitala da je kratkog vijeka..sad me zanima kako su vama uspijele
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 20:36
A ja sam ove minute saznala da ne voli toplo, pa je odmah iz zimskog vrta selim....kamo?   Nigdje u stanu nemam temperaturu nižu od 20 stupnjeva, ni danju ni noću????  Jel to znači da ću ostati bez nje?? 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 16:01
Do 4.2. osušili su se svi veliki listovi i pootpadali svi cvijetovi i pupoljci!!

A od kada sam je pred tjedan dana odnijela u kupaonicu na istočni prozor, potjerala je nove listiće i cvijetne pupiće!!!   Možda sam je izliječila (klinika Freelend-ma kako to nekome bode oči, ide na živce, i  nije žicanje!!)!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 21:15
Pozdrav, ja joj isto nisam odolila kad sam ju ugledala u Kauflandu, morala sam ju imat, opet. Naravno odmah su veliki listovi polagano venuli a sutra cu je prebacit u kupatilo gdje se bas i negrije ili u negrijanu sob na prozorsku dasku.
Nadam se da cu biti uz mene cijelo proljece.
Mari kako tvoja uspjeva u dnevnoj, zar joj ne bude prevruće?
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 00:33

4.veljače sam napisala da su mi se na  papučici povenuli svi listovi i osušili se svi cvijetići, čak i pupići koji se još nisu otvorili!!  Pošto sam ovdje saznala da joj je bilo pretoplo i presuhi zrak u zimskom vrtu, odnijela sam je u kupaonicu na prozor koji ima samo svjetla prijepodne!!!  U ovih nepunih mjesec dana, narasli su joj lijepi listići i ima 2 cvjetne grančice, i već se otvaraju novi cvjetovi!!  Znači može se oporaviti!!  Baš me zanima koliko ću dugo uživati u njezinoj cvatnji, jer sam čak skratila i zavjesu na prozoru, samo da je vidim svaki put kad uđem u kupaonicu!!




Uploaded with ImageShack.us

Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 16:30


Uploaded with ImageShack.us

Moja papučica, nakon pružene njege, ovako mi zahvaljuje!!  Dakle, može se spasiti i produžiti cvatnja!!  Pa se potrudite i vi koje je još imate!!  Ovi krasni cvijetići to zaslužuju!!smile219
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 06:33
Dobila sam papučicu i nije me se previše dojmila. Nakon cvjetanja zalijevala sam je povremeno, no uglavnom je stajala u kutu, na svijetlom mjestu sobne temperature i bez direktnog sunca, sasušenih listova, zaboravljena. Za probu, uzela sam nešto sjemena, prije tri tjedna posijala i već niču nove biljčice. Jučer je htjedoh baciti kad ispod sasušenih listova primijetim nešto zeleno. Orezala sam je i evo rezultata:

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 13:05
Bravo Andina za strpljenje !!  Fino ti se ozelenila !!  Ja svojoj sjemenke nisam vidjela !!  A moja je kao ovi tvoji listovi koje si porezala !!  Nakon treće cvatnje, ona odlučila da joj je dosta, i da se mora odmoriti !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 21:45
Sjemenke su joj sitne ko prah. Poslikam klijance u petak. Pusti svoju da se malo odmori, možda i ona potjera mlade izdanke.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.