Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - bakin vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


bakin vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 14:31

Otpuhala sam veliki oblak prašine i paučine s mog dnevnika i odlučila ga malo obnoviti.

Jer ustvari u vrtu još i nema nekih noviteta, što ima sam poslikala a radovi počinju.

Ove godine smo odlučili preskočiti proljetni vikend s "mladima i jakima".Za pilenje ima i nema, starog lišća i granja nema jer redovito nosimo, a za pošišati zvati nekog nema smisla.I tako mjesec, dva iza toga opet  ima posla i obavljamo ga sami.

Prvo moje klijalište
   Big%20smile
 
Onda sam iznijela pelargonije. Samo one moje predivne velike...CryŠto je od njih ostalo!CryCryCry
 
To što viri iz zemlje su spašeni zeleni komadići. Nadam se da će se primiti. Potpuno su otišle....
Prva vaza je "ošišana" lantana....
 
 
Usput samo očistila male ruže koje su začudo preživile vani. I potop (vaza nema otvor), i snijegove i mraz....
 
 
Iskoristila sam otsustvo MM da skrešem bršljan koji je visio u debelom sloju na vanjskom zidu terase. Naime, i tako ima šanse da sutra čitate u crnoj kronici: muž ubio ženu električnom šišalicom, pa da se javim prije, dok sam još živa.WinkLOL
 
Ovako je izgledalo.Mislim da se ne vide debeli džepovi koji u gornjem dijelu vise
 
 
Nakon šišanja u kojem sam si jako sličila na Paju Patka iz stripa (šiša jednu stranu, pa drugu da poravna s prvom, pa opet prvu i tako.... nema višeLOL) zid je izgledao ovako
 
 
Da bih vas uvjerila koliko je toga bilo evo i tri pune vreće....
 
 
Još sam malo povezala iznutra sa špagom i nadam se da ću uspjeti održati ne predebeli sloj.
 
Naravno, sad je trebalo očistiti perunike ispod. Ja sam ih zaštitila s najlonom od krupnog smeća, ali ipak... pa sam malo počupkala travicu i  između perunika pronašlaBig%20smile
 
 
I na kraju već sa zadnjim snagama opljevila sam ovaj komadić cvijetnjaka....
 
   
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 18:02
bako
i ja sam iskoristila ovako divan dan radeci u vrtu
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 20:33
mislim da je velika većina forumaša danas radila vani i guštala na suncu
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 12:27
Danas neću daviti slikama!Confused.
Jutros sam imala jedno dva sata "zabave". Prvo sam obišla sve i rezuckala i spremala za paket za Maryann. Onda sam se po sistemu Djed i repa uhvatila u koštac s grmom šimšira, koji se suši, nešto mu se događa a zauzima atraktivni položaj.
MM nije htio sudjelovati jer mu se to "ne uklapa u njegovo viđenje vrta"!Confused 
Grm sam uspješno iskopala i na to mjesto stavila Trišinu scimmiu. Položaj je super, nadam se da će joj goditi jer  će na tom mjesti biti doista ukras.
Šimšir sam skresala na desetinu i posadila ga na drugo mjesto. Pa bumo vidjeli.
Malo sam okopkala oko hibiskusa dolje (čeka me još i gore), pokupila grane koje je u donju livadu donijela bura. I gotovo. Danas imamo kavicu, pa moram sačuvati snagu!WinkBig%20smile 
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 13:09
Bako, bako pa sa slikama se ne može daviti Tongue.
Ali moram priznati da je i opis posla jako slikovit, mogu zmisliti scimmiu na počasnom mjestu i jedan srezani šimšir kako viri iz nekog kuta.
 
Lijepo se odmori i ugodan provod na kavici. 
Tko ima "zašto" zbog kojeg živi, može se nositi s gotovo bilo kojim "kako"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 18:09
Evo danas opet malo slika i riječi!
MM je rezuckao oleandre, što i nije na njima vidljivo, osim gomile smeća poslije za pokupiti.
Ja sam se bavila šišanjem bršljana, mog vjekovnog neprijateljaConfusedOvdje je ostao dio stare željezne konstrukcije od pergola koje su nekad prekrivale  srednju i donju razinu vrta.Po tome se lijepo raširio i "udebljao" bršljan.
 
 
S gornje sam šišala ja a
s donje strane, jedva se vidi, trebalo je ugurati ljestve. Naravski MM je šišao a ja sam držala njega i ljestve.
 
Dvije donje slike pokazuju dvije samonikle živice od lovora. Prva je viša od mene... nju sam mogla samo pošišati bez većih zahvata
 
 
Pokušala sam ispiliti ovo "deblo", jer kako živica raste iz zida...Confused Međutim samo sam ga uspjela"obilježiti". Za to ćemo morati ipak zvati nekog  s "pravom" pilom
 
 
Ova živica je "pod kontrolom" i nije viša od cca 1m, svejedno sam je skresala najviše što sam mogla.
 
 
Ovaj put nisam slikala vreće s otpadom i ne znam niti koliko ih je bilo. Ja sam napunila tri a MM? ne znam, jer ih je odmah nosio...
 
Uspjela sam malo sjedeći, malo stojeći izvući van pelargonije.Korijenko mi je jučer sugerirala: van s njima.A ja slušam iskusne znalce!Big%20smile
 
Očistila, dodala zemlje, dodala gnojivo i sad treba čekati što će od njih biti. Nisam sigurna koje su u bolje ili lošijem stanju: puzajuće ili obične
 
Confused
 
 
Najbolje izgleda ova bijela, obična...
 
