Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trikovi i savjeti za decoupage tehniku -
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zatvorena temaTrikovi i savjeti za decoupage tehniku -

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 16>
Korisnik
Poruka
miškopiško View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 489
Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 08:43
nadali, i meni se slično dogodilo...nisu baš bili krateri već sitne kao rupice...zaključila sam da je to na dijelovima gdje sam nastavljala nanošenje...na spojevima..ne znam šta bi drugi razlog mogao biti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nadalivz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 124
Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 10:49
Malo je preskup taj lak da bi se baš tako ponašao. Na tečaju su nam rekli da se on lijepo i sam razljeva. Bila sam pažljiva kod nanošenja, ali je nemoguće u jednom potezu prelakirati cijeli tanjur. I kaj sad?
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 12:07
iris može li pitanjce? ...da li kad se stavlja premaz kraklea na ofarbanu sv ijetlu podlogu treba li to biti deblji premaz od npr.ljepila i da li trebam čekati da se osuši taj premaz pa onda tamnu boju preko?..pliz pomoć jer pokušavam sakriti uništenu radnu ploču stola koja se nemože prebrusiti do kraja..pa kad bude gotovo šaljem slikicu Smile 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 12:16
Dudice da ja ne kompliciram jer se uvijek spetljam sa objašnjavanjima Embarrassed
evo ti link sa odličnim objašnjenjem:
 
 
oni su donju boju stavili tamnu a gornju svijetlu ali ti naravno možeš napraviti kako je tebi draže
a za debljinu cracklea...ne znam kako bi ti objasnila...u svakom slučaju deblji sloj bi trebao dati veče a tanji sloj manje pukotine
a imaju veze i potezi kista.....krači potezi bi trebali dati krače a duži duže pukotine....tako nekako....nisam ti ni ja neki stručnjak
možda je najbolje da isprobaš na nekom komadiću daske pa da vidiš kako ti je draže
Na vrh
cleopatra View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 320
Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 07:25
Originalno poslano od člana nadalivz nadalivz napisao:

Malo je preskup taj lak da bi se baš tako ponašao. Na tečaju su nam rekli da se on lijepo i sam razljeva. Bila sam pažljiva kod nanošenja, ali je nemoguće u jednom potezu prelakirati cijeli tanjur. I kaj sad?
Ja mislim da ti to nema veze s tim da ga prelakiraš u jednom potezu, već da si tako dugo kraj predmeta koji si premazala dok se ne počne stvrdnjavat, a za to vrijeme paziš i pogledavaš što se događa, tj. gdje su neravnine ili pukotine i kistom ih poravnavaš. .nadam se da sam pomogla.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 09:35
iris ja sam fino pregledala link koji si dala ali što kaže cleo nije baš tako(barem meni)kako opisuju..nakon što se osušio krakle lak se negdje povukao iako sam mazala u istom pravcu pa sam opet lagano premazala da bi izravnala te rupe..sad se osušilo pa ću nanjet boju..joj sve me strah kako će ispasti
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 09:37
ma mora ispasti dobro Smile a ako ne...uvijek možeš oprati i ponoviti
 
p.s. nisi trebala popunjavati rupe...al dobro sad je tu šta je tu...
 
