Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoyin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoyin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
Korisnik
Poruka
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 11:05
Hoya se "zaljenila" i već 6 dana ništa nije radila? Ali biti ćemo strpljivi i doći će to krasno vrijeme i onda ćemo puno tu čitati i naučiti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 12:03

Obećajem, danas, sutra ću sve napisati !

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 14:06
Ma stvarno Hoya vidim ja da si se ti umorila od lumpanja ovih zadnjih dana.
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 15:30
Nisam lumpala, bila sam dobra ko bubica.
Malo me lupilo, više gledam što vi radite nego što sama radim.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 19:12
 
 
Evo dokaza da sam bila vrijedna i da nisam mirovala. Sadnice koje sam dobila od Lantane uredno su posađene, kao i sadnice koje sam obećala podijeliti. U vazi je za ovu godinu zasađena svjetlo lila ruža, biserak, u bocama pajasmin i nar (šipak), mušmula, njevica, pacifička krizantema, ostići, kampanule, trava (Lantanina, za sada u jednoj posudi), lantane ...

Ispod boca su reznice krumpirka i još nešto (moram vidjeti Lantanin spisak pa ću obilježiti da se stalno ne sramotim kako neznam), kineski jorgovan, rogač ... 

Ovdje je lanjski krumpirko, novi phloxići, vidi se i grana moje gole bugenvilije koja će nadam se i ove godine uveseljavati mene i ukućane...

MKM me obradovala sadnicom planike kad je vidjela koliko slinim nad mančinim sličicama:

 Tu su pripremljeni jastučci, plavi; njih volim jer rastu i u samom zidu, bez zemlje i vode, a cvjetaju obilno i lijepo - plavo, plavo... Vidi se i adam. Ostalo je dosta listova, nadam se da će na proljeće zasjati u punom sjaju.

A odje se vidi boca ispod koje je posađena ruža (super napreduje), vrhom boce označeno je mjesto gdje sam zabola sjemnku hrvatske suze (solanum capsicastrum), a ova grana ? E to je ostalo od njevice kad sam je podijelila, a ja nebi bila ja kad je nebi zabola i rekla: Pa šta bude. I najčešće uvjek i bude.

A ovo je razlog zašto okrećem glavu od vrta i dvorišta, rjetko silazim i ...
Dihondra kojom sam vam se toliko hvalila, na koju sam bila ponosna ove godine nije izdržala temperature ispod nule.
Od tri ovakve površine ova je najbolja. Ipak se nazire pokoji zeleni listić pa se nadam da će se ipak oporaviti. Ostalo je mislim uništeno.
Jednostavno, ne znam od kuda da krenem na tim površinama!

 

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 19:42
Hoya, pa ti navalila s poslom. Dobro si to sve uspjela posijati, posaditi, kad to sve krene biti će toga i za ostele ljubitelje cvijeća.
Dakle dobila i ja taj "jastučić" koji hvališ  - posijat ću ga sutra.
Ruže pod bocom vidim uspješno napreduju, a trava će ti se sigurno oporaviti, ako ne ima kod mene sjemenasmile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 19:46
Znaš šta Triša, ja ću doći kod tebe ponovo sa kutijom od sladoleda i bočicom sjemena dihondre. smile161
Onaj jastučac su ti bile one male sadnice u kutiji i zajedno s njima su bili plavi zvončići.
Nema veze, ima kod mene i za tebe i za mene ! 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 19:50
Ti si bila stvarno vrijedna smile127smile162
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 23:08
A ja te napala da si lumpala, a ti toga posadila čudesa.
Što se trave tiće ja imam travnjak i svake godine je poslije zime slab, onda ga pograbljamo, pospemo malo umjetnog gnojiva prije kiše (mi to smo MM i ja, travnjak je njegov, jer Slavonac mora nešto kositi) i uvijek se oporavi, neznam točno da li je i s dihondrom tako, ali ako ima malih listića znači da je krenula.
život je more
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2009 u 23:16
Viiidiš da sam bila ko bubica. I mazila sam i pazila svaku biljčicu. I tako da znaš: prije nego uđem u kuću prije idem kod biljčica.
Sad mi je Triša dala ideju za natpise.
U subotu mislim sijati. Nadam se da me vrijeme neće ometati.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2009 u 09:19
nece hoya,stizu napokon suncani dani
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2009 u 13:23
I je danas sunčano, ali nam za ponedjeljak najavljuju kišu. kad je tmurno imam problem - pljesnivi mi vrh zemlje, a to me izluđuje.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2009 u 16:16
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Znaš šta Triša, ja ću doći kod tebe ponovo sa kutijom od sladoleda i bočicom sjemena dihondre. smile161
Onaj jastučac su ti bile one male sadnice u kutiji i zajedno s njima su bili plavi zvončići.
Nema veze, ima kod mene i za tebe i za mene ! 
 
