Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - bakin vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


bakin vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 21:34
Bako neumorna si i vrijedna. Naravno i TM. Lijepo planski, pomalo i sve uspiješ srediti, svaka ti častClapClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 11:38
Baka baka da smo svi tako vrijedni kao ti svijet bi bio sav u cvijeću i ljepoti svaka čast draga!!!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 12:44
Ako napišem šišala baš i ne djeluje neki veliki posao.Confused
Prvo sam imala namjeru samo bršljan na zidu gdje držim sad maćuhice...onda MM upao neka pošišam i ovo i ono... i tako sam šišala "kilometre" spiree (nježno iznad rascvjetalih dijelova), pa isto tako kilometre lovorove živice i bršljana pod zidom gdje su hortenzije i aukube.
Pa malo sjela da odmorim (stolac je uvijek u mojoj blizini!) i usput počupala travu između perunika.
I nastavila šišati lovorove grmove dolje u livadi.Zavlačila se iza, sjedila na zidu da mi bude lakše i sredila uglavnom sve.Kažem uglavnom jer ću morati na jesen naći nekog s dobrom pilom da otpili grane koje već prelaze debljinu omanjeg stabla. A kako ne kanim  uzgajati lovorovu šumu, to neke treba nemilosrdno otpiliti.
MM je dvije visoke živice za koje sam ja premala i skupljao otpad u vreće. Popodne će on šišati  donji travnjak.
Gornji je neki dan u počast bugici.Wink
Sad idem u važiće (pitariće) presaditi niknule gazanije iz klijališta. Ostalo (vanili, liatrsi, hibiskus) ništa. Čekam.
Preselit ću i irezinu u novu vazu pa van u vrt. 
Usput sam ugledala  listiće na svim hibićima (GogaZG, Silvek/Shasha) i vidjela da su niknuli liatrisi i SilveK/Shashin i moj lanjski!Big%20smile
A izvirila je i druga hrpica djevojačkog oka!Big%20smile
Nema slika, prazna baterija...Wink
 
 
Na vrh
53rijeka View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 2310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 53rijeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 14:23
...ooooooo pa ti navalila pa neznas stat....Clap

a ovo sa baterijom idem si vec na ziFce, ali mi je "drago" da se ne dogadja samo mane...Wink
ex rijeka53
mojblog
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 15:26
WinkConfused Puni se, puni.
 
A to da ne znamo stat sam ja baš danas zaključila. Umjesto da radimo dve ure i pustimo sve raskramano do sutra, mi udarnički navalimo i onda mortus krepandus!Confused
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 08:22
Napunila bateriju i evo mog klijališta.T.j. nešto presađenih gazanija.Tri sam stavila odmah na mjesto. Vanili s mikroskopomWink mi se čini da klijaju tri. Pa čak i liatris....nešto, mini
A ošišane kilometre i travnjak ipak stavljam u Moj vrt!
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2010 u 13:52
Joj, baka draga, i ja svoje klijalište s mikroskopom gledam. Dobro, ima i većih travkica, al većina mikroskopskih.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 19:10
Danas sam sredila žardinjere. Doduše tu čupkam travke stalno, ali se ipak skupi. I ošišala cinerarije temeljito. Kad sam ih sadila nisam naravski imala pojma koliko mogu narasti. Pa su danas dobile "po repu" da puste ostale biljke u tim uskim prostorima da žive.
Onda sam krenula u čišćenje prostora ispod i oko oleandera.
Pa ono uz rub ispred i nije bio toliki problem, sjedila i čupkala, ali otraga sam se morala popeti, pa provlačiti  da mogu pokupiti silne lovoriće, travčice, palmice,kopriviće(ne koprivice nego baš kopriviće stabalca)   što su se rasprostrle. I jedno  dva ti veća lovorića sam zalila s Domestosom! ConfusedTo je moj izum za uništavanje "drača".Naravski oprezno jer su tik uz oleandre.Uspjela sam nešto preko dvije trećine. Ostatak sutra ali taj i nije tako "šaren" pa će biti lakše.
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 11:06
bravo za ideju sa domestosom kako se prije nisam toga sjetila i ja ću krenuti u pohod na dooosadne travke i koprive upravo sa domestosom 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 14:49
Evo, kad je moj dnevnik već na vrhu da ga završim za ovaj mjesec!Wink
Danas sam završila čišćenje oko oleandera. Bila sam u napasti slikati te silne sitne biljčice koje niču kao gljive poslije kiše!
Očistila i puzavac između i definitivno odlučila ako idem u Decoru kupiti još 2 ili 4 ajube. Tako su se lijepo razrasle, da mi ih je žao čerupati a izgleda da odlično "surađuju" sa oleandrima.
Poslagala malo ljepše amarilise, niču konačno svi.
Posudila mikroskop da vidim što je s begonijamaWinkLOL. Zezam se naravski ali sam toliko stavila nos blizu da sam konačno vidjela da i dvije preostale bacaju mini pupoljčić. Znači sve tri su preživjele. Porezala moju "živicu" od ružmarina. To je sad lagano, prvo je još mali a drugo sjedim na zidu. Neću više nikad dozvoliti da se pretvori u monstruma kao onaj stari.
 
Dodala zemlje, naravski s pužomorom, božuru, jer sam ga posadila baš na rubu!Confused
 
I konačno dobila novu brigu!
MSK se predomislila, ove će godine drugačije ocvjetati balkon i vratila nam njene dvije bugenvilije.
Sad imam tri.Confused
Ali ove dvije će u vaze pa na terasu a zimi u zatvoren prostor. 
Naravski dobro prvo zalila vrt.Još ne mogu reći što se sve od Bigi primilo.Noćurak sigurno...(i burito naravskiBig%20smile) a ostalo još nekako hoće/neće.
 
