Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica - Lycopersicon esculentum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Rajčica - Lycopersicon esculentum

Odgovori Odgovori Stranica  <1 757677
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
ildi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme

Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ildi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2017 u 19:22
Izgleda da samo nas dvoje sadimo ove godine :)
Vec sam poprskao kalcijem, sad je ok. Pise da vrsna trulez nastaje zbog nedostatka kalcija???
Na vrh
Sponzorirani linkovi

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje

Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 4 sati 60 minuta staro u 14:00
Da kalcij je jako važan za rajčicu, a obično ga nema u gnojivima koje obično koristimo.
Kad biljka ima manjak kalcija zbog nagona za preživljavanjem povuče sav kalcij iz plodova i zato se pojavljuje ta trulež.

Slijedeće godine na proljeće ću ga uštihati u zemlju. Najbolje rezultate se dobiju kad biljka dobije kalcij prije nego krenu plodovi. Dakle ili folijarno za vrijeme cvatnje ili unosom u zemlju prije sadnje.
Ovako kako smo mi napravili kad su plodovi krenuli i trulež se pojavila je često vrlo upitno ali hvala Bogu uspjeli smo.

Drago mi je što je sad sve u redu s tvojom rajčicom.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 757677
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,133 sekundi.