Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike kaktusa i njihova imena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike kaktusa i njihova imena

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 52>
Korisnik
Poruka
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 20:44
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 20:45
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 20:47
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 20:48
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 20:49
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 20:50
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 20:52
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 20:53
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 20:57
 Seasons%20Greetings Muhlenbergia ,molim te reci gdje su snimljeni ovi prekrasni bodljići.
PREDIVNI SU !!!smile42





*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 21:04
Šarenoliki bodljiči
I jako zanimljivi
Bilo bi ih ljepo imati u kolekciji
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 21:10
Mirjam

Slike su od jednog prijatelja sa fejsa iz Taiwana.
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 21:20
Bilo bi super kad bi se dalo nabavit bar sjeme takvih križanaca
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 22:08
Prekrasni križanci, koje kombinacije boja....smile141
sutra je novi dan
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 22:29

Šareni i prekrasni

Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 22:36
Pišući prethodni post pogledala sam samo zadnje slike kaktusa sa Tajvana. Krenula sam malo više unazad i pronašla da ima lijepih i interesantnih kaktusa i kod naših forumaša...Za BOŽIKOVINE znam da ima nekoliko stotina kaktusaClapClap. Koliko vidim ima još kaktus-kolekcionara kao što su MOON, ASTROPHYTUM ....Imate prekrasne kaktuse i još znate i imenaClap....Ja imam kolekciju kaktusa i sukulenata, jer sam ih u zadnje vrijeme zavolila obzirom da su stvarno jednostavni i lijepi...U zimsko vrijeme selim ih u zatvoreni hladni prostor, a neki ostaju na terasi...Staviti ću vam nešto slika pa molim identifikaciju, da konačno naučim imena i zapišem to i na photobucketu....smile183
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 22:47
Evo nekoliko mojih kaktusa... I ovdje dodajem imena po identifikaciji PINUSa
1.  EUPHORBIA LACTEA
2.MAMMILARIA CARMENEA ( ? )
3. 3 MAMMILARIE
4. veliki  GIMNOCALYCIUM
   desno ESHEVERIA PULVINATA
   lijevo  CEREUS
.
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 00:18
Evo još malo kaktusa.... Dodajem nazive po identifikaciji PINUSa, kojem zahvaljujem na trudu...Ako nešto nije točno ispravite pa ću i ja ispraviti..
1.  MAMMILARIA
2.   ?
3.  GIMNOCALYCIUM
4.  POLASKIE
5.  POLASKIE
6.  EUPHORBIA
7. GIMNOCALYCIUM
8.  MAMMILARIA
9. OPUNTIA IMPRICATA- visoki smokvin kaktus
10.  STENOKAKTUS
11.  ?
12.  ?
13. CLEISTOCACTUC WINTERI, forma  CRISTATA
14. EUPHORBIA
 
Mislim da bi bilo dosta za ovaj put. Unaprijed zahvaljujem ....
 
Dodala sam još dva imena koje je identificirao Joop, hvala..
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 11:40
Jagoda smile227smile141tvoja zbirka pikavaca je predivna.Obožavam te biljke jer tako malo traže a tako mnogo daju pogotovo kad cvijetaju.Pozdrav!!!smile78 
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 16:57
Hvala ti Mirjam, u protekloj sam godini napravila zbirku kaktusa, jer sam shvatila da su stvarno jednostavni, nezahtjevni i kako ti kažeš lijepi naročito kad cvjetaju....Imam nekoliko starih kaktusa još od moje mame, koji su uvijek vani i nema problema sa njima, dok ove  novo-kupljene spremam u kuću ...
Stavila sam ove slike zbog imena, jer imena su mi totalna nepoznanica...Htjela bih to naučiti i zapisati...Nadam se da će se naći dobra dušica i napisati imena...WinkWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 17:09
Jagoda ljepa i njegovana kolekcija
Vidi se da uživaš u svojim bodljičima
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.