Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike kaktusa i njihova imena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike kaktusa i njihova imena

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 52>
Korisnik
Poruka
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2010 u 01:27
Najveći izbor kaktusa za prodaju u Hrvatskoj ima KAKTUSI BEŠLIĆ PETRINJA.A najveća izložba kaktusa u Hrvatskoj čini mi se da je ona u Balama pokraj Pule.

Jedna slika sa izložbe kaktusa u Balama.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2010 u 00:05
Euphorbia lactea
Gospod e GOLEM!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2010 u 00:05
Agava
 
 
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2010 u 00:08

 


Eriocactus warassii

 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2010 u 09:54
Moon krasno cvjetaju tvoji pikavci, za 10 ! Jedan ljepše od drugog. Gdje ih držiš preko zime ? Znaš li možda njihova imena?
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2010 u 13:04
smile65smile141Moon prekrasne pikavce imaš !!!
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2010 u 00:06

Mirjam...hvalaSmile
Pinus...nažalost ne znam ime, no nadam se da će se netko javiti tko zna jer bih i  ja to voljela znati. Preko zime smješteni su u zavjetrini (na Kvarneru sam) tako su sve ove zime do sad izdržali, pa ako i ova zima bude kao prethodne - recept će biti isti.

Božićni kaktus (Zygocactus)

kaktus chamacereus silvestri
 
Echinocactus
 
Opuncija
 
 
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 16:46
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Moon krasno cvjetaju tvoji pikavci, za 10 ! Jedan ljepše od drugog. Gdje ih držiš preko zime ? Znaš li možda njihova imena?
 
Malo sam istraživala i mislim da je ovaj kaktus Echinopsis oxygena
 
 
 O njemu sam pronašla:

Echinopsis oxygona is native to South Brazil, Uruguay and northern Argentina. Its features include: many robust spines, spherical shape, and a large flower, with sharply pointed lavender petals, and a fine faint scent.

Echinopsis Oxygona grow prosperousely in full sun, or light shade. These cacti can stand through strong heat, and even through temperatures as low as -10°C (14°F). Usually these are outdoor plants. These plants are used to the dry, desert climate, so they do not need to be watered every day.

Echinopsis oxygona are known for having huge, showy flowers at the ends of long tubes which are connected to the cactus. The flower has a sweet smell. The flower grows at evening and dies the next morning. Usually, the cactus will start to have little buds appear at its base. These buds can be plucked off and transplanted into a different pot for further growth into a mature cactus. Usually, the cactus will bloom in mid summer.

When buds, Echinopsis Oxygona are quite small, but can grow quite fast when young. When in a pot, the cactus may grow up to one foot. Otherwise, the cactus may grow even taller. Usually, these cacti may live for very long periods of time.

Evo još mojih slikica istog kaktusa

 

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 17:15
Bravo Mooon,lijepe si nam slike kaktusa podarilaClap
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2010 u 23:46

mali kaktus hvala

Evo još jednoga koji mi još nikada nije cvjetao, a zove se Echinopsis terscheckii

 
 
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2010 u 23:59
Stenocactus
 
Stenocactus i xy?
 
Stenocactus i xy?
 
 
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 17:02
Ferocactus
 
 
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2010 u 14:41



Naslov ove teme je kaktusi i njihova imena. Ime ovog kaktusa ne znam, tako da sam malo izvan teme.
Ali svejedno kaktus je toliko zanimljiv da ga je vrijedno vidjeti. Pogotovo zato što je to starac u godinama. To je kaktus kojeg se vjerojatno ne vidi svaki dan. Visoki je malo više od pola metra. „Živ“ je samo u gornjoj trećini visine, donja trećina je odavno „mrtva“ a srednja pomalo umire. Žestoko je naoružan bodljikama, pogledajte samo njihovu dužinu i izgled bodljika u „ mrtvoj“ zoni.
Slikao sam ga u kaktusarniku moje susjede. Zna li netko o kojem kaktusu se radi ?
ps. Sličan je po izgledu rebara moonovom kaktusu Stenocactus.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2010 u 20:28
Vidim da si opet bio kod susjede kaktusarke na kavici,joj što bih dala da imam takvu susjedu,ne da žicam,nego da se divim lijepim kaktusima
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 10:33
I ovo je E. oxygona
my%20in%20plants%20Desert%20balcony
Gospod e GOLEM!
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 10:38
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

mali kaktus hvala

Evo još jednoga koji mi još nikada nije cvjetao, a zove se Echinopsis terscheckii

 
 
 Echinopsis terscheckii
Echinopsis terscheckii
Cardon%20Grande%20%28Echinopsis%20%20terscheckii%29
Wink
Gospod e GOLEM!
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 10:47
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

 
Lophophora i Stenocactus
 
 
Veoma lepi primerci!Clap Samo, mislim da "ono malo" nije  Lophophora.
Gospod e GOLEM!
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 10:49
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:




Naslov ove teme je kaktusi i njihova imena. Ime ovog kaktusa ne znam, tako da sam malo izvan teme.
Ali svejedno kaktus je toliko zanimljiv da ga je vrijedno vidjeti. Pogotovo zato što je to starac u godinama. To je kaktus kojeg se vjerojatno ne vidi svaki dan. Visoki je malo više od pola metra. „Živ“ je samo u gornjoj trećini visine, donja trećina je odavno „mrtva“ a srednja pomalo umire. Žestoko je naoružan bodljikama, pogledajte samo njihovu dužinu i izgled bodljika u „ mrtvoj“ zoni.
Slikao sam ga u kaktusarniku moje susjede. Zna li netko o kojem kaktusu se radi ?
ps. Sličan je po izgledu rebara moonovom kaktusu Stenocactus.
Velelepan primerak Stenocactus-a ili Echinofossulocactus-a
Gospod e GOLEM!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2010 u 23:07
Astrophytum, hajde pomozi u identifikaciji onog malog ...Smile
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2010 u 00:39
Ovako izgleda Lophophora dok je mala ...
Two%20year%20old%20Lophophora%20williamsii%20seedlings
pa malo veca ...
A%207%20year%20old%20Lophophora%20williamsii%20cactus
i
Gospod e GOLEM!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.