 
Baš sam ljuta - mislila sam da je samo jedna vrsta u posudi od sladoleda- pa sam shvatila najprije da je sve trava, onda si mi rekla da je to nešto viseće, ali sada više nisam znala što je što.Jednu vrstu sam posadila-nadam se da je to ta viseća, a nešto nisam znala što je jer su mi psi iskopali.
Stvarno moraš doć k meni i vidjeti što fali, ali i uzeti ako ja imam nešto za tebe.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 09:29
Ja ću Danas Triša posaditi u posudice to što sam ti već dala. Kad se nađemo bit će već spremno - samo stavi u viseći vrt (jastučaca imam dovoljno, samo zvončiće).
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 09:32
E sad vidim da sam danas napisala sa velikim početnim slovom.
Greška, ali : Danas je za mene dan "D" - veliko iskrcavanje u vrt.
I idem jer ako tu nastavim sjediti neći niš napraviti.
Uzimam fotoaparat, ali me baterije zezaju pa što bude - bude.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 10:29
Samo san navratila, vidin da ćeš i ti danas bit va vrtu, pa gren i ja, aš ovako neću dugo dorivat.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 11:09
A ja opet došla samo privirit. Idem nazad!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 16:52
Prošetala malo za vrijeme kuhanja po dnevnicima, stvarno si Hoya bila vrijedna. Pa ti imaš cijeli rasadnik. Kud će ti stati još i lavandule?

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 18:44
Sad sam došla u kući Stavit ću sličice pa ćeš Baka Bea vidjeti koliko još ima mjesta. Moje je preveliko i preširoko.
Danas sam sišla u vrt kao - sijat ću.
Niti jednu sjemenku nisam posijala. Non stop sam imala vile, grablje i motiku u ruci. Zaboravila sam slikati (ali probat ću se sutra sjetiti) da se vidi koliko smo toga bacili u kompostanu.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 08:06
Jučer sam porezala ostatke Aptenie Cordifolia. Zima je učinila svoje. Sve si mislim da če možda iz korjena nešto baciti, ali sumnjam ... Ovo malo suho je ostalo od nje:
Cijeli dan dam skupljala lišće hrasta po dvorištu. Ni sama ne znam koliko sam onih najvećih vreća za smeće napunila.
Tek sam navečet uzela fotić u ruke. MM je očistio travnjak, Milila sam da je bio baš OK, tek sada vidim razliku. Malo je rijedak, nešto je i bilo šuplje, a nešto je crklo ispod lišća:
Iskopala sam vrtić za začinsko bilje, Od prije je tu ostala samo ruta, kadulja, matičnjak i majčina dušica (ona niska puzajuća), a sada možemo dalje sijati:
Ove se biljke nisu skoro ni vidjele od lišća. Tu mi vjetar najviše lišća nanese.
To mi je na ulazu, a tu baš nema nekog reda. Uglavnom tu stavim ono što sklonim po vrtu. Znam da radim naopako, ali meni je najljepše s duge strane kuće di sam u svom carstvu i miru.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,438 sekundi.