Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica - Lycopersicon esculentum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajčica - Lycopersicon esculentum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 78>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
biksi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biksi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 17:42
ja sam tulu sejala prvi put prosle god. i malo me razocarala,moji favoriti ostaju
Ceroki i Crni princ
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
biksi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biksi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 18:36
Ako ste i vi ljubitelji starih ukusnih paradajza iz basti nasih baka ,pridruzite nam se.
Nadam se da cemo uspeti da vam predocimo sve prednosti organskog bastovanstva,i da uz vasu pomoc unapredimo svoja iskustva.
Veliki pozdrav
Biljana
Na vrh
biksi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biksi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 18:45
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/povrce_i_vrt/moj_paradajz/66636.aspx -
Na vrh
biksi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biksi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 18:46
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/povrce_i_vrt/moj_paradajz/66623.aspx -
Na vrh
biksi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biksi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 18:47
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/povrce_i_vrt/moj_paradajz/66622.aspx -
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 01:14
Prekrasni su ti paradajzi bili, za svaku pohvalu. Ja se isto bavim uzgojem paradajza u mom organskom vrtu. Ove godine planiram posaditi puno vrsta..Nadam se da ćemo lijepo surađivati i izmjenjivati iskustvaWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
biksi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biksi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 12:11
Hvala Jagoda, interesuje me koje ste sorte do sada isprobali i koje su vam najukusnije,ako imate
neku slicicu lepo bi bilo da je vidimo
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 22:32
Originalno poslano od člana biksi biksi napisao:

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/povrce_i_vrt/moj_paradajz/66636.aspx -


wow koji izbor paradajza!! :))) Melem za oci he he. Ako me oci ne varaju, prepoznajem Amana orange, Indigo rose... Divno! Dobro nam dosla na forum:).
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 22:33
Originalno poslano od člana biksi biksi napisao:

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/povrce_i_vrt/moj_paradajz/66625.aspx -


Koja je ovo sorta?
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 23:51
Originalno poslano od člana biksi biksi napisao:

Hvala Jagoda, interesuje me koje ste sorte do sada isprobali i koje su vam najukusnije,ako imate
neku slicicu lepo bi bilo da je vidimo


Biksi vrati se dvije stranice unazad pa ćeš vidijeti slike mojih lanjskih paradajza. Super su mi bili DALMATINERI, SAN MARANZANO-pelati, ČOKOLADNI CHERRY, ŽUTI CHERRY, PUTNIČKI, ŠUPLJI, BOSANSKI, HEKTOR, CHERRY SWEET RONITA. Ove godime biti će puno više jer imam jako puno novih vrsta sjemena. Napisala si da su tebi najbolji bili CHEROKI, BLACK PRINCE. Daj ih označi na slici koji su to. WinkWinkWink Ako želiš malo sjemenki od ovih mojih javi se na pp.SmileSmile
sutra je novi dan
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2014 u 08:39

Biksi, jako lijep paradajz si imala.

Ja imam mali povrtnjak, radim bez kemije i bez motike (čitaj: malčiram Big smile). Prošle godine sam bila oduševljena paradajzom marglobe, čvrst, jak, otporan na bolesti, puno plodova. Ove sezone, zahvaljujući našoj jagodi smile76, probati ću crne i žute i, sigurna sam, pronaći svog favorita. Sad kad vas čitam, mislim da ću nabaviti i dalmatiner i cheroki.

Na vrh
biksi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biksi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2014 u 15:01
Zdravo ,drago mi je da vam se svidjaju moji paradajzi,bilo ih je previse za probu u istoj sezoni,
tako da je svako imao razlicitog favorita.Crveni rebrasti paradajz na slici iz baste je Acordion,divnog
je ukusa i lako se gaji.
Pozdrav
biksi
Na vrh
biksi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biksi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2014 u 22:25
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/administrator/moj_paradajz/66736.aspx -
Na vrh
biksi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biksi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2014 u 22:27
Magadan interesuje me da li imate jos koju semenku Paul Robson
Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 00:10
Imam :). Na privatne poruke dogovor, moze?

Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2014 u 22:10
Evo i mene na ovoj temi, obožavam paradajze. Prvu sam turu već posijala prema mjesečevom kalendaru i lijepo su mi ove godine niknuli za razliku od lani. Sad ih držim na prozoru i svaki dan okrenem tak da ravno rastu. Kad dođe vrijeme za pikiranje, selim ih u kutije od mlijeka pa u sandučić od voća tak da ih mogu lako seliti po danu na verandu, po noći u radionu.
Drugu turu ću posijati koncem ožujka pa ću vidjeti razliku kod preadnica. Ako ove kasnije sijane budu bolje, ubuduće ću sijati kasnije.
Cimi hvala, uvijek dobro dođu ovakvi korisni, sistematični podsjetnici. Nekaj se zaboravi, nekaj se novoga nauči ...
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 08:45
Nisam ni znala da ima toliko sorti paradajza Clap kod mene je prošle godine u samo dva dana paradajz uništen izgledao je kao da sam ga posula vrelom vodom plodovi crni,užas.Vidim da vi već sijete sjeme  i ja bih voljela posijati ali na žalost nemam u kući prostora za toliko posudica.

anabistrica i ja isto mislim da je sve bolje što se ranije posije,što veća presadnica u proljeće prije će dati plodove.
Samo jedno pitanje kolika je temperatura prostorije u kojoj su posudice sa sjemenom.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 10:15
Originalno poslano od člana medy medy napisao:

Nisam ni znala da ima toliko sorti paradajza Clap kod mene je prošle godine u samo dva dana paradajz uništen izgledao je kao da sam ga posula vrelom vodom plodovi crni,užas.Vidim da vi već sijete sjeme  i ja bih voljela posijati ali na žalost nemam u kući prostora za toliko posudica.

anabistrica i ja isto mislim da je sve bolje što se ranije posije,što veća presadnica u proljeće prije će dati plodove.
Samo jedno pitanje kolika je temperatura prostorije u kojoj su posudice sa sjemenom.


Kod mene je 24 stupnja dok ne proklija i dobije dva lista, onda selim na oko 20.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 11:08
Aha a u kojem mjesecu ih prenosite u gredice na otvoreno.
Ja sjeme sijem vani u ožujku na uzdignutu gredicu,koju prekrijem najlonom.Izgleda kao mali rasadnik,tu posijem paprike,začinsko bilje i rajčice,a u maju ih preselim na otvoreno u vrt.
Pitam zbog toga što mislim da je bolje posijati sjeme ranije vi vjerovatno ubirete polodove dok su kod mene tek u fazi cvjetanja. 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 11:40
medy, presadnice paradajza rano sadim u vrt, oko 20.4.. Sijem krajem prvog mjeseca, cijeli drugi su na tavanu, u negrijanoj svjetloj sobi, jer ih ne želim razmaziti, nego da očvrsnu. Početkom trećeg su do sada bili na balkonu bez plastenika, a od ove godine idu na balkon, u priručni plastenik, preko dana otvoren (zavisno od vremena), preko noći zatvoren, pa sve do sadnje u vrt. Kod rane sadnje uvijek postoji opasnost od mraza, to riješavam "novinskim kapicama" u koje ih "obučem" ako prognoza najavi mraz. I da, prve zrele plodove volovskog srca sam brala 4.7. Još nešto vrlo bitno, malčiram ih obavezno, još kod sadnje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,346 sekundi.