Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paprika - Capsicum annuum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paprika - Capsicum annuum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
Korisnik
Poruka
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2016 u 12:05
Gajetana, znači preživjela si degustaciju! Eto vrijeme je za nove izazove, još samo da nam se pojavi malo sunca!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2016 u 08:55
Bogme Jadranka draga, mama mi se razboljela pa po prvi put u životu ja ću saditi i njegovati biljke. Ne samo pumpati i zalijevati nego i saditi. Kako će to izgledati ... pojma nemam.

Cvijeće mi ide od ruke, a povrće ... vidjeti ćemo!
Dakle, predamnom je doista izazov.
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2016 u 13:53
Ništa ne brini, bit će dobro! Imaš mamu za logistiku. Ti radiš, ona savjetuje, a i s cvijećem si uspješna.
Ja sam počela prije 8 godina, ali više nije bilo mame , na žalost. Dok je ona uživala u vrtu, ja sam se snebivala zašto se time gnjavi. Znala je reći " doći ćeš ti na moje, ali ja na tvoje nikad". Vjeruj, bila je 100% u pravu za puno toga.
 
Bit će u tvom vrtu sočnih papričica!
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 12:06
Curke moje iskusne i pametne, imam jedno pitanjece.

Prije pitanjeca pogled na papriku



Naime, kupila sam papriku isto kao i rajčicu u Interšparu. U lončiću, bio, jedre i zelene, baš što sam željela ( babure zelene i crvene )
Kako je zahladilo stoje još uvijek u sobi ( s povremenim kalenjem na balkonu ).
Ja sretna i zadovoljna gledam kako rastu i porasle su za 1/3, kad dolazi susjeda i veli, te su ti paprike bolesne. Imaju gljivice
Gledam ja papriku u čudu jer ju svaki dan ju gledam, mazim pa čak i lisiće ljubim. Pregledala ju cijelu nigdje ničega ni odozgora ni odozdola.
Pitam ju zašto tako misli, a ona veli zato jer su mladi listovi neravni ( valoviti ) Ja znam da su i prije bili valoviti pa kako su rasli taku su se ravnali. E sad ja stvarno ne znam, nikakvih znakova na njima nema.

Da li da ih sadim kad zatoplim ili da kupim nove na placu
Mišljenje pametnice moje?
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 12:07
E da, ovo bjelo je neopitroid. Malo posula od straha!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 12:14
Hm, ne bih rekla da su bolesne. Nekako mi je to prerano, obično se bolesti na njima javljaju u srpnju, uz kombinaciju kiša i visokih temperatura kad zapeče sunce.

Do kovrdžanja listova kod paprike dolazi i kad im ne odgovara temperatura zraka, pogotovo ako je noćna prehladna. To je tzv. fiziološki stres, koji se može javiti i prilikom presađivanja. Optimalna temperatura za njihov rast i razvoj je od 22-25 stupnjeva. Ako ne vidiš lisne uši ili tripsiće, sve je ok samo im je hladno.

Nadam se da sam pomogla.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 14:25
Naravno da jesi ... hvala.
Nalaze se u sobi koja je negrijana pa im je vjerojatno malo hladno jadnicama.
Kad zatopli budu se one izravnale i jurnule. Nema na njima ništa ... već sam oči izgubila buljeći u njih.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2016 u 14:31
Nametnici se vide, tako da si mirna ako ne vidiš ništa.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2016 u 08:48
Paprici se izravnali listići i naočigled raste, dakle zdrava je

Za 2-3 dana će u vrt.

U subotu sam za probu kupila 12 komada i zasadila ih.
Po maminom savjetu sadila sam dvije zajedno u istu kućicu. Veli mama da tako paprike daju puno bolji urod. A pošto je moja mama imala vrhunske paprike, naravno da sam ju poslušala.

Gledala ju jutros, drži se odlično. Vlage ima što joj paše, pokrila sam ju da joj nije zima. Dakle mlada damo ... očekujem paprike




Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2016 u 20:31
Ti miša, pa od 5. mj nismo ništa pisali o paprici.
Ja sam se vratila sa godišnjeg i iznenadila kad sam vidjela da u vrtu još uvijek raste mlada paprika. Ima puno cvjetova i mladih plodova.
Svi su osim mene počupali papriku i na kraju ispalo je dobro što sam to ostavila za poslije godišnjeg. Već sam nabrala par komada neki dan, a za par dana će biti još za branje.

Jako sam iznenađena jer su me učili da paprika ne podnosi hladnoću.
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2016 u 11:03
Pošto sam povrijedila nogu zamolila sam susjedu da ona poslika paprike.
Ima još puno cvijetova i mladih plodova (na slikama se cvjetovi ne vide). A ubrala mi je i 2 velika ploda. Koliko će uspjeti narasti prije prvog mraza ... vidjeti ćemo.



Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2016 u 14:20
Gajtana pa ti si čudesna! Još imaš takve paprike! Ove godine nisam ubrala poštenu papriku. Samo nekoliko šugavih koje sam hitila u juhu. Ni za jesti! Takva godina. Nek su tebi tvoje u slast!
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2016 u 08:13
Ja mislim da je to do zemlje. Ja nisam znala kud bi s paprikom koliko je rodila, a moja prijateljica jedna paprika po biljci. Dok joj je s druge strane rajčica bila bolja nego moja. Moja je zemlja pjeskovita, a njezina tvrda i glinasta.
No da e paprika rasti ma pragu 11. mjeseca nisam se nadala, ali sam zato happy :)
Na vrh
Zagi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zagi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2017 u 21:25
paprike posađene u tegle  tri vrste al neznamkoje + posadio i peppadew paprike nakon što sam godinu i pol tražio sjeme koje došlo iz SAR-a

Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2017 u 00:28
Nedaj Boze da ureknem ljepotu tvojih zdravih paprika !
Nek nogica cim prije ozdravi !
                                                            smile79
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2017 u 09:07
Gute fee, hvala na lijepim željama. Ozdravila je nogica. Čak toliko da u prvi mah nisam ni skužila da se tvoj post odnosi na mene.


Zagi imaš papadew. Bravo!!!!
Obožavam ju.


Ja ima običnu rogu i krenuli su prvi plodivi :)




Na vrh
Zagi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zagi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2017 u 08:09
imam je i raste odlično ai i pomalo drugačije neg druge paprike,oni zaperci na njoj koji rastu iz predjela listova su stvarno prave grane i cijela paprika  sad izgeda zanimljivo

Na vrh
Gajtana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gajtana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2017 u 17:51
Slikni ju da vidimo kako izgleda kad nije ukiseljena. Samo ju takvu poznajem.
Čista delikatesa.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.