Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica - Lycopersicon esculentum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajčica - Lycopersicon esculentum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 78>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 21:40
....nisam  veliki  znalac  sorti  ali  znam  sto  valja  kad  je  rajcica  na  stolu...posijala  sam  Saint Pierre  samo  zato  sto  je  u  mom  gradu  slaba  ponuda  sjemenja i  sto je  sorta srednje  rana  ali  mislim  da  plod nije  nesto  posebno...  
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 03:04
Evo ja posijao osam vrsta rajčica, 5 cherry vrsta među kojima crna ruska i snow white te volovsko srce, neka no-name ljubičasta rajčica i jedna dvobojna, vidjet ćemo kako će uspijeti dosad su sve vrste zadovoljavajuće proklijale i rastu ok. Htio sam još crnog šljivara i micro tom zasaditi, no nekako sam kratak s budžetom :-( Ima tko sjeme tih sorti viška da udjeli možda?
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 11:25
Nabavila sam sjeme Micro toma(cca 20 sjemenki),sve posijala.Nadam se da će dobro niknuti - možda bih ti mogla mememe,poslati dva-tri flančića ako te to malo zadovoljava.Poslije si sam uzmeš sjeme.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2011 u 19:35
Hvala na ponudi ali nikad nisam imao sreće sa flancima, najvjerovatnije bi se oštetili putem, bolje da Vama lijepo uspiju nego da se meni u pošti oštete i uvenu. Zato i pitam za sjeme, s njim nema problema. Još jednom hvala!
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 13:49
Pozdrav, nadam se da ću na dobrom mjestupostaviti pitanje- paradajz mi je proklijao, pa me sad zanima kako ga dalje njegovati- zaljevanje ili prskanje (na znam da li voda smije doći i na te mlade listiće) kada pikirati i u koliko velike posudice, kad u vrt...? Da li sa nečim preventivno pošpricati i kada...?  Tisuću pitanja Smile Sorta je Saint Pierre!
Hvala vam!
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 14:36
TongueBook svima!
Ja sam ovdije nova iželim s vama podijeliti neka iskustva o uzgoju povrča i sveg što ide uz uzgoj. Bavim se već preko 7 godina uzgojem povrča i to samo stare sorte povrča iz svih gradova. Imam preko 60 sorti rajćica. Najviše volim crne ruske rajčice jer su odlične i najbolje iz zakavkaškog područja. Ako ima netko da se mijenja za neku sortu koju ja nemam ,rado ću dati  po 3 sjemenke jer ne mogu više. Ja sam skupo plaćala to sjemenje  i moram još uzgoiti da mogu dijeliti. znači da  2ili 3 može dobiti koju sjemenku   da se mijenjamo.
Bok!Smile
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 17:09
Ima li netko sjeme rajčice sorti potiron i russe?
Isto tako nas zanimaju uzgajivačka iskustva za navedene sorte.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 18:49
Originalno poslano od člana LeoNata LeoNata napisao:

Pozdrav, nadam se da ću na dobrom mjestupostaviti pitanje- paradajz mi je proklijao, pa me sad zanima kako ga dalje njegovati- zaljevanje ili prskanje (na znam da li voda smije doći i na te mlade listiće) kada pikirati i u koliko velike posudice, kad u vrt...? Da li sa nečim preventivno pošpricati i kada...?  Tisuću pitanja Smile Sorta je Saint Pierre!
Hvala vam!


Paradajz je podložan gljivičnim oboljenjima i nije dobro špricati ga vodom po listovima. Mnogi prakticiraju i iznad odraslih biljki u vrtu staviti "krović" od prozirnog najlona da zaštite biljku od vlage - kiše.

Ja svoje posijem odmah u posudice (od pola litre) i u svaku posijem po 4 sjemenke. Kada niknu i malo ojačaju ostavim u posudici samo dvije presadnice i tako ih uzgajam u toploj, svijetloj prostoriji sve do početka svibnja. Onda ih iznesem van u priručni mini plastenik gdje su preko dana na otvorenom, a po noći ih zatvorim. Normalno, na početku pazim i da nisu cijeli dan na suncu. Tako ih privikavam jedno tjedan dana i onda ih posadim u vrt.

Ja svoje presadnice nisam nikada preventivno špricala i imala sam uvijek zdrave presadnice (možeš vidjeti u mome povrtnjaku - u dijelu foruma Moj povrtnjak)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 19:30
E mi posjedujemo 1-2 vrste iz dućana, jedino da ti nacrtam sjemenekeLOLWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 19:30
...wizardica,  strpljenja  malo,  ljudi  nisu  jos   ni  procitali  tvoj  post...
 