a cleo i nadali pričaju o cristal laku....to je nešto drugo...nije crackle Wink
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 12:15
iris evo me opet baš ti dosađujem..krakle za jednog početnika je ispo sasvim u redu..salvetice su zaljepljene e to mi se sviđa kako mi je ispalo,ali sad vidim da sam stavila ipak gornju pretamnu boju za krakle mogla je biti svijetlija(za moj ukus)..e sad opet pitanje-čekam da se to dobro osuši i onda premažem onim ljepilom (piše na njemu da je glanc..valjda je sjajan lak).. SVE ? kako bi dodatno zaštitila..jel tako?..šta to znači da ga mogu ubuduće prebrisat sa vlažnom krpicom ili ne?
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 12:22
taj završni sloj uvijek radim akrilnim lakom u spreju.....nije ti skup....dođe 28 kuna u Peveca.....nekako sam u njega sigurnija a i ljepše mi ispadne jer se ne vide potezi kistom
ali i sa salvetnim lakom bi trebalo biti dobro
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 12:59
znači sve da premažem bez bojazni da ću oštetit akrilnu boju,salvete ili krakle ..ok..stavit ću slikice navečer jer mi je MM mazno fotić
usput iris jel ti kad bojaš sa akrilnom bojom malo ju mrvičak razrijediš sa vodom?
Kupila sam te boje u chemacu male doze ali za moje zahvate to neće ići jer će me MM zadaviti  smile209 jer sam već potrošila tu malu bočice ivory boje..
malo sam ljuta katkad na sebe jer ja neznam kad nešto prvi put radim napravit probu na nekoj maloj stvarčici..ne ne-ja moram uvijek glavom u zid-naravno da sam prvo uzela taj veliki stol za napravit..najrađe bi si pljusku opalila smile42
znaš li mogu li se kupit negdje te akrilne boje u razumnoj cijeni npr na kantice bar od litar to bi bilo super jer ja imam dosta starih oštećenih stvari pa bi me to spasiloWink 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 13:04
slobodno premaži...ništa nećeš oštetiti
 
a što se boja tiče....nikad ne kupujem te male akrilne boje....to mi je preskupo
imaš za kupiti u bojama i lakovima akrilne boje ...odnosno boje na bazi vode za drvo.....koštaju  40-50 kuna....zavisi od marke....pakovanje je oko 1 kg...kupiš bijelu ili ivory i onda toniraš pigmentima za boju za zid...super ispadne
to kad radiš na drvu.....a za ostalo mi je super i boja za beton  a i fasadna boja....koje su još jeftinije
 
i ubuduće pitaj prije nego potrošiš pare Big%20smile
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 13:28
smile58hvala na informacijama i savjetu  
Na vrh
dori-st View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 689
Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 14:32
Ja kupujem veliko pakovanje Takril, boja za beton, nije skupa i dobra je, to su mi bile rekle neke cure ovdje na forumu ranije. Sve te fasdne boje su dobre i nisu skupe, a veliko je pakovanje.
Na vrh
t@nj@ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2009 u 12:25

pošto sam ja u fazi prikupljnja materijala molim savjet vezano za kistove. kakve i gdje su najpovoljniji za kupiti? kistove koja ja imam kod kuće su školski i vidim da im dosta ispadaju dlačice ili imate kakva riješenja za te.Inače pohvale svima na radovima svi su posebni i lijepi na svoj način već vas dugo čitam i polako se pripremam za rad pa ću i ja jednog dana imat svoju galeriju.

Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2009 u 13:59

t@nja, dobro došla Smile nadam se da ćemo uskoro vidjeti i neke tvoje radove. Ja sam kupila nekoliko kistova još davno od "Wisor&Newton", jako su kvalitetni, ali razne oblike i kvalitetu možeš naći u trgovinama koje se bave prodajom materijala za slikare. A i ovi školski nisu loši, kad im počnu padati dlake, zamjenim novima (oni nisu skupi).

"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 11:18
Pitanje: koja osnovna boja na staklu (podloga) se može koristiti kao zamjenska (da nebudu one male, a skupe)?
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2009 u 11:31
ja sam radila bojom za beton i fasadnom bojom i još se sve drži
ali sam posprejala na kraju sa akrilnim sprejom
Na vrh
sanjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 510
Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 09:58

Pokušala sam raditi krakl, ali nisam dobila ništa. Jeli greška u tome što mi se previše sušio, na bočici piše nakon cca 20 min nanijeti boju a ja sam sušila oko sat vremena pa tek onda bojala.

Na vrh
bubamara22 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 1149
Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 10:02
kod kraklea ne možeš previše sušiti, on ne bi trebao izgubit efekt ni da si ga prek noći ostavila sušiti...
Na vrh
bubamara22 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 1149
Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 10:03
što si točno radila??
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.