Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trikovi i savjeti za decoupage tehniku -
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zatvorena temaTrikovi i savjeti za decoupage tehniku -

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 16>
Korisnik
Poruka
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 12:28
Originalno poslano od člana anđelka anđelka napisao:

Originalno poslano od člana kaća43 kaća43 napisao:

anđelka isti lak iman,i isti problem,dok nisam procitala na netu da se u step2 treba ukapati deterđent za suđe..na cijelu bocicu 12-15 kapi deterđenta
 
Ja sam ukapala deterđent za suđe, ali ništa. Možda sam stavila premalo. teško je odrediti kapi. Da li si ti poslije toga dobila pukotine i da li si stavljala lak na akrilnu boju?

a mozda si previse,ko ce znat..jesan,dobila san pukotine,a dvokomponentni ti se inace stavlja na kraju kad sve pobojas i zaljepis motiv..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lula View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2009
Lokacija: United States
Status: Offline
Bodovi: 1086
Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 12:44
Originalno poslano od člana anđelka anđelka napisao:

 
Imam jedno pitanje, ako mi netko može pomoći. Imam onaj dvokomponentni lak za raspucavanje GOYA sa onim uljanim bojama (bijelom i smeđom). Probala sam raditi s tim lakom, ali mi nisu nastale pukotine. Interesira me da li taj lak ide na akrilnu boju ili samo na praznu podlogu i da li se nanosi prije ili poslije ljepljenja salvete. Ja sam stavila lak na akrilnu boju, čekala da se osuši, premazala drugim lakom, ponovo čekala da se osuši i nakon toga utrljala ulaju boju, ali mi pukotine nisu vidljive. Ne znam šta se dogodilo. Molim pomoć smile43!!!!!!
 
Imam i ja isti lak ...s njim sam baš radila onaj okvir za sliku, možeš vidjeti kod mene. Radim na slijedeći način. Predmet prebojam akrilnom bojom, ukoliko želim zaljepim salvetu. kad se osuši stavim prvo step 1...čekam dok lak postane na dodir suh, ali je još uvijek onako mliječno bijeli. Ne smije se osušiti do kraja. Onda staviš step 2 i pustiš da se osuši. Kad se osuši utrljaš ili uljanu boju ili onaj prah ( umjesto toga kako su cure već pisale možeš utljati, pronto, sjenilo, ) Pogledaj još jednom to što si radila, tj. pokušaj nešto utrljati, možda su se pukotine pojavile, ali su sitne . u tom slučaju samo nanesi više jedne i druge faze kad budeš radila. Osobno ništa ne dodajem u to.Wink. nadam se da sam ti malo pomogla.
Na vrh
anđelka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 2526
Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 13:05
 
Hvala cure, pokušat ću!
ANĐELKA
Na vrh
goga-osijek View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 683
Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 13:19
Originalno poslano od člana lula lula napisao:

Originalno poslano od člana anđelka anđelka napisao:

 
Imam jedno pitanje, ako mi netko može pomoći. Imam onaj dvokomponentni lak za raspucavanje GOYA sa onim uljanim bojama (bijelom i smeđom). Probala sam raditi s tim lakom, ali mi nisu nastale pukotine. Interesira me da li taj lak ide na akrilnu boju ili samo na praznu podlogu i da li se nanosi prije ili poslije ljepljenja salvete. Ja sam stavila lak na akrilnu boju, čekala da se osuši, premazala drugim lakom, ponovo čekala da se osuši i nakon toga utrljala ulaju boju, ali mi pukotine nisu vidljive. Ne znam šta se dogodilo. Molim pomoć [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot101.gif" height="60" width="60" align="absmiddle" alt="smile43" />!!!!!!

