Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paprika - Capsicum annuum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paprika - Capsicum annuum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
Poruka
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 23:18

Nisam stručnjak za paprike i ne poznajem puno sorti. Također nemam niti mjesta niti namjere uzgajati više sorti.

Željela bih imati jednu ranu sortu za konzumaciju u svježem stanju, debljeg sočnog mesa i da nije sitna.

Probala sam kalifornijsko čudo, šorokšari, d asti gialo i slonovo uho, ali nisam niti sa jednom bila baš osobito zadovoljna.

Napominjem da mi je vrt na sjevernoj strani brijega i nije cijeli dan osunčan.

Ima li netko prijedlog koja sorta bi za takve uvjete bila dobra - i gdje bi se mogla nabaviti.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 23:46
SmileCimicifuga, dal moguče prodaš koju sjemenku D asti gialo pepper i slonovo uho, ili da se čenđamo za nekaj drugo od povrča?smile113
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 10:45
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:

SmileCimicifuga, dal moguče prodaš koju sjemenku D asti gialo pepper i slonovo uho, ili da se čenđamo za nekaj drugo od povrča?


Sada imam sjeme sorte giallo d' asti, a slonovo uho nemam više . To je originalno sjeme jer ne sakupljam svoje sjeme s obzirom da mi paprike rastu jedna kraj druge i nisam sigurna da neće doći do međusobnog križanja vrsta.

Pošalji mi na pp svoju adresu pa ću ti poslati sjemenke paprike giallo d' asti.

S obzirom da ja ne uzgajam puno vrsta povrća zainteresirana sam jedino za neku ranu mesnatu papriku ili ranu srednjekrupnu rajčicu (rado bih imala neku koja nije crvena.


Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2011 u 19:22
Da li ima ko iskustva sa sortom paprika SOROKSARI ?
imam to sjeme.
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2011 u 19:33
Ja sam ih Pustolov sijao ove godine. Neke žute, slatke. Pa vidi ćemo aBd.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2011 u 19:48
Bok Pomica, da ne dužim i okolišam , mogu li ikako dobiti koju sjemenčicu CAMBUCCI papričice? Pklatim ili dam nešto drugo u zamjenu.
Lijepo moooooooliiiim.Tongue
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2011 u 19:57
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Da li ima ko iskustva sa sortom paprika SOROKSARI ?
imam to sjeme.


Ja sam ih imala prošle godine. Svijetlije žute, srednje veličine, srednje debelo meso, ukusne.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2011 u 21:13
tako znaci nisam sama,sijete ih i vi.meni su se svidjele na slici reko ako budu ovakve kako su ih naslikali fine za filovat Smile

Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 22:36
WinkMolim lijepo, ima li tko ikakvih saznanja o papriciLJUBIN DLAN ,htijela bi je nabaviti i ako tko zna gdje je ima.Moliiiim jaaaako, jaaakoTongue
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2011 u 11:53
Dali netko zna o kakvoj(kojoj) se paprici radi(narod je zove vezena ljuta)?

Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 21:47
wizardica ja sam dobila ove god. da radim pokus sa -ljubov dlan- ,-bela kapija-,ajvaruša-, sjeme je iz Srbije a ja sam ga dobila od šogora on se bavi uzgojem na veliko.Dvije sorte su ajvarke ajedna je bjela,na jesen ćemo znati kakve su ,ako ne zaboravim.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 21:53

Gordana dali postoji ikakova šansa da dobijem ili kupim koju sjamankicu tih dviju paprika,moooliim te.Znam samo da je LJUBIN DALAN mrak paprika

Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Dalibor View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 11:57
Poštovani,
zainteresovan sam za uzgoj ljutih papričica a sad sam u fazi traženja sjemena,da li bi mi mogli pomoći sa nekim sjemenima.
Srdačan pozdrav iz Banja Luke

 Dalibor
< id="gwProxy" ="">< ="if(of(jsCall)==''){jsCall();}else{setTimeout('jsCall()',500);}" id="jsProxy" ="">
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 18:32
wizardica pošalji adresu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2011 u 19:34
smile79smile79Goga.
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 01:22
CryGoga, ništa od tvoih papričica....vidi mi suze!
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 19:14
Ovogodišnja sezona:

Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 20:46
SmileSabur, koja ti je to sorta paprika, jako lijepo izgleda već sada?
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 20:58
wizardica

ima 10-ak sorti.
Slatke: Soroksari, onda neke crvene slatke, Quadrato d'asti giallo, Kurtovska kapia

te chili:
Bhut Jolokia's
Bolivian Tepin h.p.
Carabbean red antilles
Habanero
Jamaican red
Thailand bird peppers

kamara nekih sorti, ove godine dobio sjemena pa testiram... :)
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 21:15
SmileE Voki, blago si ga tebi , imaš 3 sorte koje si ja želim nabaviti, jednom.Svaka od navedenih je prića za sebe i ima okus za poluditi.
BravoBig%20smile
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.