Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Divizma
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Divizma

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Divizma
    Objavljeno: 29 Lipanj 2007 u 13:59
Ja bi da znam nešto o njoj(ovo je molba IvanuWink)
Danas sam se toga sjetila jer je ima kod mene puno a zločesti ljudi će je pokositi(pa sam je za u vazu nabrala)
znam da je i list i cvijet ljekovit.Listovi su kao oblog kod oteklina a od cvijeta se radi neko ulje za reumu!?
To je moje znanje..i lijepa je u vaziWink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2007 u 16:45
naravno da će doći na red, upravo sada je vrijeme. Djeluje  ekspektoralno i umirujuće, naročito kod katara dišnih puteva. U pučkoj medicini služi za liječenje kašlja i  za izlučivanje vode, a korijen se nekad upotrebljavao za zaustavljanje proljeva.  Ustvari, cijela biljka je ljekovita. Sakupljaju se vršni cvjetni dijelovi biljke. Za sada toliko, uskoro opširno.......


Ažurirao Ivan - 29 Lipanj 2007 u 16:53
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2007 u 11:26
i prođe divizma....
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2007 u 13:59
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

i prođe divizma....
Cry doći će druga, ne ljuti se, ne stignem sve...
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 511
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2021 u 14:03
https://www.sensa.hr/clanci/ljekovito-bilje/divizma-biljka-iznimne-ljekovite-i-magijske-moci

Divizma je jedna od najljekovitijih biljaka naše zemlje; a tako malo riječi o njoj

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,154 sekundi.