 

Imam i ja isti lak ...s njim sam baš radila onaj okvir za sliku, možeš vidjeti kod mene. Radim na slijedeći način. Predmet prebojam akrilnom bojom, ukoliko želim zaljepim salvetu. kad se osuši stavim prvo step 1...čekam dok lak postane na dodir suh, ali je još uvijek onako mliječno bijeli. Ne smije se osušiti do kraja. Onda staviš step 2 i pustiš da se osuši. Kad se osuši utrljaš ili uljanu boju ili onaj prah ( umjesto toga kako su cure već pisale možeš utljati, pronto, sjenilo, ) Pogledaj još jednom to što si radila, tj. pokušaj nešto utrljati, možda su se pukotine pojavile, ali su sitne . u tom slučaju samo nanesi više jedne i druge faze kad budeš radila. Osobno ništa ne dodajem u to.[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />. nadam se da sam ti malo pomogla.


u step 2 se stavi (ako imas onaj goyin krakle uza ulje) jedna kap detergenta na 10 ml...
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery
Na vrh
lula View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2009
Lokacija: United States
Status: Offline
Bodovi: 1086
Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 10:23
Originalno poslano od člana goga-osijek goga-osijek napisao:

Originalno poslano od člana lula lula napisao:

Originalno poslano od člana anđelka anđelka napisao:

 
Imam jedno pitanje, ako mi netko može pomoći. Imam onaj dvokomponentni lak za raspucavanje GOYA sa onim uljanim bojama (bijelom i smeđom). Probala sam raditi s tim lakom, ali mi nisu nastale pukotine. Interesira me da li taj lak ide na akrilnu boju ili samo na praznu podlogu i da li se nanosi prije ili poslije ljepljenja salvete. Ja sam stavila lak na akrilnu boju, čekala da se osuši, premazala drugim lakom, ponovo čekala da se osuši i nakon toga utrljala ulaju boju, ali mi pukotine nisu vidljive. Ne znam šta se dogodilo. Molim pomoć [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot101.gif" height="60" width="60" align="absmiddle" alt="smile43" />!!!!!!

 

Imam i ja isti lak ...s njim sam baš radila onaj okvir za sliku, možeš vidjeti kod mene. Radim na slijedeći način. Predmet prebojam akrilnom bojom, ukoliko želim zaljepim salvetu. kad se osuši stavim prvo step 1...čekam dok lak postane na dodir suh, ali je još uvijek onako mliječno bijeli. Ne smije se osušiti do kraja. Onda staviš step 2 i pustiš da se osuši. Kad se osuši utrljaš ili uljanu boju ili onaj prah ( umjesto toga kako su cure već pisale možeš utljati, pronto, sjenilo, ) Pogledaj još jednom to što si radila, tj. pokušaj nešto utrljati, možda su se pukotine pojavile, ali su sitne . u tom slučaju samo nanesi više jedne i druge faze kad budeš radila. Osobno ništa ne dodajem u to.[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />. nadam se da sam ti malo pomogla.


u step 2 se stavi (ako imas onaj goyin krakle uza ulje) jedna kap detergenta na 10 ml...
 
Nisam to probala....što se postigne kad staviš detergent?
Na vrh
goga-osijek View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 683
Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 21:18
detergent se stavlja zato sto se taj gornji sloj ispire laganim potezima kista i mlazom vode...i ne brini, ne ispere se ono sto se ne bi trebalo...
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery
Na vrh
BJELOVAR2005 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 171
Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 19:07
Originalno poslano od člana anastazija anastazija napisao:

Originalno poslano od člana BJELOVAR2005 BJELOVAR2005 napisao:

nema frke...ja kada nadjem jos nesto zanimljivo...javim!!!....a ja sam jako zalosna....nesto mi se desilo sa printerom...jednostavno ne printa crvenu boju....printa ju naranđasto ....ne mješa boje dobro...idem s njim kod doktora u ponedjeljak....nadam se da ce stricek imati razumjevanja i pozuriti sa popravkom...ipak moram printati! Smile
...ja sam danas imala pokus, preko puta kuce imam ducan i ja zamolila susjedu da mi da jedan onaj papir za zamatanje kruha....onaj najobicniji...tanki...tipa pelir...izrezaa ga na A4 i isprintala...super ispalo...i bas je tanko...a znam da je taj papir ziva jeftinjarka, i sto je najbolje ima ga svuda!!!!
 