I Domestos je "radio" na koprivićima i na jednoj mini smokvici, koja je baš našla gdje će rasti: iz zida ispod perunika!
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 15:19
o pa ti si se bako pošteno naradila Clap
odmori, zaslužila si Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 08:31
Vrednica kao i uvijek..
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 08:36
A šta ću, takvom me majka rodila!LOLLOLLOLLOL
Danas planiram "veliku seobu naroda".MM je prvo morao čuti i dati zeleno svjetlo.
Mjenjam zimski postav - maćuhice za ljetni - pelargonije.
Presađujem ove dvije bugice u veće vaze, pa još helichrysum i koprivu. Samo čekam dostavu konzuma s hranom i onak usput 40 l zemlje!Wink
 
MM je krenuo kositi donji travnjak. Raste trava kao blesava. Svakih tjedan dana je kosimo, ovo je već treći put ove sezone.
Ajmeeee trčim ga upozoriti na novoposađene noćurke .....
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 15:23
Spasila sam ih! Pokrila najlon vrećom.Big%20smile
Dakle, kad je MM ušau kuću izjavio je da je nakon košenja oba travnjaka on gotov i da ga više ništa ne pitam!
Ja sam doduše u međuvremenu nosala u špajzu neke boce, tetrapake i slične "trice" od K.....
I onda izašla van i započela "seobu naroda".
Prvo sam  složila "ljetni postav". Sve maćuhice su našle mjesto...
 
 
Malo vaza, malo sandučić i dok traju, traju...O tome kako ih je bilo laganica tegliti ću drugi put.Wink
 
Onda sam posadila novokupljene tri viseće, dvije stajaće pelargonije. Jako bih rado da su jednake, ali se bojim da ću imati prilično nijansi crvene...Confused
Pa sam shodno tome odselila pelargonije na ljetno mjesto:
zid prema susjedi...
 
 
i zid na terasi
 
 
Mda, tu je procvala i jedna roza od lani....Confused
 
Presadila sam ove dvije neplanirane bugenvilije i za sad ostaju ovdje.... dok se vitez (divlja loza) ne razraste, onda bumo vidjeli....
 
 
 
 
U vazu sa ranunkulima i po kojom anemonomConfused sam stavila dva helichrysuma, toliko da popuni dno vaze....
 
 
Mala nova kopriva čini lijepu cjelinu s dvije "stare": razbarušenom od Nihe i zelenom koja se počela crveniti od Hoye.
 
 
Na kraju moj mladi dvogodišnji, više jedno i polgodišnji ružmarin. Pošišan. Sad su na redu santoline.... ali to drugi tjedan.
 
 
Još sam dolje uz đurđice posadila i drijemovac koji nam je jučer donijela Jagoda.
U kuću sam došla skoro pa četveronoške!WinkBig%20smile
 
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 22:19
Svaka čast Baka! Odličan posao odrađen, a biljčice super. Posebno mi se sviđa onaj važ sa ranukulima i anemonama.
Tko ima "zašto" zbog kojeg živi, može se nositi s gotovo bilo kojim "kako"
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 18:08
Wow kako si to lijepo sredila svaka čast ja uživam dok čitam tvoj dnevnik i gledam slikice koje postaviš bravo draga..
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 21:03
bome, bako, ja se i umorim dok čitam šta si sve napravila, bravo za tebe Thumbs%20Up
koprivice su ti super , a ova ograda od ružmarina mi već sad miriši Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 07:44
Kontesa, što radiš u mom vrtu po toj kiši?LOL
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 11:40
Kontesin posjet u ove kišne dane me inspirirao da  napravim slikovni "dnevnik radova koji me čekaju"!Confused
 
Ovo su amarilisi, koje je kiša konačno "potjerala", ali se vidi i smeće u tom dijelu vrta.... ima puno više kvadrata od prikazanog!
 
 
 
Evo i dijela (sve su isto "stradale") mojih nekad krasnih maćuhica.... očito ću imati praznih važića za neke novitete...Wink
 
Cry
 
Sad malo živica.....
 
Suručica s vanjske strane travnjaka
 
 
i iznutra 
 
 
 
Pa dio onih "par sto metara" lovorove
 
 
Ako kome  treba lovorWink.... ovo u sredini tamanimo cidakorom, jer se inače ne bi moglo uopće ući u taj kutak, sve bi pojeo lovor
 
 
Eh, jedina korist od silne kišurine je divlja loza koja se krasno oporavlja
 
 
I sasvim je pokrila rupu s odvodnom cijevi iz terase .Taj sam dio bila očerupala a zamalo je mene MM zbog toga očerupao...
 
 
Dijelić mojih santolina, koje nisam uspjela ošišati prije kišnog perioda i sad mi se još ovdje i na još jednom mjestu usred grmića uvalila neka životinja. Spoti ili neka od gostujućih mačaka....
 
 
Trava na gornjem travnjaku, u pozadini uboga jedna od bugica
 
 
Potpuno operušane anemone i ranunkuli Cry
 
 
Ali nešto ipak niče,  moje lanjske begonije, one velike
 
 
Tako da se zna čime ću se baviti kad počne konačno sijati sunce. Naravski i MM, da ne ispadne da ja to sve sama...Wink
 
 
 
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 17:59
Poštovanje Baka, evo posjetila sam i tvoj Dnevnik radova. Ovako veliki vrt održavati urednim i nije baš lako. Kad god dođem u tvoj vrt uvijek je sve na svom mjestu. To samo govori koliko ste Ti i Tvoj muž vrijedni. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.