Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - josipino cvijeće na vikendici
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


josipino cvijeće na vikendici

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 39>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 3,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
acer69 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje acer69 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 16:30

Ja sam nekoliko puta "prošetala" vrtom i svaki put sam sve više i više oduševljena vrstama koje sam vidjela.Stvarno ne znam šta bih izdvojila kao posebno lijepo,jer je sve za čistu desetku.

Ah,umalo zaboravih da te pitam jeli kod lila Monarde i lila  Echinacea?smile120
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 16:46
Na koju sliku misliš Acer?Vjerovatno je... ako misliš na jednostavnu echinaceu ona je više roza  boje 
Na vrh
acer69 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje acer69 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 16:58
Na prvoj i drugoj slici su.Prvo je ta "lila Echinacea",pa bijeli Phlox,pa Monarda,a sa strane su roza "čupave" i jednostavne Echinaceae.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 17:13
Na prvoj slici je prvo monarda , pa floks  pa opet monarda. Dobro si baš izgleda kao da je echinacea. Clap Tako ljubičasta echinacea ne postoji., na žalost.
Evo još poneka monarda koju imam.Ova je više pink iako na slici više izgleda crvena.









Monarda fistulosa










Ova crvena  je već odcvala.






I još jednom lila











Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 17:44
....i opet sam uživala....
Zbilja sam mislila da ću ovog ljeta sve ovo vidjeti uživo, ali nas život često iznenadi, ponekad i neugodno.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 18:04
Makk smile79
Nemaš pojma kako je meni žao, Kad si ti bila u Bosni bile su najveće vručine. Tada mi je bašta užasno izgledala. Skoro  se tek oporavila.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 18:11
moja yuka još nije cvjetala.Cry













Još samo dvije hoste cvjetaju ova i sa bijelim cvjetom ,koju nisam još uslikala.








Neobična dalija








Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 18:28
monarda predivna, posebice narančasto-crvenaThumbs%20Up, brugmansija divna, a jesi ti na nekom visokom položaju, mislim nadmorske visine jer su biljke kod tebe tako svježeTongue
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 19:41
smile79Savršenstvo,kao i uvijek do sada!!
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 20:37
Mari  hvala ..moja vikendica je u brdu 12 km od Sarajeva.
Alisa smile76
Evo za tebe nešto šta volliš. Žuta echinacea procvala.































































































Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 20:43
Ti si stvarno naša kraljica pupavica...Ja moram priznati da mi nije lako,biti u istom gradu sa tobom! :D
Karakter sam,kad još uvijek nisam došla kod tebe sa vrećom i kapom fantomkom na glaviLOL
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 20:49
E baš si me nasmijalasmile55
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 21:44
Ima pravo Alisa, pupavice su ti prekrasne
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 22:05
Meni se jako sviđaju monarde ,probala sam kupiti sjeme ali bezuspješno Tongue.
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 22:31
 Anči Kad ti se dobro osuši cvijet otkini ga , okreni naopako i lagano istresaj na dlan druge ruke ili na papir ako imaš spreman.Ispadaće sitne bombice ali ne presitne.
Ni ja nisam uspjevala prije.Samo ih često kontroliši zna se sjeme samo prosuti pa ništa ne ostane na cvijetu.
Na vrh
acer69 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje acer69 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2011 u 23:45
Evo mene opet.Sada ću da pohvalim izgled Heuchera i naravno ljepotice Echinacea-e.Slažem se sa Alisom da si "kraljica Echinacea-a".Zbilja su divne,svaka na svoj način.smile94
Hvala na informaciji kako da skupim sjeme Monarde (kad ga budem imala).Ja imam malu uzgojenu iz sjemena (roza).Od lila Monarde sam kupila sjeme,ali sijaću tek na proljeće jer mi je sad kasno.Nadam se da će biti kao ova tvoja lila.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2011 u 08:03

 Floksi, monarde, echinacee........... bez komentara sam!!!!                                  Ti  stvarno hoćeš da nas ( mene)  ubiješ ! Da se može umrijet od ljepote, ja bih već bila mrtva!!!
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2011 u 13:30
mene bu herc ostavio od ove ljepote smile39
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2011 u 17:31
Vrt prepun predivnog cvijeća od monardi pa nadalje, a mene su posebno oduševile echinace.....bijela je savršena smile120
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2011 u 19:04
Drage moje ,ovoga ljeta je kod mene kraljica cvijeća bila echinacea ,a drago mi je da se i vama dopada.Koliko sam ih nakupila mogla bih i vrtni centar otvoriti.LOL.Eh da je mjesta bilo bi njih još više.
Kao poklon svima koji dođu kod mene  stavljam samo neke od mojih ruža.
Za pođetak sve šatirane

Burbon ruža Honorine de Brabant






Još jedna burbon ruža variegata di Bologna

/PICT0331.jpg">




Papageno 















Portland ruža Indigo. Tj., moderna džulbešećerka. Sitniji cvjetovi mirisni za soka.






Ovo je njena original  boja , baš liči na indigo., tamno ljubičasta.

/PICT0298.jpg">




Hibridna Perpetual  ruža Paul Neyron jako krupne cvjetove ima






Još jedna hibridna perpetual  Gloire De Ducher






Engleska ruža Abraham Darby






Grmolika Romantik Kolet






Još jedna grmolika Rozarium Uetersen






Burbon ruža Louise Odier







Zambra






Augusta Luise






Engleska William  Shakespeare






Engleska Otello






Old Port
















Komginacija dvije žute .Ova tamnija žuta kad odcveta prelazi u crvenu.Na slijedečoj slici se vidi.






























Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 39>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.