i ja sam probala printati na taj papir. ona moja kutijica sa sitnim plavim cvetićima je na tom papiru.  to sam peglala i dobro se primio za kutijicu i na kraju još premazala cijelu s ljepilom. ne znam kako bi se taj papir ponašao kad bi ga ljepila na uobičajeni način? jesi ti probala?



probala i sve 5!
Ponekad nam netko toliko nedostaje` da ga poželimo izvuci iz snova i zagrliti u stvarnosti!
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 10:09
Tete salvete molim za pomoć sa savjetom
naime jučer sam prvi puta počela peći ove moje tanjure, vaze i ostalo....znam da to moram napraviti prije lakiranja ali me zanima da li treba peći nešto što je rađeno s rižinim papirom i još jedna stvar kada stavljam rižin papir pa recimo print da li papir moram nakvasiti. Pokušala sam na maloj površini na suho i dobro je ali nisam sigurna da mi se neće pogužvati na većoj površini ili se malo mora pogužvati.
Na vrh
mnataša1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1427
Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 10:17
ja sam printeve i decoupage manjih površina direkt lijepila bez namakanja u vodi, a veće površine sam namakala...bojala sam se da se gužvaju

možda netko ima više iskustva od mene...
Djeca su rođena sa krilima, a učitelji im pomažu poletjeti.
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 12:10
Hvala Nataša to se i ja nadam da će nam znati reći netko s više iskustva od nas
Na vrh
lula View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2009
Lokacija: United States
Status: Offline
Bodovi: 1086
Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 12:42
Originalno poslano od člana mnataša1 mnataša1 napisao:

ja sam printeve i decoupage manjih površina direkt lijepila bez namakanja u vodi, a veće površine sam namakala...bojala sam se da se gužvaju

možda netko ima više iskustva od mene...
 
printeve...nikako u vodu...decoupage papir ...neće se gužvati...ni mali ni veliki....lagano se namoči i stavi na suhu krpu...da ona upije višak tekućine...on ustvari mora biti samo vlažan jer je tako podatniji i bolje se stopi odnosno priliježe na površinu. Npr . kad je ova zaobljena....nemožete pogriješiti, a zgužvati se neće...Znači primit ga u ruku, potopiti i odmah na krpu...To je moje iskustvo. One skroz tanke koji put nisam ni ja namočila, ali ne iz straha da se zgužva nego mi se činilo nepotrebno.
Na vrh
malena malena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 519
Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 12:52
ja sam printeve namakala u vodi, par minuta, ne zgužva se i baš bude lakše za raditi... ali samo printeve sa laserskog printera.. čula sam da ovaj sa injet printera razmaže boju u dodiru s vodom. printala sam na pelir papir koji sam dobila od goge osijek
Na vrh
maslina55 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 971
Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 13:03
@KARMEN:smile191smile209smile193PAZI!
Rižin papir peći samo ako je debelo impregniran(premazan) ljepilom za porcelan a prema tome i staklo,također i sve rađeno u salvetnoj tehnici treba biti premazano tim lakom-ljepilom i još k tome treba biti jako oprezan,papir može izgoriti!!!Nastavit ću ako hoćeš,imam iskustva i sa greškama ,ako nađem stavit ću sliku izgorenog tanjura!
Na vrh
goga-osijek View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 683
Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 13:16
nemam bas iskustva, al podijelit cu to malo sto imam...pelir uvijek namocim kratko u vodu i stavim ga na krpu da upije visak vode...ne guzva mi se...nkoliko puta ga nisam namakala pritom je jedna bila veca povrsina pa sam ju jedva zaljepila, a i nije mi se stopio s pozadinom kao sto mi se stopi kad ga namocim...
jednom sam namocila obican 80g papir u vodu - uzas...sav se raspao pri ljepljenu...boja mi se ne otapa i ne razmazuje, al printam laserskim printerom...eto, to je sve sto znam o papiru...nisam jos nista pekla, osim glinamola...pa o tom ne znam bas nista...
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery
Na vrh
lula View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2009
Lokacija: United States
Status: Offline
Bodovi: 1086
Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 13:18
Originalno poslano od člana malena malena malena malena napisao:

