Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoyin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoyin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 12:27
shasha, hvala ti, imala sam dosta pitanja oko moje nove biljčice i rekla si mi baš sve što me interesira.
 
Triša, samo se ti smij. Je li ti sada djelomično jasno zašto poslije kavice nikada s vama ne kupujem vaze od terakote ?
 
Mamaa Wink
 
Lantana, a zamisli kad počnem iznašati tvoje biljke. One su još na laganim pripremama. Svaki dan otkrijem nove pupoljke na tvojim reznicama.
I uz put - i drugi pajasmin - ima listove. Juuuupiiiii!
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 14:37

Poslije mise smo prošetali i naišli na livadu punu maslačka. Morala sam ...

Med od maslačka u pripremi:
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 15:40
Ti nisi normalna,a šta ću ja sa svojim maslačkom?Moram ga brati,kuhati itd....
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 16:00

A nije puno posla. Mikice napravi nećeš požaliti. Niti jedan sirup iz ljekarne nije toliko djelotvoran i toliko brzog djelovanja.

Naravno ako ga na vrijeme uzmemo. A kad ga imaš pri ruci to i nije neki problem.
Mislim da je ovdje netko rekao da ga ljudi piju kao sok za rezrijeđivanje.
 
Evo, ako ti je ovo neki razlog: nismo (nas 5) ove godine kupili niti jedan sirup niti su mi djeca popila jednu jedinu kapsulu antibiotika.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 17:28
i ja ga se spremam raditi- sve stojiSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 19:28
Joj kod mene nema još maslačka no definitivno ga radim(za sebe,mamu,jednu šogoricu,aj i drugu i valjda nikog više)Nego,kaj si ti to naranče narezala??
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 20:20
shasha, ja imam recept sa coolinarike i tamo mi ide naranča i limun. 
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:38
Večeras je MM imao prvo pravo ovogodišnje košenje oko maslina, 
a pokošenu travu posložila sam oko ruža koje su se ove zime uhvatile. Malčirala sam ih jer je tu dosta loša i kamenita zemlja pa me strah da ih suša ne uništi.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:46
Med od maslačka - bravo Hoya, a ove dvije slikice ovako iz daljega su mi super.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:47
 I ja cu praviti to od maslačka, samo kad nadjem "čist" maslačak, ne mogu sa ovim gradskim...
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:55
Baš sam mislila frida: Rekla si da ćeš raditi za Uskrs. Valjda neće biti kasno. Kod vas sve ranije procvate.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:55
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

 I ja cu praviti to od maslačka, samo kad nadjem "čist" maslačak, ne mogu sa ovim gradskim...
 
A vidi Triša kako su mi loše slike sa imagesforme. Nekidan sam jednu po jednu skidala ponovo sa photobucketa - i sad ću opet
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 21:58
I meni su bile dok ih nisam sam prije smanjila. Sada ne dam da mi oni smanje, već to napravim sama, a preko njih samo uploadam - ide jako brzo - moje su slike dobre - ne žalim se.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 08:47
E sada si me navukla i odoh pobrati moj maslačak pa ću onda pokositi  moju livadicu.Mogla bih napraviti sirup i odnijeti ga u Zg. da mi dijete ima.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 14:30

A ti to sirup radiš!!! Ma ja ću samo med,sirup ću od bazge.Ove ću godine malo "mućkati" pa ću u jednu turo začinsko bilje staviti,u jednu naranču i limetu a jednu ću onako po receptu,sa limunom.

Prava radna akcija ko tebeClapNego,što se tog malčiranja tiče,ja ne znam dal da to radim ili ne.Naime,na dosta mjesta sam čula,i čitala,da od te trave suhe ,raznog lišća i sl.dolazi dosta boleština na biljke.Onda opet druge vele da je to ok!!???Ja za sad ipak čistim sve oko biljaka.Ti si već malčirala prije,kako se to tebi čini?

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2009 u 14:46

Pogledaj, shasha, ove hrpe imaju u sredini rupu. slikala sam nešto prije jer sam kasnije rukom skupila travu - izgleda ko kolut. Oko grančica ruže ima sigurno 5 cm slobodnog prostora da stabljika ne stoji u vlazi i da ne oboli. A sve ostalo okolo je vlažno i mokro.

Moje najbolje iskustvo ti je u onom bajnom ljetnom periodu o kojem ja uvijek pričam – moj godišnji.

Prije nego odem ošišam lavandu, pokosimo travu i sve to stavimo oko voćki, lovor višnje, ruža. Naravno oko stabla ostavimo slobodno. Dobro zalijemo, a MPK ima obvezu zaliti (ako ne padne kiša) jednom u 10 dana.  

Kad se vratimo (nakon mjesec dana) zemlja ispod malča je vlažna.

 

Naravno, ti pitaš, a mi smo se opekli na vlastitoj greški. Oko jedne velike jabuke bacali smo kuhinjski otpad. Za par mjeseci strulilo je cijelo deblo. Dakle malčirati – ali dalje od debla.

 

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2009 u 11:03
Jučer sam posijala začinsko i ljekovito bilje. Jutros prije posla sam posijala kantarion. Skroz sam zaboravila na njega.
Shashine suncokrete sam presadila u zemlju. Na 2 mjesta.
Jutros gledam - na jednom mjestu mi pregrizle beštije sve tri biljlčice - ostale samo stabljike - bez lista.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 19:44
A danas uživamo, odmaramo se i uređujemo svoj topli dom:
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 20:08
Opet ti s aranžmanima, nije dosta što moram stalno odlaziti u tvoje dvorište, nego me tjeraš da čitam i tvoj dnevnik. Jeli i ovo djelo šogorice iz Splita.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 20:10
Jeeee! Ali su moji rekviziti (hi,hi,hi...)
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.