Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - bakin vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


bakin vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 20:58
Dok još možemo!Cry
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 23:40
Santoline su prekrasne. Orezujete li ih i kad?
Na vrh
ruzica dana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruzica dana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 14:11
jao bako vrt vam je prekrasan Clapda ne pada kisa odmah bi izasla van nesto raditi. ali danima vrijeme zezaCry
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 15:29
Nadam se da će lucy svratiti po odgovor.
Santoline se moraju rezati. Mi to nismo znali i nastalo isprepleteno čudovište.Lani sam nakon nekoliko orezivanja uspjela  vratiti prvobitni izgled okruglih grmića.
Sad opet kasnim jer kiša pada, pada. Ali ipak puno lakše ih je orezati dok još imaju oblik. Taj sam savjet dobila naravski ovdje. Rezati bez milosti, kad treba, neovisno o godišnjem dobu.
ružice dana valjda sutra počinje konačno nekakav suhlji period....
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 12:41
Ja bila tu a tebe nema Cry hajde da pijemo kaficu pored tvog divnog cvijeća draga !!!!smile142
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 21:38
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Nadam se da će lucy svratiti po odgovor.
Santoline se moraju rezati. Mi to nismo znali i nastalo isprepleteno čudovište.Lani sam nakon nekoliko orezivanja uspjela  vratiti prvobitni izgled okruglih grmića.

Sad opet kasnim jer kiša pada, pada. Ali ipak puno lakše ih je orezati dok još imaju oblik. Taj sam savjet dobila naravski ovdje. Rezati bez milosti, kad treba, neovisno o godišnjem dobu.

ružice dana valjda sutra počinje konačno nekakav suhlji period....


i reznice zabodes i lako se prime
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 08:39
Forzicija "štekam". Neki problemi.
 
 
Gio, da to je kod santoline (ružmarina,lavande) super da se vrlo lako reznicama sade. Ja sam to otkrila pred dvije godine i rasadila na još neka druga mjesta.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 13:03
Kako smo proljetos lijepo krenuli..... a onda prvo kiša, pa kiša, pa onda neki događaji radi kojih smo obustavili radove i evo danas počeli a ono.... ne znaš od kud bi krenuo.
Ja sam doduše jučer ošišala santoline, pa sam danas skupljala to smeće i čistila dok je MM kosio gornju livadicu. Da prije toga sam na brzaka obišla "flance", očistila oko njih travu da ih čovjek-kosilica u žaru ne pokosi.
Onda sam oko 11 dobila žnoru-žicu (jedna žica, jedan produžetak a sve na struju)  i krenula šišati. Stavila sam stolac pod trešnju i svako malo ... sjela da me ne udari kap. Vruće, sija sunce...
Ipak sam zadovoljna, puno sam napravila i još ću popodne kad malo zahladi.
 
Nismo još nikad imali tako sve razrasteno, podivljalo....Confused
 
Još sam na jednom, malo bedastom, mjestu posadila nekih 5 gazanija. A niknulo mi iz sjemena pa da ne bacim.Ako budu cvjetale dobit će mjesto u Mom vrtu...Wink
 
Trešnja je rodila, ali bojim se da dok dozore neće ostati puno za nas. Kosovi caruju!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 13:21
Baka, imam jedno pitanje za santoline - stalno ih šišaš, da li ih pustiš da procvatu?  
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 12:00
Otok pitanje u pravi trenutak. Big%20smile Moje su na takvom mjestu da ih ne smijem puštati da cvatu, onda bi se toliko  razrasle da ne bih nikad s njima došla na kraj.Tako ih nažalost režem čim ocijenim da su prevelike....
Evo slijede slike radova jučer i danas pa među njima i "masakr"Wink santolina.To se posebno odnosi na sive.... zelene su "mekše" ne podivljau tako, ali ja ih imam svega tri.
 
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 12:11

Počela sam rezati....
Gornje živice
 
 
Donje živice - dio
 
 
 
  
Danas nastavak, bršljan i čišnjenje gornje živice kroz rešetku, tamo gdje nije šišalica dospjela.... Domestos za potrebe Dead
 
 
 
 
MM šiša na zidu, ja se ne usudim
Ja sam sa sigurnosti rezala uljeze 
 
Ovo je sve krupni plan - što sve raste među lovoromConfused
koprivići, poneka palma, nešto čemu ne znam ime, ali znam da naraste veeeliko stablo....
 
To su stabla koprivića u punoj veličini u vrtu iznad dijela mog...Pa onda nije čudo da svašta raste mkješano.Ja sam kroz rešetke rezala škarama uljeze i natapala ih Domestosom!
 
Idilični kutak za trenutke odmora za vrijeme radova
 
 
Travica narasla  kao negdje u nekoj dalekoj prirodi gdje nema ljudske ruke...Confused
 
 
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 12:21
Jučerašnji uradak MM. Gornja livada.
 
 
 
 
Usput malo moje lanjske  begonije Big%20smile
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 12:27
Iza ove razbarušene idile, koju također treba ukrotiti sam jutros provela skoro sat i pol
 
 
Živica tik uz susjedin zid iz koje je izraslo u njen vrt cijelo stablo. Uspježno ispiljeno, ali je sad trebalo ukrotiti živicu da se više stvar ne ponovi
 
 
 
Prije mog zahvata
 
 
 
I poslije
 
 
Sad se vide i susjedine palme....
 
 
I na kraju slika ovog ubogog stabla, koje traži svoje mjesto pod suncem
 
 
Stisnut u kutu s dvije palme ispod hrpe lovorovih stabala....
 
 
I jedan "panoramik"  uređenog dijela.....
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 12:32
Otok, nisam očito snimila ošišane santoline. Ganjaju me za ručak!LOLStavit ću ih u Moj vrt s ostalim! 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 12:41

Puno rada, muke, ali velike promjene! Ja sam se umorila gledati i zamišljati vas kako radite!

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 13:39
Hoya ja sam tebe htjela pitati kako ti šišaš one svoje lijepe santoline.Ja sam prvo ručno, pa to je ConfusedDead Onda sam ih ovaj put električnom šišalicom, a imam pola manje od tebe!
 
 
I evo dok se ručak kuhao snimila sam ih poslije šišanja
 
 
Djeluju očerupano, ali poslije prvih kiša bit će opet lijepe.
Zelene su puno ljepše uvijek...
 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 14:05
Znam da si se umorila, ali - slobodno možeš one sive još šišnuti. Meni nema ništa sivoga kad ih sredim!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 14:30
Baka, pa naradila si se samo dok si sve počistila i poslikala, a tm ko "mladić" šeta po zidiću, bravo, nadam se da ću kroz koju godinu i tebe vidjeti gore na zidu, samo oprezno, vidim da radje odmoriš na onoj stolici usred zelenila, baš dobro mjesto.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 15:18
ajme pa ti si bako imala radne akcije smile39
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 16:59
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

ajme pa ti si bako imala radne akcije smile39
Pa vaši dnevnici se sastoje od radova začinjenih sadnjom cvijeća, pa sijanjem, pa kopanjem, pa s toliko raznolikosti...
a moj se sastoji jedino u riječi -šišanje!Confused
Pa tako sam htjela  zorno pokazati kako veeeliko značenje ima taj pojam kod mene. BTW i mene je ošišalo, skoro kao travnjak!LOL
 
Hoya za ovaj put neću više, jer bi to značilo opet skupljati... ali sad bar znam za drugi put, a neka dođe kišni period eto opet posla. A već se davno spremam pitati te... jer su tvoje  super lijepe.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,363 sekundi.