ja sam printeve namakala u vodi, par minuta, ne zgužva se i baš bude lakše za raditi... ali samo printeve sa laserskog printera.. čula sam da ovaj sa injet printera razmaže boju u dodiru s vodom. printala sam na pelir papir koji sam dobila od goge osijek
 
ja očito Smileimam ovaj drugi jer malo jači razmaz kistom ga mulja i razvlači boju....
Na vrh
goga-osijek View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 683
Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 13:22
lula, postoji neki sprej mislim da se zove fix color...njega naspricas na print i tada se ne bi trebao razmuljati...nemam iskustva rada s time, ali sam bas jucer promisljala da bi se mogao upotrijebiti i onaj bezbojni sprej sto koristimo za zastitu...

nedavno sam pozalila sto si nisam kupila laserski u boji...
LJUBAV NE POKAZUJEMO TAKO DA LJUBLJENU OSOBU GLEDAMO U OČI, NEGO DA ZAJEDNO S NJOM GLEDAMO U ISTOM SMJERU. Antoine de Saint Exupery
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 13:22
Originalno poslano od člana malena malena malena malena napisao:

ja sam printeve namakala u vodi, par minuta, ne zgužva se i baš bude lakše za raditi... ali samo printeve sa laserskog printera.. čula sam da ovaj sa injet printera razmaže boju u dodiru s vodom. printala sam na pelir papir koji sam dobila od goge osijek
 
Malena ja sam baš isto tako radila i nisam imala problema jer imam laserski printer. Taj dio mi je jasan... ali ne znam da li ima kakve razlike ako se radi s rižinim papirom ili treba isto postupiti i da li se on može i treba peći da bi bio postojan
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 13:31
Originalno poslano od člana maslina55 maslina55 napisao:

@KARMEN:smile191smile209smile193PAZI!
Rižin papir peći samo ako je debelo impregniran(premazan) ljepilom za porcelan a prema tome i staklo,također i sve rađeno u salvetnoj tehnici treba biti premazano tim lakom-ljepilom i još k tome treba biti jako oprezan,papir može izgoriti!!!Nastavit ću ako hoćeš,imam iskustva i sa greškama ,ako nađem stavit ću sliku izgorenog tanjura!
 
Ja sam jučer ispekla jednu staklenu zdjelu sa salvetom bijele magnolije rađene odozdo i premazane bijelom akrilnom bojom. Pekla sam na 160 stupnjeva 45 min. Sve je dobro ispalo osim što su na toj donjoj strani izbile žućkaste mrlje a to su zeleni listovi sa cvijeta. To me baš puno ne smeta ( inače sam osjetljiva ako sve nije po špagi ) jer izgleda kao da tako mora biti. Ne znam što bi se dogodilo s nekom drugom bojom - vjerojatno se to ne bi vidjelo.
 
Druga stvar je kupljeni papir rekli su mi dudov jako dobro izgleda deblji je od rižinog. Njega nisam pekla jer se nisam usudila.
Na vrh
dori-st View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 689
Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 13:36
Ej Karmen, to što si pekla kažeš obojano bijelomakrilnom,  je li bio preko neki zaštitni lak ili samo boja? 
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 13:39
Originalno poslano od člana dori-st dori-st napisao:

Ej Karmen, to što si pekla kažeš obojano bijelomakrilnom,  je li bio preko neki zaštitni lak ili samo boja? 
 
Bila je samo boja jer sam već ranije pročitala ovdje negdje da se nesmije peći olakirano jer požuti
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.