Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paprika - Capsicum annuum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paprika - Capsicum annuum

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
Korisnik
Poruka
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2010 u 12:19
Da malo dignemo temu, el ima tko možda Bhut Jolokiu? Najljuću papričicu na svijetu!


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2010 u 19:28
Zar nitko?? Ajde zanimaju me i ostale "malo" ljuće paprike!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 21:48
Pogledaj tu,ima Andrej pa pitaj njega ako ima sjemenja
 
 
Ja imam samo onu jamaican red.Ako hoćeš javi mi adresu .
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 23:29
Gentiane, ako nabaviš negdje molim te i ja bih par sjemenki, može Wink?Dvije su mi dovoljne LOL.
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 17:39
@ sasha: Hvala, poslao sam mu poruku i nadam se da je još uvijek aktivan na forumu! Šaljem ti pm za jamaican red!

@ ivna:  Naravno, cilj mi i je napravit "malu" zalihu smile191
Uglavnom čujemo se!
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 18:57
Hey sasha, evo paprike lagano niču! nažalost jamaica red zasad ima samo jednu biljčicu ali zato ona druga papričica je 90% niknula! Nadam se da će i J.R. još povećat broj......
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 19:19
Pa morale bi i ostale,ja je još nisam sijala pa ne znam no sjeme je od jeseni,znači svježeWink
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 22:13

Pozdrav vam svima Smile Vec duze vremena citam vas forum, pa sam napokon odlucila da se ukljucim u ovu diskusiju. I ja sam jedan od fanatika koji obozava ljute papricice. Big%20smile Uvijek pripremim sjeme prije sjetve, tako sto ga drzim umotanog u vodom natopljen papirnati ubrus 72 sata,koji pohranim u kesu od zamrzivaca u koju, slamcicom, napusem malo zraka. To omeksa sjeme paprike i paradajza i pospjesuje klijanje. Tako,omeksalo, sjeme posadim u saksiju u koju stavim "laganu" zemlju,jer bi tezina zemlje onemogucila brzo nicanje biljke. Obavezno odrzavam temperaturu zemlje izmedju 25- 30 C i sa uzivanjem posmatram svoje ljute papricice kako rastu. smile57Zalijevam ih svako dva dana i obavezno im dodam prehranu u tecnom stanju.

Pokusat cu staviti slicicu mojih sadnica, valjda mi podje za rukom Wink
 
 
Na ovoj slici,ako mi uopste uspije da postavim sliku smile184, zasadjene su : Bhut Jolokia, Red Savina, Habanero ( smedji, crveni, zuti, narandzasti i bijeli, Bolivian rainbow, Jamaican scotch bonet ( crveni i zuti), Bolivian Tepin, Tepin, African Red Devil.
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 22:16
Vidim da mi je krenulo ovo sa slikama, pa da vam postavim i sliku da vidite kako izgleda "zavrsna" priprema sjemena za brze klijanje. Smile
 
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2010 u 08:25
Posadila sam presadnice paprike babure. Bile su prekrasne tamonzelene pune pupova. Tjedan dana nakon sadnje sam ih zalijala sa gnojivom od kopriva. Tada je bila žuta jedna papričica. Izvadila sam ju i vidjela da je korijen istrunuo, ali je u gornjem dijelu pustila nove korjenčiće.Nakon dva tjedna sve su skroz požutile i oslabile. Izgledaju ko ona koju sam prije izvadila. Jučer sam posipala malo mješavine gnoja i zagrnula. Molim savjet kako pomoći mojoj paprici. Hvala.
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 17:18
Originalno poslano od člana vule vule napisao:

 ukrasna paprčica(jel jestiva) i jedna posebna, a neznam ime,nezna ni suseda koja mi ju je dala i da je više godišnja,pa bumo vidliWink



Ovo je Bolivian Rainbow.

lp
Sabur
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2010 u 17:21
Originalno poslano od člana gentian(a) gentian(a) napisao:

Da malo dignemo temu, el ima tko možda Bhut Jolokiu? Najljuću papričicu na svijetu!


Imam ja. Al 5 sjemenki koje ako Bog da idu u sezoni 2011 u akciju. Wink
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 09:14
Može li mi ko reći iz svog iskustva koliko može biti najmanja razdalja između 2 sorte paprika da se ne miješaju i da ne izraste neka 3 mutirana sorta?
Jedni vele da se paprike vrlo lahko izmiješaju, tetak koji se bavi uzgojom u plastenicima veli da njegov pajdo ima u plastenik 2 sorte i nikakvih problema oko miješanja.

Komentar?
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 15:18
Originalno poslano od člana Sabur Sabur napisao:

Može li mi ko reći iz svog iskustva koliko može biti najmanja razdalja između 2 sorte paprika da se ne miješaju i da ne izraste neka 3 mutirana sorta?
Jedni vele da se paprike vrlo lahko izmiješaju, tetak koji se bavi uzgojom u plastenicima veli da njegov pajdo ima u plastenik 2 sorte i nikakvih problema oko miješanja.

Komentar?



Ovisi kakve si sreće,  pelud prenosi vjetar, kukci itd.   Što se pajde tvog tetka tiče, pitanje je kakve dvije sorte ima ??  Dobro se zna da plod recimo klasične žute ili zelene paprike hoće bit ljut kao feferona jer je neki kukac donesao pelud sa feferone na cvijet.....
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 15:23
Vidi ćemo aBd u sezoni 2011 nova iskustva. :)
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 12:42
Ja  već godinama sadim različite vrste paprike u jednoj gredici i nikad se ne križaju.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 22:36
I da li ste polahko formirali listu sorti koje će se ako Bog da saditi u sezoni 2011? Smile
Ja evo već par dana malo dodam, malo obrišem, malo oduzmem, ... Wacko Smile
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2010 u 21:58
Originalno poslano od člana vule vule napisao:

 ukrasna paprčica(jel jestiva) i jedna posebna, a neznam ime,nezna ni suseda koja mi ju je dala i da je više godišnja,pa bumo vidliWink

to je ta čudna



tek sada vidje da si pitao/-la i za ovu.
kako vidim ovo je nezreli plod: Pimenta Cambuci (C. baccatum)
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 22:34
smile57Bok svima, dal netko moguče ima sjemenke
 paprike-ljubin dlan-? To je ogromna prefina paprika, akom netko ima može kupnja ili zamjena za drugo povrče.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 23:11
Originalno poslano od člana Sabur Sabur napisao:

Originalno poslano od člana vule vule napisao:

 ukrasna paprčica(jel jestiva) i jedna posebna, a neznam ime,nezna ni suseda koja mi ju je dala i da je više godišnja,pa bumo vidliWink

to je ta čudna



tek sada vidje da si pitao/-la i za ovu.
kako vidim ovo je nezreli plod: Pimenta Cambuci (C. baccatum)


Zovu je i biskupska kapica.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.