Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica - Lycopersicon esculentum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajčica - Lycopersicon esculentum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7475767778>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
ildi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2016
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ildi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2017 u 13:10
Koja je to sorta, neka niska?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2017 u 13:51
Niski jabučar. Naraste oko 1 m visine.
Na vrh
ildi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2016
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ildi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2017 u 10:42
Ja ove godine opet kemijam sa novim sortama,u Gorici u vrtu 20tak stabljika nikad isprobanih sorti, na terasi u zg provjerene cherry, sweet mill, rose quartz multiflora, ildi i supersweet(prvi put)
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2017 u 14:44
Kupuješ flance tih novih sorti ili siješ sijeme?
Sretno.
Na vrh
ildi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2016
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ildi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2017 u 07:19
Do sada sam sijao, ove godine sam kupio
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2017 u 08:50
Ma da?
Smijem li pitati gdje? Na placu di ja kupujem uglavnom imaju standardne sorte: Jabučar, Amerikaner, Volovsko, Šeri i Šljivar ...
Na vrh
ildi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2016
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ildi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2017 u 09:21
Za sjeme ti je najbolji Planta na njuskalu, pitaj ga, mozda ima i koju sadnicu viška, flanjci na sadnice.eu, oni ti imaju veliki izbor kakti ekoloskih ali mislim da si zakasnila ove godine
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2017 u 15:21
Hvala, dobro je znati za slijedeću godinu.
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2017 u 00:55
Imam problem s rajčicama. Ne oznam kako ovdje postaviti sliku pa sam ju povukla u galeriju slika. Molim vas pogledajte pa mi recite o čemu se radi. Hvala.


edit administrator:  evo ja sam ti stavila sliku ovdje, ako netko zna odgovor na tvoje pitanje neka napiše

Na vrh
ildi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2016
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ildi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2017 u 08:44

Pokusaj stavljanja slike
Na vrh
ildi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2016
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ildi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2017 u 09:00


Jos malo pa prva berba :)
Na vrh
ildi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2016
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ildi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2017 u 09:01
Jos da naucim kako centrirati sliku.....
Na vrh
ildi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2016
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ildi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2017 u 13:34
Vera1 Meni ovo izgleda kao da su previse na suncu pa se listivi frcu
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2017 u 09:02
Slažem se sa ildi.
Paprika je zdrava samo joj je vruće.
Bude se ona oporavila, a ako želiš pomoći da se brži oporavi možeš ju zasjeniti nekoliko dana sa agrotekstilom.
Stavi četiri kolaca oko nje i preko agrotekstil koji će joj raditi laganu sjenu i zaštitu od sunca.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2017 u 09:04
Ildi krasna ti je rajčica :)




Na vrh
ildi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2016
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ildi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2017 u 10:12
Znam da se salis ali hvala. Danas idem kod mame na rucak, bas me zanima u kakvom su stanju one u vrtu. Na ovim balkonskim mi dosta cvjetova otpada, prosle godine je bio jedan bumbar koji je delao 24/7, ko Bandic.
Sad ga nema, da mu se nije sta dogodilo?
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2017 u 14:32
Ne šalim se. Ovako na slici izgleda odlično. No pravo stanje znaš najbolje ti.
što se tiče oprašivanja, na moju lođu ne dolaze bumbari niti pčelice pa oprašivanje obično napravi vjetar, a nekad i ja malo pomognem brzim treskanjeg grana na kojoj su cvijetovi. Tako ih oprašim.
Na vrh
ildi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2016
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ildi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2017 u 08:08
Ne mogu vjerovati, pojavila mi se vrsna trulez na dvije balkonske rajcice. Tako mi i treba kad mijenjam dobavljaca. Ima li pomoci ili ih bacam odmah da mi se ne prosiri na ostale?
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2017 u 08:34
@ildi, vrlo lako mogue da nije u pitanju vršna trulež nego pomanjkanje kalcija. Isto se desilo meni prije cca mjesec dana. Prema savjetima stručnijih ljudi 2-3 puta sam preko lista poprskala kalcijem i od tada nema problema. Prije toga, svaki ali svaki plod je počeo tamniti na vrhu čim bi se odmetnuo

Samo pazi, kalcij biljka ne može uzeti na ovim visokim tmeperaturama od 34-35 stupnjeva. Ako budeš išao prskati s kalcijem, sačekaj drugu polovicu tjedna kada su temperature ispod 30. Prskati kasno navečer.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2017 u 08:42
Ovako je izgledala rajčica prije prskanja kalcijem. Svaki plod je bio ovakav.




Nakon prskanja je sad ovakav. Slikano prije 15 dana. Sada ih već naveliko jedem.



Nadam se da če ti ovo pomoći.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7475767778>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.