Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paprika - Capsicum annuum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paprika - Capsicum annuum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
Korisnik
Poruka
pomme dor View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 158
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pomme dor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2008 u 22:53
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

Sve ima moj tata... Ova prva mi je pogotovo lijepa zbog oblika...  Imaš nešto egzotičnije?


Sad i mene zanima što ima tvoj tata ?
Pomme
http://mes.pommes.free.fr Posjetite, redovito stavljam nove stranice.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2008 u 12:30
A ništa posebno... Ima te ružice kako ih ja zovem, imao je neke ljubičaste kao patliđani mali samo je ostao bez sjemena, ima neke male crvene kratke... Ma neznam ni jedne po imenu jer ti on to sve dobije od nekoga i tako... Uglavnom voli ljuto pa ih zato sadi....
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2008 u 12:33
ove godine kod tate obavezno sa fotoaparatom!!! i sve detaljno slitati!!!smile223
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2008 u 12:42
OK na zapovijed
Na vrh
pomme dor View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 158
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pomme dor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 11:44
Ove koje ti zoves ruzice postoje dvije slicne sorte. Ova koju  ja imam i jedna druga koja se zove u prijevodu "biskupova kapa", obadvije sorte su ljute. Probati cu naci na netu fotografiju.
Pomme
http://mes.pommes.free.fr Posjetite, redovito stavljam nove stranice.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2008 u 13:34
Možda moj tata ima onu drugo gledala sam malo sliku one tvoje i mislim da nije ista kao ona od mog tate... Ali mislim da nemam nigdje sliku...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2008 u 13:27
Tko ima sjeme ljutih papričica???
Ja se u to ne razumijem, ali imam opičenog šogora kojem niti jedna paprika ili feferon nije dovoljno ljut!!!
Sada bih baš probala uzgojiti da ga iznenadim!!!
A kada se one uopće sade (nemojte se ljutiti) jer ja stvarno ne znam ništa o sadnji povrća - zato vas i čitam i učim!!!
Smile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2008 u 23:13
Opet jaLOL. Imam sjeme malecke i jaaako ljute papričice
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 08:38
Ha,ha Silvek, sada sam se od srca nasmijala!!!
 
Ti stvarno trebaš otvoriti veleprodaju ili neko skladište...Jučer sam na forumu pročitala kako se u Rusiji nalazi najveće skladište sjemenja na svijetu, a ja se mislim niste vi ništa za našu Silvek!!!
Još će oni od tebe tražiti sjemenja, jer sigurno nemaju tako puno kao ti!!!
 
Ako se to sada može posaditi slobodno mi pošalji, i odmah mi reci koliko trebam čekati da imam prvu papričicu, jer oni dolaze od 6-7 mjeseca, i baš bih voljela da mu jednu tutnem pod nos???
Moj muž je iz Baranje naručivao te jako, jako ljute, ali mu tip nije donio, jer se  valjda nešto posvađao sa punicom, a mi oboje želimo vidjeti njegovu facu kada proba jednu "ljutuuuuuuuu" papričicu...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 23:41
Posiješ ih u teglu i možeš ih imati na prozoru, nikako s ostalim paprikama jer će sve biti ljute, za 6-7 mjeseci će sigurno biti, i prije...
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 18:26
 ukrasna paprčica(jel jestiva) i jedna posebna, a neznam ime,nezna ni suseda koja mi ju je dala i da je više godišnja,pa bumo vidliWink

to je ta čudna

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2008 u 22:43
Usljed suše tj. kad paprika ima neredovitu opskrbu vodom, događa se da počne truliti. Dakle, ovo na slici nije bolest, nego posljedica nedovoljno vode:


Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2008 u 13:49
vule....
ova druga paprika..(mi ju zovemo zvončići)
smile140
je jednogodišnja biljka.....kako je dobra ukiseljena nije jako ljuta....
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2008 u 14:18
fala ti na infu,al neznam jel bo dozrelela...........
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 18:02

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2009 u 23:15
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Sadnju znamo pa o tome ne treba.


pliz napisite malo o sadnji..ja ne znam..procitala sam da je najbolje uzgajati pod staklom ili prozirnom folijom..al ne znam nis o tome..a zar ne moze na otvorenom?kad?na koji razmak?sto joj pase?koji su joj dobri susjedi a koji losi? hvala
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 23:18
ja sam posijala svoje sjemenke paprike..namocila sam ih malo prije toga ,ali nema nikakvih znakova da bude to niknulo Wink posijala sam u teglicu na balkonu..i rajcicu isto al nis..malo sam ceprkala da vidim,isto izgleda kao kad sam posijala..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 22:43
Malo si kasno posijala, ona se sije u 2. mjesecu u teglice, ali još stigne porasti. Ako sjeme izgleda ok, još stigne niknuti, paprika zna biti ponekad tvrdoglava kod nicanja. Wink
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 14:20
izrasle mi cak 4 biljcice Wink
ali sam ipak kupila sadnice i posadila jucer na vrt..onu rog papriku..zena mi je nudila i baburu i jos neku al eto,uzela sam ovu..cak 8 komada i stavila do rajcice i rukole..valjda bu ok..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 00:40
nicu mi papricice na balkonu..zute,crvene i zelene Smile jedva cekam da presadim,da narastu..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.