Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paprika - Capsicum annuum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paprika - Capsicum annuum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
Korisnik
Poruka
Zagi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zagi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2014 u 13:58
mislim da če kod mene biti pokoja paprika za pobrati,ništa previše tek par komada
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2014 u 21:30
Ja isto nisam zadovoljna kako napreduje ...sve nekako sporo i polako Unhappy
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2014 u 21:34
Paprike su ti fantastične Thumbs Up...sad ću staviti slike mojih .

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/povrce_i_vrt/paprika/71979.aspx -

Moje imaju jako mali list a previše plodova koji ju opterećuju .
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2014 u 21:19
ja imam i ove ukrasne

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2015 u 00:38
Unatoč tome što su ih krtice nemilosrdno potkopavale, a nekoliko su potpuno bile istisnule iznad zemlje, izgleda da će nešto od njih ipak biti.
Crna ruska

Obična babura

Rog
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2015 u 12:42
Cimi, kada si sadila flance u vrt kad su ti već tolike bile krajem lipnja? Šta ti je to crno po zemlji, to kao trakice? ( tek sam danas otišla na papriku)
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2015 u 12:33

Flance sam posadila negdje između 10-tog i 15-tog svibnja. Imala sam nešto svojih presadnica, a nešto sam kupila. Uvijek imam ranije sorte jer mi je vrt na sjevernoj strani brijega i jer hoću imati urod što prije...
Po izgledu plodova nisam baš sigurna da su to one sorte koje su rekli da prodaju, ali bitno mi je da je rana paprika i rani paradajz.

Nisam zadovoljna sa ovogodišnjim stanjem biljaka jer sam očekivala bolje nego inače iz razloga što je na gredicu postavljeno navodnjavanje kap po kap (to su ti one crne trakice - više možeš vidjeti na InoxCiminoj kućici). Nije krivo navodnjavanje već krtice i voluharice koje su se inače zadnje tri godine jako namnožile i sada im je vlažna zemlja bila mjesto gdje mogu carovati. Zbog toga je zemlja na gredici povrtnjaka i oko svih biljaka koje sam učestalije zalijevala ispod korice na površini puna rupa i njihovih hodnika koje sam gotovo svakodnevno morala zatrpavati jer oko i ispod  korjena biljaka budu ti kanali, a ne zemlja pa se biljke iskreću, propadaju u te rupe i venu.

Dali smo skoro 400 kuna na neka nova sredstva protiv krtica (jedno sredstvo se izmiješa sa vodom i time se zalijeva područje gdje se krtice pojavljuju, a drugo sredstvo je nekakav prah koji se posipa na ulaze rupa. Žali bože novaca, ništa nije pomoglo. 

No, nije stvar u tome da će se uzgojiti jeftino povrće, već je u pitanju želja da sam uzgojiš nešto i da to ubereš svojom rukom te da djeca vide kako se nešto uzgaja (moj unuk je samnom sve radnje obavljao - od sijanja pa do berbe prvih plodova), a ne da misle da paprike rastu na policama u trgovini. 

Ovo zalijevanje kap po kap se pokazalo dobrim, a mi smo ga spojili na malo povišenu bačvu koju se puni kišnicom dok je ima, a kada nestane kišnice, onda koristimo vodu iz vodovoda.

Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2015 u 21:02
I ja imam velikih problema s voluharicama ...ove godine mi poštedjele papriku  ali paradajz i  krastavce mi skoro sve uništile ...kod mene su one velike vodene...  također smo puno potrošili na zaštitu i ništa nije djelotvorno .
Evo fotkice mojih paprika i šaljem vam srdačan pozdrav 

 
Priroda je izvor života
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2015 u 22:56
Ja sam sadila kupovne flance paradajzerice 7.5. i njih sam ubrala cca15-20 tokom 7-og mj. isti dan sam sadila i neke od susjede, ali to nisu bili pikirani flanci. To su one zelene babure, biljke su ko gora zelena, skoro metar visike, a plodići se tek sada zameću, ubrala svega dvije. Zaljevala sam svaki dan i to obilno ( po 60l na 2 kvadratna m) tokom sedmog mjesecam, gnojila kompostom i u zemlju pri sadnji 2 šake pilećih peleta. Paprike mi baš nisu jača strana, nikad nemem za sataraš.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2015 u 21:52
Akva, paprike ti super izgledaju.

Jadranka, i ja sam ranije znala imati sorte koje kasno daju plod pa zato sada isključivo kupujem rane sorte. 


Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2015 u 23:11
Paprike su mi cjela šuma pa sam danas puno orezala. U početku sam pazila ono 3-4 grane, ali to se jako razraslo u zrak. Mislila sam sad će cvjetat i dalje plod kad ono ništa. Orezala sam sve te "zaperke" bez pupa i cvjeta, tako sad imaju zraka i možda malo sunca između. Sad ću vidjet za 10-14 dana valjda će bit neke promjene.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2015 u 11:27
Jadranka,
 
Moja mama je meštar od povrća, a ja sam samo "mali od plaube" koji pomaže.
Moja mama oduvijek ima nevjerojatne paprike, od svog povrća paprike su joj najbolje. Ne može ih obrati bilo da je godina kišna ili sušna.
 
No moja mama smatra, i tako radi, da paprike vole biti u gustišu. Pa ih sadi gusto, a kad je godina sušna kao ova, ne plievi ni travu da bi se zemlja što manje isušivala nakon zalijevanja.
Među paradajzima nema ni travke, ali paprika je šuma striborova. Gledajući njena iskustva, neznam da li je dobro što si ju tako prorijedila i isjekla.
 
Ovo je slikano prije pola mjeseca ... pogledaj kako je gusto, a paprika ima da ih se ne može pobrati.
 
 
 
 
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2015 u 14:38
Originalno poslano od člana Gajtana Gajtana napisao:

Jadranka,
 
Moja mama je meštar od povrća, a ja sam samo "mali od plaube" koji pomaže.
Moja mama oduvijek ima nevjerojatne paprike, od svog povrća paprike su joj najbolje. Ne može ih obrati bilo da je godina kišna ili sušna.
 
No moja mama smatra, i tako radi, da paprike vole biti u gustišu. Pa ih sadi gusto, a kad je godina sušna kao ova, ne plievi ni travu da bi se zemlja što manje isušivala nakon zalijevanja.
Među paradajzima nema ni travke, ali paprika je šuma striborova. Gledajući njena iskustva, neznam da li je dobro što si ju tako prorijedila i isjekla.
 
Ovo je slikano prije pola mjeseca ... pogledaj kako je gusto, a paprika ima da ih se ne može pobrati.
 
 
 
 

Paprika je izvanredna , pozdrav mami i savjetu Wink
Priroda je izvor života
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2015 u 15:04
Trebala sam prvo pitati, a sad što bude. Možda je samo kasna sorta, flance sam dobila bez nekih informacija. A paprike tvoje mame uf, uf ko naslikane, ko moja želja za njima. Gajtana hvala ti, i ja sam mali od vrta, možda se naučim s vremenom.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2015 u 15:22
Učiti ćemo zajedno draga :)
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2015 u 11:43
Nakon tri tjedna od orezivanja ne vidim neku razliku u stvaranju plodova. Biljka velika, zdrava, granata, a na njoj 1-2 papričice. Ma dobro, dosta za jesti, ukusna je prhka, tanka. Paradajzerice su manje biljke, isto ne rodne i sitne. Izgleda da tlo nije za njih, a ja nisam neki znalac. Ipak s ponekom omastim brk jer ni jedna kupovna, kako god divna bila, nije tako ukusna.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2015 u 13:29
Znam da paprika voli dvije stvari. Puno vode i gustiš. Za tlo ... ne znam. U mom vrtu je pomalo šljunkovito (vrt mi je kraj Save). Moguće da joj ne odgovara zemlja. Sljedeće godine kupi 2-3 vreće komposta pa umješaj u zemlju, možda pomogne.
 
U mom vrtu još uvijek raste dosta paprika. Cijelo ljeto nismo je dirali. Ni gnojili, ni okopavali ... jedino svakodnevno zalijevali. Kičma mi otplala od pumpanja Ouch
 
 
 
Nego, ova ljubičasta mala paprika. Jel to samo za ukras ili se to i jede? Confused

Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2015 u 09:59
Moja je malčirana debelo, nema trave, a gustiš koji si je sama napravila sam orezala. Tlo je ilovasto, ali sam stavila svoj kompost. Pouka je pusti papriku da zaraste.
Za ljubičastu papriku ne znam, ja bi ju probala, sigurno je jestiva samo malešna. Dobar tek!
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2015 u 13:34
OK, prbati ću malo gricnuti, ako se više ne javim na forum ... znate ... jel .... smile39
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2016 u 09:53
Samo da javim, ova ljubičasta paprika je s vremenom pocrvenjela i postala čili paprikica.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,137 sekundi.