Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - bakin vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


bakin vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 21:19
Bako vidim da si primjenila moju ideju o posudama za sijanje - plastike od mesa. Nadam se da si ih sve izbacila van.
Znam kakav ušasan posao imate kad čistite bršljan i javoriku. ja sam imala jednu veliku u vrtu i borila sam sa stalno s njom da se ne širi, pred par godina smo ju posekli. Iskopavanje, mislim detaljno svo korjenje iz zemlje trajalo je cca tjedan dana. Katastrofa Angry
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 07:49
Korijenko jesam, pokupila tvoj savjet za posude.I izbacila van. Slušam ja iskusne!Big%20smile I pelargonije su "izletile" po tvom savjetu. Ja bih inače čekala još neko toplije vrijeme!
Na vrh
Pecika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pecika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 17:46
Bas je lijepo opisano... I vidi se da si jako marljiva...morat cu i ja ovih dana otvorit svoj dneevnik...jedno pitanje koliko godina ti raste taj brsljan jer bi ja posadila ga uz kuću staru al neznam koliko mu treba da tako veliki naraste??
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 18:52

Pecika, kod mene je sve staro bar 50  do 70 godina!

Ali strpljenja. Bršljanu treba dok se primi a onda....odjednom ga ima previše!

Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 21:07
bako, vrijednice pa stvarno si se naradila Wink
dok ja pokušavam bršljan skinuti sa voćaka i drveća jer uništava čega se dotakne i uništiti ga vi se borite sa šišanjem..jako je progresivan šta jest jest
volim vidjeti slikovni prikaz radova, dakle čekam Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 16:54

Danas sam imala puno više planova no što sam ih uspjela ostvariti.

Krenula sam opljeviti cvjetnjak. Zemlja je taman toliko mokra da se motičicom lijepo mogla "dizati" trava, busenje.

Ali....

Evo kako ja to radim. Nisko sjediti ne smijem, čučati i klečati ne smijem. Stajati pognuta dugo ne mogu. I onda kao Churchilll sve što mogu radim ovako....
Naravski da ide puno sporije....
Zato više volim stajaće radove - šišanja. No kako mi je "pomoćnik" odjednom postao išijatičar, to sam krenula sama....Nadam se da ću sutra nastaviti jer slijedeći tjedan ne čeprkam po zemlji!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 17:58
Baka u punoj ratnoj spremi, stoličica, rukavice, oko vrata mobitel - ništa nas ne smije iznenaditi.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2010 u 13:01

Bah, nastavila sam jučerašnji posao. Još mi je malo ostalo, ali... kako kaže MM: Ne pretjeruj!Confused

A na suncu toplo, dušu dalo da čovjek sjedi i pusti mozak na pašu!

Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2010 u 13:14
Imam i ja stolček za takve poslove. Moj je nešto niži, doduše. Najprije mi je bilo glupo tako plijeviti, al mi svekrva rekla da ne budem luda, koga briga što susjedi misle, treba čuvat kičmu dok je zdrava. Pametno zbori žena.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 16:15
Za početak ovo na čem sjedim je normalna stolica. Samo je pod mojim teretom utonula u zemlju!LOLLOL
Danas se kod nas radilo na sve strane.
Majstor je poskidao stari valoplast i obojao konstrukciju.Naravno morao je poskidati i divlju lozu djelomice.
 
 
Ovo sam samo skupila na hrpu, sutra ćemo motati i u smeće
 
 
MM je u međuvremenu pošišao oba travnjaka. Slikala sam gornji ali iz šašave perspektive pa izgleda da ova velika forzicija raste iz vaze....
 
 
Možda se to na slici ne vidi ali trava je kao frizura amerčkih marinaca!LOL
A bršljan sam dobro skresala prošli put!
 
Ja sam naravski cvjetnjak. Završila do kraja. Nemoguće ga je slikati cijelog pa evo s dva kraja toliko da se vidi da govorim istinu!Wink
 
 
 
Na ovoj drugoj se malo vidi i pošišan donji travnjak. Odoše ljubice i tratinčice Cry
 
Malo sam u međuvremenu bila u kući da sredim zamrzivač do kraja.
 
Pokupila sam smeće i očistila oko 70 posto ispod oleandra. Tamo nema trave toliko ali ima palmica, lovorića i suhog lišća kao u priči.
Do daljnjeg nema vrtnih radova!
 
 
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 21:20
Akad si bila tako vrijedna mogla si i onih 30 posto ispod oleandra, jer najavljuju kišu, koja će ti dobro doći da se odmoriš, a bogme i da zalije vrt jer je zaista suho.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 22:32
imam i ja mali štokrlček, ali samo u početku sjednem na njega i onda me ponese i maknem ga i čučim dok plijevim...tek se nakon nekog vremena sjetim stolice, ali to mogu samo uz terasu, a to je ionako mali dio Confused
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 15:25
Nisu bogzna kakvi radovi, ali...
 
Prvo smo bili u Vrtnom centru Viškovo, a onda sam:
Podijelila vreću od 20 l zemlje za kamelije i rododendrone svakoj kameliji pola. Pa pridodala i mrvicu željeza, koje sam također kupila tamo.
 
