Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica - Lycopersicon esculentum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajčica - Lycopersicon esculentum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7374757677 78>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2016 u 15:06
Rajčice smo počupali i ušutjeli. Što je bilo bilo je za ovu godinu i sada puni ideja kako da pobiljšamo uzgoj nestrvljivo (već) čekamo novu sezonu. Barem ja.
Pozdrav ljubiteljima rajčica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2016 u 20:20
Vrtne rajčice sam počupala i ja, a ona na balkonu je još u naponu snage. Ne samo da još daje plodove, nego i dalje cvate. A zbog godišnjeg jadna je preživjela i mjesec dana bez zalijevanja. Stavila sam ju u lavor pun vode i očekivala uvenulu biljku, ali ona je bila živa. Suha, jadna, ali živa. Čim sam ju zalila živnula je. Maziti ću je i čuvati dok god bude živa ... zaslužila je!!! Cijelu zimu ako treba.
Moram slikati i staviti na forum.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2016 u 11:00


Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2016 u 14:16
Gajtana, čestitam! Ja sam svoje sa samog ruba lođe počupala. Imao je isto zelenih plodova(zriju u zdjeli s jabukama)i cvjetića.Obzirom da mi je lođa na sjever i sunca nema od toga ništa.
Ovi tvoji će sigurno biti ukusniji od kupovnih bez obzira na ovo doba.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2016 u 08:19
Moj je balkon na jugu i zreli plodovi koje sam pobrala neki dan nakom povratka sa godišnjeg su bili slatki kao med.
Kad gledam ovu svoju blakonsku rajčicu ponaša se kao da je ljeto, cvate, pušta zaperke ... jedino plodovi dosta sporije crvene.

Uf Jandranka4, ja ti ne jedem kupovnu rajčicu ... jednostavno mi nema okusa :(
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2016 u 12:45
kolovoz 2016. - moje tri najukusnije vrste


Na vrh
bilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Listopad 2014
Lokacija: na jug
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2016 u 21:06
Jako lepo,a koje sorte su?

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2016 u 21:47
Hvala. Prva fotkica prodano mi je sjeme pod domaći, a kupila sam ga od jedne gospođe koja ima plastenik. Druga fotkica sjeme dobiveno pod nazivom peruanski žuti, treća black from tula.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2016 u 13:16
Uf al je prekrasan, a ovaj prvi ... ogladnih gledajući ga. Mami da ga se pojede


p.s. kod mene na balkonu još ima paradajza u lijepim količinama, samo po ovoj hladnoći nikako da dozore. Taman ću imati lijepi domaći paradajz za Uskrs
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2017 u 22:36
Nitko ništa ne piše o rajčicama ili sam ja van svega?!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2017 u 10:00
Posijala sam sjeme raznih vrsta. Lijepo su nikli  ali sve samo tanki končići..... Nadam se da će se malo  "udebljati"...
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ildi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2016
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ildi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2017 u 09:01
Pozdrav ekipi,
ove godine nitko ne sadi ili je tema zamrla?
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2017 u 18:09
Izgleda svi sade i rade, nitko nama vremena za pisanje.
Moji flanci ove godine loši, nakon pikiranja 30.3. jedva da su malo narasli. Oni na placu ogromni, ali ja hoću svoje sjeme. Pokušat ću sutra staviti nešto na gredicu direktno. Kako se kaže pod motiku pa da vidim kakomide.
Jedne godine iz bačenog komposta na gredicu nikla mi rajčica. Zorila je kad i ona flancana.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2017 u 13:01
Oni na placu su veći iz razloga jer ih gnoje.
Flanac brzo pojede hranjivo iz posudice pa polako raste.
Ja sam ove godine stavila samo 4 flanca za probu.
U 2 sam stavila malo umjetnog ( vrlo malo ) a u 2 nisam. Ovi gnojeni su puno veći.
I drugo stavila sam 2 u sobu a 2 na balkon. Ovi na balkonu napreduju bolje.
Po tome ispada da flanci vole gnojivo i da im bolje paše hladnoća.

To je samo moje zapažanje.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2017 u 13:37
Curke, samo jedan leteći pozdrav za vas!

Ne sadim ništa od povrća ove godine, zasijana je trava na mjestu povrtnjaka.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2017 u 18:33
Gajtana, ispravna su ti zapažanja.
Kod sijanja i povrća i cvijeća do nicanja je potrebno održavati temperaturu oko 20 st.C, (kod nekog sjemenja i koji stupanj više).
Međutim, poslije nicanja treba biljčice staviti na najsvjetlije moguće mjesto na otprilike 16 - 18 st.C. U pretoplom biljke brzo rastu i budu tanke i izdužene, pogotovo ako nema dovoljno svjetla.

Ja svoje posijem i držim stalno na ostakljenom balkonu i izloženi su od nicanja suncu. Do nicanja uključujem radijator, a kasnije ne (osim ako posebno ne zahladi, kako je bilo ove godine). 

Unatoč tome, moje presadnice nisu nikada tako debele i niske kao od uzgajivača. Naime, oni upotrebljavaju posebne kemikalije kojima postižu čvrste, niske biljke.

Presadnice se tek nakon par tjedana od nicanja počinju prihranjivati, pogotovo ako je sjeme posijano u onu specijalnu zemlju za sijanje jer ta zemlja nema puno hranjivih sastojaka.
Ako se biljke pikiraju u druge veće posudice onda je potrebno upotrijebiti kvalitetan, hranjiv supstrat u koji se biljčice presađuju, a onda početi sa prihranjivanjem tek nakon otprilike dva tjedna od presađivanja kada se korijen biljke oporavi od presađivanja.

Bugice, ja sam na svoj povrtnjak posadila kupine, maline, sibirske borovnice, drijen i jamlinu. Dojadila mi borba sa krticama.

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2017 u 10:14
Cimi, a ja ruže, lavande, smilje i lavandine.
Na vrh
Zagi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zagi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2017 u 21:21
posadio tri sorte vani u tegle belmonte,moneymaker i medeno srce i nešto paprika

Na vrh
ildi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2016
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ildi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2017 u 08:04
Moje su u zemlji vec 2tjedna, kisa ne prestaje, ako ovako nastavi satrat ce ih plamenjaca
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2017 u 10:26
I moja je rajčica vani 2 tjedna, ali je još uvijek pod agrotekstilom.
Skidam tek za vikend ... sa ovim vremenom se nikad ne zna

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7374757677 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.