Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Podranea ricasoliana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Podranea ricasoliana

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 00:43
U Istri će sigurno izmrzavati ali tko je bude znao čuvati, spasit će je.
Čak na jugu, na moru ona izmrzne,naročito dok je mala.
Moja je propala nekoliko puta ali je uvijek ponovo narasla.
Zapravo, propadne već na -3-4°C.Zato je pred zimu treba zaštititi, nagrnuti  lišća, zemlje oko korijena a najbolje je omotati kartonom do oko 1m visine.
Važno je da joj korijen ostane zdrav pa će sigurno u proljeće-ljeto opet krenuti.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 06:37
Ajme! Nije doduse jos minus, ali je jaaako hladno...a ja svoju nisam nicim zastitila. Na mjestu je gdje brije buretina. Ima da placem kad dodjem na Hvar.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 11:31
Šteta kaj nemaš nekoga tamo, za ovakve slučajeve, da je zaogrne!!!!   Baš bi bila šteta!!!   Ajde mila, kada odeš na otok, daj poslikaj plastenik!!  Interesera me, a vjerujem da ne samo mene, kako se ti drže biljčice, i naravno kaj još imaš,(požeš i na pp) možda mi porastu zazubice, pa se zaljubim u neku malu miss!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2011 u 22:10
jutros sam uletila na ovu temu i popodne  uspjela omotati svoju biljku, zelena je, ali ove godine nije cvjetala zbog kasnog izbijanja iz zemlje
nadam se da ću je uspjeti sačuvati ove zime - mislim na grane, tako da dogodine stigne cvjetati
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 22:29
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Ajme! Nije doduse jos minus, ali je jaaako hladno...a ja svoju nisam nicim zastitila. Na mjestu je gdje brije buretina. Ima da placem kad dodjem na Hvar.

Nina, neće joj ništa biti, za sada.
Bura joj može ofuriti listove ali dok temperatura ne padne ispod nule nema straha.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 12:46

Fermina, imas pravo,  bila je bura jaka, ali se na njoj ne vidi ama bas nikakva steta. Doduse, nije bila hladna bura. Bacilo ju je na zemlju, tako cu je i ostaviti jos jedno mjesec dana, tako ce joj najmanje nauditi.

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 09:41
jučer sam je odmotala i nikakve razlike nema u odnosu na izgled lani u proljeće - suha ko barut, listovi i grane

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 15:36
Molila bih netkog tko ju ima da stavi sliku, zanima me kako uživo izgleda.
 
Hvala!
Rijeka

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 22:13
Evo nekoliko slika
PODRANEA







Ja sam probala s povaljenicama i nije išlo, puno sam i reznica podjelila, ali nitko se nije pohvalio da je uspio zakorijeniti. Ove godine ima dosta dugih grana pa ću opet probati s povaljenicama.




život je more
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 22:17
Lantana, prelijepa je.......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 22:30
Lantana, ma sta ti vec cvate?????? Moja tek u jesen, svake godine, a tako i susjedina.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 23:07
Ma ne cvate ovo su slike od lani, ali Mira je tražila slike da vidi razliku. Meni isto cvate u jesen.
život je more
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 13:01
Hvala Lantana, na slikama a i na reznicama koje mi se nisu primile ( donjela sam ih kada smo bile na Braču)smile79
Rijeka

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 22:34
moja se ove sezone lipo pružila,
nakon što je u veljači snijeg i led u onih 10ak dana uništio lanjske grane, na kojima nije bilo niti jednog cvjetića prošle sezone - jako kasnoi je izbila iz zemlje i nije valjda stigla formirati pupoljke

zato se sada već naziru Star

Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2012 u 13:14
Natalia, koja je ovo krasna biljcica? Ne prepoznajem je........
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2012 u 15:20
pa podranea, tj. njeni pupoljci

ja sam je bila kupila pod bignonia kontesa sara, a to je valjda drugi naziv za podraneu
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2012 u 15:03
Natalija,oprosti,to nije Podranea ricasoliana.ona nema takav list i nije jos ni blizu cvjetanju, cak ni ovdje na krajnjem jugu.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2012 u 18:28
fermina, nemaš se zašto ispričavati Wink
onda ostaje b. kontesa sara, ovakva je bila netom nakon kupnje prije 4 godine http://i31.photobucket.com/albums/c386/nikinola/Slika000-3.jpg

evo cvijet od preklani


jučer sam brojila listiće, ima ih od 7 - 9 po peteljci, bar na ovima koje sam brojala
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2012 u 09:43
Napeto je.Baš me zanima razriješenje ove misterije.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2012 u 16:53
Natalia, zaista napeto. Nikad ne bih rekla da je ono na prvoj slici podranea, niti po listu, cini se da su listovi sve po jedan.

Ovo sa cvatom jeste podranea, i po listu, i po cvijetu...

Bignoniu imam, ali je jos jako malena, i imam je tek par tjedana, pa je ne poznajem dobro...ali znam da cvate u proljece, a ne sada...

Obavezno posalji slicicu kada procvate to sto sada ima pupoljke, vjerojatno ipak onda jeste podranea, ako je imas godinama.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.