Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mjesečev kalendar
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mjesečev kalendar

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mjesečev kalendar
    Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 10:00
Prema mjesečevom kalendaru u ovom mjesecu više nema sijanja za biljke cvijeta, a u veljači su pogodni dani 6., 7., 15., 16., 24., 25.2. i to u točno određenim satima.
Držite li se toga? Ja do sada nikada nisam iako mislim da ima nešto u tome. Ako mjesec utječe na plimu i oseku, sigurno utječe i na biljke 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 23:05
Ja se držim toga koliko najviše mogu.Samo,jeste li primijetili da postoji razlika u,recimo,Večernjakovom i onom Vrtovom mjesečevom kalendaru?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 23:18
postoji razlika i to ovisi na koji nacin se gleda.. jer ima vise mjerenja tako da postoji i razlicitosti između kalendara...
 
 
nego dali imatko visak kalendar iz vecernjaka??
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 00:00
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Prema mjesečevom kalendaru u ovom mjesecu više nema sijanja za biljke cvijeta, a u veljači su pogodni dani 6., 7., 15., 16., 24., 25.2. i to u točno određenim satima.
Držite li se toga? Ja do sada nikada nisam iako mislim da ima nešto u tome. Ako mjesec utječe na plimu i oseku, sigurno utječe i na biljke 

 



Ja nisam na to nikad obracala paznju...ne sto me ne interesuje,naprotiv-sve u vezi cvijeca me interesuje nego nisam imala obicaj da listam te kalendare...dok moja frizerka(koja je inace i moja prijateljica) mi daje savjete i Kad se trebam sisati,jer i za to ima Povoljniji dan !
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 21:55
Joj zar još i to da pazimsmile157
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2011 u 21:23
hvala puno !!!!!
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 13:03
Vec neko vreme pratim razna misljenja ljudi o vaznosti pracenja mesecevih mena u setvi,orezivanju i sadnji biljaka,pa bih volela da ovde iznesete svoja iskustva i misljenja u okviru ovoga.

Ja sam osobno prosle godine,pratila mesecev kalendar i sejala cvece po njemu i imala sam ekstra rezultate...dobro niklo,nije bilo bolesti,lepo napredovalo itd.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 20:33
http://www.kalender-2012.net/mondkalender-2012/

Evo jednog linka,jest da je na nemackom ali mislim da je jednostavan za desifrovati...dakle od sutra smo u fazi mesecevog opadanja, sto znaci da je idealno vreme za orezivanje biljaka iliti oblikovanje istih...

Ujedno treba biljke umerenije zalivati,jer su u fazi mirovanja,sve do negde predkraj januara...
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 18:28
Ja koristim M.S.K. ( mjesećev sjetveni kalendar )već više od 10 god.Od Maria Thun Iz mog iskustva meni je odličan.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 21:07
Ako ga imas,Gordana102,okaci da ga vidimo....planiram sejati impatiens,vince,tagetes...pa bih da budem tacna...smile126
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 21:35
Molim te stavi nam kalendar
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 20:49

Kalendar koji ja koristim je mala knjižica. Na jednoj str. je ispisan po jedan mj. i za svaki dan u mj. s kojim se biljkama tog dana radi. Neznam koliko čete me razumjeti ,evo primjer, 25 i 26.01 ovaj mj. je dan cvjeta. to znaći da se tog dana može sijati biljke cvjeta,okopavati oko njih,ali nije dobro za presadnju jer se mjesec udaljava od zemlje.

Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 21:11
Moze li se na netu naci taj kalendar?interesuje me jako....ako ima neka int.adresa posalji nam....sad znam da cu sejati cvece 25 i 26.01....
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 10:04
Ja sam kupila knjižicu u bio&bio dučanu. Košta 60 kn.
klasa optimista
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 01:31
 Clap Thumbs%20Up Heart 
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 10:23
Ima li nesto na nasem jeziku, ne znam jezik samo mogu gledati.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 22:23

Ja kad neki jezik ne razumijem , odem na "prevoditelj" i smijem se prijevodu..Kakav je, takav je al me skrene na pravi put!
Uglavnom, ovog sam skužila!...bar se nadam! LOL
LOL

Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 16:45
Lovro ti si iz VŽ-ČA  ako je nepoznaš a zanima te kalendar mogu ti dati podpunu njenu adresu i li gdje je možeš još pronaći.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 22:42
 Moram poštivati pravila koja su malo strožija  jer  bi me ...smile155 smile209smile96
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2012 u 10:54
27. ,28., 29. je dan za list -  sutra u casice mozete sijati salatu, persin

a 30. i 31. je dan za plod
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.