Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike kaktusa i njihova imena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike kaktusa i njihova imena

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 52>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2009 u 16:12
Kad će nastavak?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
saan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 14:07
Hvala puno na ovim informacijama Kristijane. Smile
Odmah sam progooglala malo da vidim sta kazu kako ga se treba odrzavati. Sve sam radila dobro.

Pozdrav!
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 22:05
 Kako je ovo dobro i iscrpno napravljeno...a ja se sad močim da odgonetnem koji su moji kaktusi..ima ih prilično sličnih jedan drugome, pa ne mogu definirati svoje...bas sam smile42
Na vrh
TaTjana43 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1520
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TaTjana43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 14:27
pozdrav ekipasmile79imam , jedan za mene neriješivi problem!
imam nekoliko kaktusa.jedan je božićni a drugi cvate rozim. cvijetekima. ostali su "dlakavi".
preko zime su im (krzna" potamnila i nekako su "jadni". što da napravim? smijem li ih iznijeti van na zrak? zalijevala sam ih jednom mjesečno. hoće li se oporaviti? da ih presadim u veće teglice? hvala unaprijed svimsmile128a!!smile85
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 14:50
Originalno poslano od člana Teehee(R) Teehee(R) napisao:

Moze se naci i nesto dobrih knjiga na torrentima:
Cacti - The Illustrated Dictionary, ima fotografije i nazive 1100 kaktusa..(to je nesto slicno ovome sto je bozikovine poslao)

Coryphantha - slike nesto losije, ali knjiga sa toliko teksta obecaje (nisam procitao.. :D), na engleskom

Ima i nesto sto je kod mene pod imenom Uzgoj kaktusa.pdf, al naslovnica je Gajenje kaktusa..ima sve o odrzavanju i uzgoju kaktusa, ali determinacija stane na sistematizaciji.

Ne znam dal smijem staviti link...admini?
 
ako se autor ne buni protiv toga onda mozeWink
Na vrh
Mala Boo View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mala Boo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 00:05
wow,kolko ih ima.....svaka čast na trudu!!!
[IMG]http://smiley-msn.com/Smileys/Super-smiley//Smiley-msn.com-Super-Smiley-41065.gif" />   
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 11:32
Dobila sam pelcer ove biljke, predpostavljam da je sukulent jer ima mesnate listove. Vlasnica mi nije znala reći ništa osim da je nezahtjevna i da brzo raste. Voljela bi doznati kako se zove i nešto više o njenom uzgoju.
 
         
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2009 u 15:47
http://plantitasbea-rosuculentas.blogspot.com/

Evo pokusaj ovdje pronaci... ja sam neke svoje primjerke pomocu ovog bloga identificirala. Zao mi je sta ti ne mogu odmah rec sta je, al ipak nisam toliko strucna:)
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 07:20
Hvala Tweety! Dobra stranica i ja sam na njoj pronašla imena nekih svojih biljčica no na ovu još nisam naišla.  Prolistala sam dosta sukulenata i nisam naletjela na nju. Počela sam sumnjati dali uopće spada pod sukulente!?!  Ermm
Na vrh
amarilis.bl View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje amarilis.bl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 18:38
Jako lep izbor kaktusa.. slika i ime... pohvaljujem!
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2009 u 18:07
Originalno poslano od člana AgavaL AgavaL napisao:

Dobila sam pelcer ove biljke, predpostavljam da je sukulent jer ima mesnate listove. Vlasnica mi nije znala reći ništa osim da je nezahtjevna i da brzo raste. Voljela bi doznati kako se zove i nešto više o njenom uzgoju.
 
         
mislim da ti je to neka vrsta aeoniuma to je sukulent
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2009 u 21:05
Hvala Miss M. Puno sam listala po netu i najsličniji su mi bili kao što kažeš neki aeoniumi. Nisam ga još 100% identificirala ali kad me netko pita kažem da je neki aeonium. Prije mjesec dana dobila sam mali pelcer i za sada sam iznenađena kako brzo raste. Povećao se skoro duplo. Nadam se da će tako nastaviti. Žao mi je da ga nisam slikala pa da vidim razliku, no to mogu još uvijek napraviti.Smile
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2009 u 21:28
vidi na stranici cactus. info pod  rubrikom galery
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 15:29
Danas sam slučajno otkrila ovu temu i na njoj enciklopediju kaktusa...Svaka čast Božikovine napravili ste pravu stvar za kaktuse ...Zar vi imate sve te kaktuse ?Ja ih imam desetak i počeli su mi se sve više sviđati, ali imena nemam pojma.Uz ovakvu pomoć možda ću nešto i naučiti o tim zanimljivim biljkama...Još jedamput čestitke za ovaj hvalevrijedan pothvat .....smile183
sutra je novi dan
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 09:40
Što se dogodilo s ovom temom, zašto nema nastavka?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 10:01
Nema novih kaktusa!WinkLOL
Evo ja i ovdje stavila novog "dlakavca". Big%20smile
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 10:32
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

Nemojte se mučiti sa printanjem slika i naziva, kad ulovimo vremena staviti ćemo sve na CD i poslati ćemo ga zainteresiranima.



Gdje se može nabaviti ovaj CD, ja sam zainteresirana za kupnju? Smile
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 10:34
Originalno poslano od člana AgavaL AgavaL napisao:

Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

Nemojte se mučiti sa printanjem slika i naziva, kad ulovimo vremena staviti ćemo sve na CD i poslati ćemo ga zainteresiranima.



Gdje se može nabaviti ovaj CD, ja sam zainteresirana za kupnju? Smile



i ja
Na vrh
neimarlija View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Rujan 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje neimarlija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 03:18
molim da mi neko kaze sta da radim sa ovim malim bebicama na kaktusu,imam jedan ovakav pa me zanima?unaprijed hvala.jpg">
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 07:57
Tražila sam u ovoj enciklopediji mog "dlakavca" i kako sam jučer otkrila da je dobio "mladunca", odgovara  ime opuntia lanceolata cristata!Big%20smile
 
Božikovine spominjali ste nešto cdWink. Pa ako bude ja bih molila za unuku, njena kolekcija se prilično povećala. Ja sam još na početku!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.