To se sve događalo na najgornjoj razini vrta ili kako mi to zovemo gornja livada. Poočistila sam i okopkala mali jorgovan, božur, hibiskus, krušku i vratila im natrag ogradice jer je slijedeći posao šišanje travnjaka, vjerojatno u nedjelju....
Nanijela sam nove zemlje ljiljanima, očistila oko japanskih eu.... eto ti ga na, stao mozak!Confused
Ustanovila da se žuti puzavac od Lantane smrznuo i osušio, osim dvije tanke duge grane, koje su se vukle uz zid po zemlji. Odrezala sam ih i ubola...Zalila i...
 
Ovo je dio zida iza oleandera.  
 
Cijeli je u bršljanu koji sam pošišala i... ostavila na hrpi... sutra ne radim ništa u vrtu a u nedjelju nastavak, čišćenje ispod oleandera i dalje...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 18:58
Prava radna akcijaClap. I kod mene će ubrzoSmile
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 19:05
Super si se uhvatila u koštac sa svojim vrtom.Ja sam odradila dio,prije ovog zadnjeg snijega,a danas sam samo obilazila da virnem jel mi šta niče..Moje pelargonije i muškatle još čekaju u zimovalištu.Prošle su kao tvoje,i sad čuvam ono malo što je od njih ostalo,dok sunce ne ugrije jače!Bravo za ovoliki trud i rad u vrtu!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 19:09
O, bako, ovako sa pilom i velikim alatom opasno ste se uhvatili posla. MM isto uvijek viče: Ne toliko šišati, a onda se hvali prijateljima i pametuje kako to treba drastično orezati ...
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 19:42
Mah, ja sam zato "posvojila" šišalicu, jer MM šiša sa škarama a s njima ne možeš nikad drastično i onda se bršljan i lovor tako nagomilaju da više ne može čovjek s njima na kraj!Eto u času je živica postala bogata "deblima" debljne cca 6/7 cm u promjeru. Izvalit će nam zid....Confused
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 19:46
Zar  bršljan može biti tako debeo, ili je to lovor?Shocked

Je li istina da bršljan može iskriviti ogradu, ili je to neka druga loza bila u pitanju?
Embarrassed



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2010 u 20:42
Baka, vidim opet je aktualan dnevnik, baš si dobro opisala sve radove i svog "neprijatelja" br. 1 bršljan, a lovor ti je vjerujem "neprijatelj br.2".
Smeća hrpe, ali nakon toga ipak se u dvorištu vidi da je očišćeno, ja budem jako ponosna na svoj rad, pa vjerujem da si i ti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 07:32
Uh, kakva velika radna akcija, draga Bako!! Baš ste se naradili i namučili, ali rezultati se vide!! 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 08:53
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Zar  bršljan može biti tako debeo, ili je to lovor?Shocked

Je li istina da bršljan može iskriviti ogradu, ili je to neka druga loza bila u pitanju?
Embarrassed



Ne znam na koje slike misliš? Ali u pitanju je i jedno i drugo!Confused
Sloj puzavih grana bršljana može biti debeo dobrih 30 cm, ako ga se godinama šiška samo površinski. Svako toliko ga treba skresati "do daske". A nama se penje po vanjskom zidu terase, prva slika odmah iza miniruža u vazi. Tamo si je dao maha... kao i na onom komadu željezne konstrukcije, koju sam jučer šišala.Zaboravila sam ju snimiti prije...
Lovor je pak druga priča. Ono "deblo" koje sam slikala  s pokušajem piljenja je samonikli lovor.Krasno je "pokrio" pogled na šupu i tek sam jesenas primjetila da se već pretvara u stablaConfused
 
Iz mog iskustva s bršljanom on ipak ne može iskriviti ogradu, ali može razbiti zid ako se uvuče u pukotine. Glicinija je ta koja "lomi".  
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 19:38
Hvala Baka, vjerojatno je i bila riječ o gliciniji. Smjestiću vršljan uz ogradu, želim da mi prekrije obradu, da bude prava zelena ograda.smilie_ga_063.gif
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 20:34
Baka ovo je pravi posao, i mislim najgori u vrtu, ja imam samo jedan dio zida u bršljanu i znam koliko smo toga ošišali, a tek oleandri i lovor, dobro obavljen posao, a sad možeš polako...Clap
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 22:14
Baka, ne znam čega si se ozbiljnije uhvatila, uređivanja vrta ili pisanja dnevnika Clap
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 08:58
I jedno i drugo!Wink
Nekako je dnevnik dobio svrhu, obzirom da ove godine  sve radimo sami. Lani su početni udarac dali "dva mlada i jaka" a mi održavali. Ove godine sam zaključila da nema smisla i MM se složio. I tako...
Ali eto kiša pa od daljnjeg nastavka ništa slijedećih dana.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 20:48
bako ,prava radna akcija
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 21:09
i ja sam pelargonije iznio van iz podruma. isto su takve no svake se godine oporave i cvatu ko lude, a stare su neznam koliko(jos ih moja baka imala). a one na prozorima će mi staklo probit kakve su rastu:D
a vidim svašta se kod tebe radi.neka neka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.