 
...ja bih  se  vrlo  rado  mijenjala  ali  imam samo  jedno  sjeme  i  to  kupljeno  u  sjemenari  -  sljivarica  San  Marzano....
...radije  bih  kupila  sjemenke  od  tebe  jer  nemam   sto  ponuditi  za  razmjenu...
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 20:01
Ok! Nisam mislila baš tak oštro kak je ispalo.
Pardonček, To je od prevelikog žara za novim sortama ak me razmete.Ponekad se ulovim kako manijakalno tražim tko prodaje stare povrtne sorte sjemenki.Ja ne prodajem sjemenke, jer moram od nekih sorti uzgoiti za iduću godinuč znaći na jesen bi moglo biti.Za sada imam nekoliko koje mogu dati a to bi magla biti ti Manči ak  želiš.Mogu ti dati po 3 sjemenke od nekoliko sorti.
Na vrh
eriness13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje eriness13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 20:15
Evo mene opet, friške uzgajateljice paradajzaGeek
Lijepo je vidjeti da nisam jedina nova na forumu. Haaaay smile126
Moji paradajzeki su proklijali oko negdje 60%. Nadam se da to nije to. Najmanje su mi proklijali crni ruski i žuti kruškoliki (jedan i nijedan)...Sad se već brinem jel bu kaj preživjelo presađivanje. BTW kad se točno presađuju male biljkice u svoj lonac?

P.s. stavila bi slikicu svojih proklijalih biljkica ali su toliko sitne da se ne vide na fotkama :P...možda sljedeći tjedan

P.p.s @wizardica...ja sam nova i svo sjeme kaj imam sam kupila i posijala ili podijelila dalje svojim frendicama. Ali bum, ako bog da, na jesen ostavila sjemenje od svih vrsti koje prežive(ja se nadam barem po jedan primjerak od svih sorti smile85). Uglavnom imam cherry paradajzeke koje planiram staviti na balkon. Ak buš zainteresirana za kaj sam javi.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 20:28
...wizardica,  vrlo me  zanima,  hvala  na  ponudi....cime  da  ti  uzvratim?...da  li  uzgajas  i  cvijece?...ja  sam  iz  juzne  Dalm pa  reci...
 
 
Na vrh
PeKa View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PeKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 21:01
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:

Pozdrav!

Nema niko da se želi mijenjati za sijemenke rajčica, nemrem vjerovati!
Ljudi, rekla sam da posjedujem preko60 sorti i niko niš. A dobro, budite pozdravljeni.
Smile Halo wizardica, kad si prije skupila 60 sorti?Tongue
Mi imamo tri sorte za mijenjati, zeleni paradajz i veliki paradajz (najveći plod bio je 1100 grama). Imamo i žuti paradajz. Zeleni se zove Aunt Ruby, a ove druge dvije su tak stare da ne znamo ni kako se zovu.
Mi tri tebi ti tri nama, može?
Peka i Pekica
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 21:05
wizardica
Onaj koji ima 2-3 sorte (misli da) nema ti šta ponuditi.
Ovi koji imaju 30-40 sorti, vjeruj da imaju punu kapu svojih. Smile
Ja više ne želim čuti za novu sortu. LOL
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 22:14

Manči

Evo, daj adresu ili kak hočeš da ti pošaljem. A što se tiće uzvrata,ne treba ništa.  s obzirom da si bila prva lijepo smirila moje strasti i nisi me odmah poklopila imaš tu čast das te počastim, a ti Sabure ogluši se na nove stare sorte(šalim se)
PeKa, jako sam zainteresirana za Aunt Ruby ite dvije stare sorte. Meni se neda sada pisati kaj imam al mogu dart onak kak sam predhodno napisala. Moram još ovu godinu da uzgoim pa da imam za dalje.Sad sam posijala tek 20inešto sorti jer nemam dosta mjesta jer se nmora raditi veči razmak da se ne kerižaju sorte.Reci kako da se čenđamo?
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 23:05
smile127PeKa, može li koja lučica AILSE CRAIG i kakva ti je to ljetna mrkva, kako se zove?
Na vrh
PeKa View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PeKa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 23:07
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:

smile127PeKa, može li koja lučica AILSE CRAIG i kakva ti je to ljetna mrkva, kako se zove?
Poslao sam ti privatnu porukicu za rajčice.
Pekica ti je pisala za Ailsu Craig i sommerkarot (ovo drugo), pa će ti se javiti kasnije.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 23:38
StarEriness, ja presađujem psvoje rajčice kad imaju prva 3kata lista. Imam ti ja 6ili 7 vrsti cherry rajčica, hvala ti puno.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 23:46
Naručila sam sjeme ove sorte sa ebaya..još mi nije stiglo pa molim znalce da mi kazu nešto više o njoj....

BRANDYWINE BLACK HEIRLOOM TOMATO


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.