Onda je jasmin od Lantane, liatris koji pokazuje znakove života  i Korijenkine liriope, dobili nove lijepe zelene štapove. Do sad sam imala drške od palmi, ali kako na drugim mjestima imam te zelene, "veliki esteta" MM je kvocao: kupi one zelene!Big%20smile
 
Posadila Korijenkine bijele perunike. Kako je dobro zamotala u zemlju a padala kiša, to su mokre i blatnjave na korjenima bile kao da ih je sad donijela!
 
Pa sam izvršila ophodnju svih maćuhica, počupala suhe, trule i kakve već nisu od silnih kiša, prolila vodu iz podložaka i okrenula do daljnjeg sve podloške naopako. Brižne biljke se utapaju....
 
Opljevila svoje žardinjere kraj ulaza, tu ću još dodati zemlje, ali jedan drugi dan!Confused
 
U sve vaze i vazice dodala novu zemlju za kaktuse a u jednoj vazi gdje su bila dva dodala i treći. Uletio mi u kolica!Wink
 
 
 
Big%20smile
I na kraju sam iz vrtića koji mi je MSK kupila za rođendan, preselila i zadnje dvije fitonije u normalnu vazu, svježu zenlju. Naime one koje sam prve presadila rastu lijepo a ove su Dead pomalo. Tko zna što oni zapravo izmješaju u tim ukrasnim vazama!
 
I to bi bilo sve!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 21:51
To bi zaista bilo sve, jer na kraju uvijek nešto uleti, pa kad je još ovako medeno........
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2010 u 11:36
Ovaj dnevnik radova mi dođe više kao neki slikovni potsjetnik... kako je to bilo...
Šteta da nisam  počela  prije  47 godina kad smo počeli s vrtom...
 
Terasa je gotova. Majstor otišao i nas dvoje krenuli....
 
 
Ova je slika od jučer, još je nešto majstorovo na krovu a i ljestve su u blizini.
 
Danas
 
 
Kad se radi, radi se. Trebalo je obojati i željezo. A to znači skinuti vitez, divlju lozu.Pa je dva dana visila ovako iznad ubogih perunika
 
 
Skrivene su ispod, ali nisu stradale. Ipak je to prozračno granje.
E sad je uslijedio "štilštih" ili sitni vez. Povuci granu , zaveži, višak odreži i kao oni baba i deda s repom, na kraju je ostalo malo grana za povezati ali je zato puna velika vreća onih odrezanih.
 
Sve smo lijepo složili, oprali, vratili maćuhice i karanfile na mjesto.... ali ako vitez ne potegne naglo, spržit će nas ovog ljeta sunce ispod valoplasta.Confused
 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 06:42

Kao i uvijek, vrijedni duo Baka i BakinM. Baka, molim te slikni i liatrise i štapove. Ja sam lukovice liatrisa posadila nedavno, prvi put, pa me baš zanima vidjeti kako izgledaju...

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 08:39
Joj vrijedni smo ali...Confused MM stalno govori da mu je "lokomotorni sustav" popustio. Sviđa mu se taj izraz.Ljepše zvuči nego: krepan sam, star sam, spor samLOLLOLLOL
 
Liatrise ću snimiti za koji dan. Sad je izvirilo jedva pol cm iz zemlje.Čak nisam uspjela razlučiti je li moj lanjski ili SilveK/Shashin...ili oba, jer su jedan kraj drugog ali se vidi mikroskopski. Zato je štap i potreban da se kosilica ne omakne...Wink
 
Jučer popodne sam i dalje navlačila grane loze vezala žicu i sad je sve u rukama majke prirode.
Nadam se da neće kiša ujutro, jer imam jedan zadatak: ošišati bršljan na zidu prema susjedi, a pada njoj u vrt. Javila mi je da ima radnike koji će pokupiti pa neka krešem....
 
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 10:20
Tek sam danas naišla na ovu tvoju temu.

Ma, prava si!

Kada vidim što sve radiš i kako se stoički nosiš sa svim ograničenjima koje su donijele godine, onda i u meni naraste snaga i volja da nastavim svoje aktivnosti unatoč mojim ograničenjima.
Uzor si nama koji smo ti bliski po godinama, ali i onima koji su još jako mladi...

Tvoja angažiranost je hvale vrijedna bez obzira na rezultate, ali kada se pogleda tvoj vrt, kako ga održavaš, kako si ga lijepo uredila... onda je obična pohvala preslaba, jer zaslužuješ: bravo Bako, ti su Super Baka!!!  Normalno, dio pohvala zaslužuje i TM.
smile55
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 10:29
Baka nadstrešnica izgleda super, baš paše ova zelena boja.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 11:45
Hvala na pohvalama!Embarrassed
Nisu toliko godine koliko genetika!LOL Dugovječni a klepasti!LOL
 
Nadstrešnica je lijepo napravljena, ali  iz iskustva, stara je bila oko 30 g, znamo da dok se loza ne "popne" sa strane i ispod (ne dozvolimo da pređe gore preko, tko bi je šišao) kad počne ljeto grije kao sauna!Confused
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.