Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica - Lycopersicon esculentum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajčica - Lycopersicon esculentum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 78>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2010 u 02:22
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

Andrej jedva čekam slikice Micro Toma


Evo ga, doista je vrijedan truda Tongue

Kako su mi ove godine paradajzi zbog loseg vremena zavrsili prilicno neslavno, odlucio sam zasijati drugu rundu erzoticne cokoladne cherry sorte i ostao ugodno iznenaden koliko u ovakvim uvjetima enormno brzo rastu - ove biljke su prije samo tri tjedna bile sjemenke :) Isto tako nisam nesto ipresioniram s djelovanjem raznih anti-fungicida pa sam odlucio isprobati preventivna prskanja s mlijekom (1:10) i otopinom sode bikarbone. Za sada nema niti traga bolestima.




Zajedno s velikima zasijana je druga runda MicroToma i malci vec veselo stvaraju cvjetove :)



Za to vrijeme njihova starija braca polako privode proizvodnju kraju:



Iako sam pretpostavljao da ce plodovi biti minijaturni poput stabiljke ocito sam se prevario - obilje plodova koji su veci od standardnih cherry sorti :)

Osim ovih "civilnih" vise nego odlicno napreduje i pakleni Bhut/Jolokia dio, ali o njima vise drugi put :)


Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2010 u 19:12

Pozdrav

registroala sam se samo sto me jako zanima povrce paradajz-rajcica.kako naspomenu Andrej da je vremenska nepogoda-kise nastetilo stabljikama,mene zanima da li je kasno za sadnju novih sadnica?

isto mi je plemenjaca ubila biljke ove vrste i pored konstantnog prskanja protiv plemenjace.Disapprove

Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 12:55
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Pozdrav

registroala sam se samo sto me jako zanima povrce paradajz-rajcica.kako naspomenu Andrej da je vremenska nepogoda-kise nastetilo stabljikama,mene zanima da li je kasno za sadnju novih sadnica?

Nije, na jednoj od slika mozes vidjeti sadnice koje su prije samo tri tjedna jos bile sjemenke i koje pri ovim uvjetima napreduju naocigled.


Sto se tice plamenjace, nemam dobrih iskustva s antifungicidima pa sam ove sezone krastavce i nove sadnice odlucio tretirati iskljucivo mlijekom ( 1 dcl na litru vode) jednom preventivno, a kasnije prema potrebi. Koliko imam prilike vidjeti doista djeluje.



Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 18:56
hvala Andrej,bit ce jos pitanja ako Bog da samo da vidim hoce li ista ostati kako vidim nije mi se sav ubio.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 12:32
primijetila sam cim sam zaperke pocupala za dva-tri dana plemenjaca je napala biljku !! zna li ko da nije ovo dvoje povezano,kao mozda kidajuci te ticeve biljka je oslabila.zanima me da znam ubuduce kako je bolje.isto tako plemenjaca je napala kako koju stabljiku,nije jos sve,sada...da li bi ista pomoglo da ocupam iz korijena te bolesne da ne predje zdravima?
unaprijed hvala
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2010 u 23:00
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

primijetila sam cim sam zaperke pocupala za dva-tri dana plemenjaca je napala biljku !! zna li ko da nije ovo dvoje povezano,kao mozda kidajuci te ticeve biljka je oslabila.zanima me da znam ubuduce kako je bolje.isto tako plemenjaca je napala kako koju stabljiku,nije jos sve,sada...da li bi ista pomoglo da ocupam iz korijena te bolesne da ne predje zdravima?
unaprijed hvala


Svako trganje ostavlja otvorenu ranu kroz koju ce lakse bolestina uci u biljku tako da se takve radnje obicno prakticiraju kad je biljka suha i relativno rano kako bi se osteceni dio osusio do vecernjeg zaljevanja.

Ali sumnjam da je tako naglo bolestina nastupila samo zbog trganja zaperaka.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2010 u 17:40
Pozdrav

posto ja paradajz uzgajam vani interesuje me da li trebam zalijevati vodom ikako?
citala sam da njemu ne treba puno vode,kao bude ukusniji,ali manji ili obratno ako se zaljeva.
pisala sam vec da mi je plemenjaca napala parad.ali zacudo sve je prezivilo samo se osusili listovi gdje je pogodjeno i iste sam odrezala pa sta bude Ouch




Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2010 u 11:52
Ja imam čeri rajčice ali biljka je visoka oko metar.Upravo su počele zoriti, ubrala nekoliko prije tri dana.Inače imam iobične rajčice,plamenjače za sad nema možda nekoliko donjih listova koje otkinem.Špricala sam ih čajem od preslice (1kg na 10l vode,stoji 24 sata,zatim prekipi pola sata,ohladi,procjedi,razrijedi 2dcl čaja i 8dcl vode i prskaj 3 dana zaredom za sunčana vremena) i zaljevala gnojem od koprive.Probat ću i mlijekom,jednostavnije je.
Na vrh
cukorrek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Srpanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cukorrek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2010 u 07:16
hvala Andrej, nisam znala kako se zove moja mini rajčica, ali sam oduševljena tvojim slikama. Na žalost, moja rajčica je pri kraju, ostaje mi samo da uzmem sjeme.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 21:26
Špricala sam voda-mlijeko-soda bikarbona- šećer mješavina. Bila je odlična i ojačala pomidor. Na žalost šatorčić od najlona sam ventilirala samo nedeljom, kad sam imala vremena otići u vrt. Na tv sam vidjela da nedostatak kalcija daje slične simptome i da pomidor tereba špricati sa kalcijem otopinom ( pojma nemam što je to samo znam da je neki prah koji se razmuti sa vodom). Možda i mljieko ima tu ulogu, ako je domaće jer u kupovnom nema ništaCry

Znate li je li ovo posljedica nedostataka kalcija ili gnjilenje od vlage, zahvaćene su i stabljikeCry? Pitanje je hoću li izvući i jednu sjemenku od pomidoraCry

Ovo je odsječeno jučerCry.




Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 21:27
Ovo je u četvrtak čišćeno i hrpa pomidora bačena.Disapprove




Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 21:30
Pomidor prije pomora.Cry




Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 21:31



Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 21:32



Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 21:33
Puklo mi srce kad sam vidjela propast, neiskustvo i nedostatak vremena su učinili da nisam na vrijeme reagiralaCry
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2010 u 23:05

U pravu si Smrcko,s biljkama treba biti svaki dan da možeš regirati,a ja dolazim samo za vikend i ne uspijem uvijek napraviti sve što bi trebalo .Tvoji paradajzi su doista bili prekrasni,žao mi je ,tako si se trudilasmile43Moji su isto propali nakon kiše od prije dva-tri tjedna.Lišće se osušilo,strše suhe stabljike kao pslije požara.Trebala sam slikati.

Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 17:57
Pozdrav za sve paradajzoljubce, što bi reko eustahije brzić.
Nisam ni znao za ovaj forum al eto ko traži nešto i nađe.
Već 2 sezone poprilično uspješno sadim paradjze (i slično povrće) pa se nadam da ćemo izmijeniti lična iskustva.
Poseban pozdrav za Andreja koji se vidim skoro pa profesionalno fatio ovog hobbya. Smile

Ove godine sam imao 117 sadnica i bilo je pravo veselo. Sada smo pravili salsu iz njih u kombinaciji sa bazilikom, lukom itd. koja je fenomenalna. Miris gulaša. Uz Barillu je da prste pojdeš. Smile

Pošto je moje sezone paradajza kraja sada polahko gledamo šta sam pogriješio u sezoni 2010 i šta ćemo popraviti i dodati u 2011.

Koja vam je najdraža sorta paradajza?

lp
Sabur



Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 18:12
Moja omiljena sorta: Žuti bosanski paradajz.
Ovdje je malo već narandžast jer je prezreo. :)
Sezona: 2010

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 21:14
Još nisam pronašla omiljenu sortu, tek počinjem sadnju. Na žalost ovu godinu sam imala dosta vrsta i sve propada te ne mogu izabrati najdražu.Cry
Najžalije mi je što niti jedno volovsko srce nisam probala, propada biljka za biljkom zajedno sa plodovima.

Taj tvoj žuti bosanac je neka starinska sorta?Embarrassed

Napiši nam ta svoja zapažanje koja pratiš. Takođe možeš nam savjetovati kako održavaš paradaize zdravim i čime sve i koliko špricaš?
Najbolji su savjeti iz prve ruke, i to uspješni Thumbs%20Up
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 23:25
Pozdrav! I meni se isto paradaj sada naglo počeo sušiti a ne znam od čega. Jako me to žalosti jer ga gledam svaki dan i ne mogu skontati što mu je. Da smrčko u pravu si, na svjetlo dana sabur s održavanjem paradajza, a mislim da ni paprici to isto ne bi škodilo. Zanima me kako i s čim ga tretiraš, i kada da je još uvijek tako lijep i zdrav? Clap
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.