Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paprika - Capsicum annuum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paprika - Capsicum annuum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
Korisnik
Poruka
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 15:48
wizardica gdje si poslal  adresu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 14:29
wizardice u poruci sam ti napisala adresu odma iza potvrde za ljutu madjarsku papriku
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2011 u 14:31
Dobljoooo.
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
gugolina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gugolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 22:09

Wizardice, mogu li se tvojom juhom za špricanje paradajza špricati i druge sadnice: npr. paprike, krastavci i tako..

Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 22:15
Dapače, juhica i povrće imaju se rad!Wink
Dal znaš za prskanje mlijekom?
Na vrh
gugolina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gugolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 22:26
Hehehe :)
 
Čula sam za mlijeko, ali nekima ta zaštita baš i nije uspjela. Kakvo je tvoje iskustvo?
Neki dan sam pošpricala paradajze tvojom juhom i nekako izgledaju čvšći. Sad je palo malo kiše pa ih planiram opet sutra špricnuti.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 12:44
Originalno poslano od člana gugolina gugolina napisao:

Hehehe :)
 
Čula sam za mlijeko, ali nekima ta zaštita baš i nije uspjela. Kakvo je tvoje iskustvo?
Neki dan sam pošpricala paradajze tvojom juhom i nekako izgledaju čvšći. Sad je palo malo kiše pa ih planiram opet sutra špricnuti.
SmileGugolina,treba biti pravo punomasno domače mlijeko, ja jupim na placu od kumice 5l i to mi je dovoljno za 1 špricanje.Em što hrani biljku, još je i štiti od ulaska raznih  bakterija jer se na biljci i listu napravi ljepljivi zaštitni sloj.U kišnim peripdima tako mlijeko štiti od napada gljivica.
Znači, mlijeko zatvara pore na cijeloj pošpricanoj biljci!Wink
Na vrh
Škoj View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Škoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 21:24
Wizardice, pa koliko povrća uzgajaš kada ti za jedno prskanje treba 5 litara mlijeka?
Ja za 70-ak rajčica, 2 tikvice, 3 patliđana trebam 0,3 litre mlijeka. Ili ja nešto krivo radim?
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 22:05
Confused0,3 dcl? Oa kaj samo 1 kap po biljci, ja to obilno pošpricam po listovima odozdola, odozgora, po stabljici i okolo biljke po tlu.Ja imam puno svega oko 150 sadnica rajčica, a time prskam i ostalo povrče kojem to jako dobro čini.Mislim da si škrta  u prskanju, al  Bože moj, svak zna svoje.
Na vrh
Škoj View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Škoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 10:54
Pa ne znam i zato pitam. Kako to rijedim sa vodom 1:10 to je otprilike 3 litre tekućine i čak mi se činilo da je to previše jer se tekućina cijedi sa lišća. Znači da malo podebljam?
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 11:29
Originalno poslano od člana Škoj Škoj napisao:

Pa ne znam i zato pitam. Kako to rijedim sa vodom 1:10 to je otprilike 3 litre tekućine i čak mi se činilo da je to previše jer se tekućina cijedi sa lišća. Znači da malo podebljam?
Možeš i sa 0,9%masnoče kupiti mlijeko pa netrebaš razrijediti i tim špricaj, ja imam veliki povrtnjak i ostane mi za oko 1l tekučine nakon sveg prskanja pa onda time zalijem biljke po tlu.Radi sad kak ti odgovara al opet bolje išta Smilenego ništa, kaj ne?
Na vrh
Škoj View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Škoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 13:59
Wizardice, poslušala sam te i natopila i pome i zemlju a i sve ostalo što se zelenilo oko mene sa mlijekom.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 14:05
Winkbravo za tebe Škoj.E sad to čini svaki tjedan i da vidiš roke mandoline u povrtnjakuLOL
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 07:43
Drage i drdgi molim pomoć.

Paprika babura, kupovni flanci, prekranao crno zeleni, posađena između mahuna, prije toga dobro pognojeno kupovnim stajnjakom, malčarena koprivom i lišćem veza, zaljevana tri put koprivinim gnojem, u cvatu, nema vidljivih nametnike, nije podjedena, požutilo joj lišće.

Ne suši se , samo je lišće požutilo, vjerojatno joj fali neki elemeant.

Juhica od wiz još nije fermentirala, probati ću sa njom, ali ipak molim savjet, čak sam i pošpricala u subotu sa fertinom koja sadrži 9% kalija, ali ništa. Na voćkama se to odmah vidi,ali na paprici ništa.


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 13:49
Uzrok žutog lišća mogao bi biti manjak magnezija, koji je sastavni dio klorofila. Ako je to, problem se lako rješi otapanjem male čajne žlice gorke soli (koje ima u ljekarni za kupiti) u litru vode. Time navečer poprskati lišće paprika. Druga je opcija tom otopinom zaliti biljku.

U svakom slučaju, općenito za dodatak mikroelemenata dobro je otopiti svježi kvasac u cca 15 l vode i time zaliti.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 16:43
hvala
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 14:27
Dobar dan,imam jedno pitanje za vas ,posto vidim da vas dosta uzgaja papriku ,nakon ovih kisa koje padaju vec tjedan i pol primjetila sam da mi paprika cudno izgleda..
Listovi se frcu,a nigdje vidljivih nametnika.Spricano je dva puta s modrom galicom u razmaku od 3 tj.Dali znate mozda kako ispraviti to i zbog cega dolazi do toga.ETO SLIKA:

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2011 u 20:34
Slično se dogodilo i mojoj paprici prije dvije godine. Nisam uočila nikakve nametnike, a lišće je bilo isto ovako izvitopereno. Urod te godine nije bio nikakav!
Nisam uspjela saznati o čemu se radi. Pročitala sam nešto o virusnom oboljenju paprike, ali neznam da li se radi o tome.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2011 u 13:22
Ja bi rekla daje to ona sitna oku nevidljiva uš. Ona ostavlja sluzav trag po bilju u kojem su ličinke. Ja sam to imala po sobnom cvijeću i sad se povremeno pojavi, a protiv nje se borim sa actarom.Jedino mi actara uništi tu gamad.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2011 u 11:33
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.