Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - bakin vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


bakin vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: bakin vrt
    Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 12:15
Da ima neki opći dnevnik radova, ubacila bih se. Jer mislim da će moj, barem vrtni, biti mršav!
No, danas sam posadila amarilise. Čini mi se da su sve lukovice preživjele van zemlje u tami.Vidjet ćemo. Imam ih 10 i svi crveni jer potječu od jednog davno dobivenog.
Stavila u vaze, malo zalila...i naravski i dalje ostavila u zatvorenom i polumračnom prostoru.
 
Usput sam izvršila inspekciju mladica od ružmarina i santoline, koje sam Confused? u listopadu? studenom? posadila.
Zadovoljna sam rezultatom. Imat ću novu ružmarinovu živicu a i grmiće santoline.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 13:28
Super,još jedan dnevnik. Ne mora značiti da će biti mršav jer svi smo počeli od jedne biljke a onda malo po malo ....
A start je dobar, već je tu i živica i grmići i amarilisi. Samo naprijed, već se vidi da će tu biti svega Thumbs%20Up.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 13:52
Baka bravo, ma naravno da moraš imati svoju temu, a imaš ti dosta materijla za pisanje i dosta prostora za opisivanje, pa možeš nam pričati kako trava diše, kakva će biti ta ružmarinova živica, grmići santoline, a usput nas nasmiješ sa svojom duhovitošću i Spotovom nepodopštinama. Ma ima da svaki dan nešto napišeš.


smile141
smile177
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 15:11

Bako i ja sam mislila da nemam što pisati, a onda sam shvatila da sam svaki dan barem pol sata u vrtu.

I onda sam počela pisati i ne mogu stati!smile217
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 21:51
Big%20smile hvala na podršci!Smile
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 21:58
Bako dobro došla u "Dnevnik ....",pa ti si prava vrednica,puno pišeš,radiš i svoj dnevnik.Super!!smile55
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 12:54
Veselim se čitanj novog dnevnika, Baka smile99 samo naprijed!  Uživaj u vrtu i šalji slikice!
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 19:26
Baka dobro došla u "kroničare" a najvažnije ćeš shvatiti druge godine kad ćeš zimi pratiti što si sve napravila i sanjati sunce i toplo vrijeme kako bi krenula ispočetka i napravila neke promjene (ma što neke, sve izmijenila i krenula iznova na užas obitelji i ostalih bliskih ljudi)
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 09:35
bako citam...
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 13:50
smile136čitam i učim bako od Vas
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 15:28
Evo danas sam baš radila. Dva sata sam uništavala svog neprijatelja br. 1 - bršljan. I to samo duž jednog zida. Naravno MM je imao primjedbi ali sam ja nakon prvog pokušaja ubjeđivanja da sam se uhvatila pravog posla jednostavno promrsila nešto što neću pisati, jer nije dostojno dame mojih godinaLOLLOLLOL
Taj bršljan se penje.o.k. Ali onda prelazi preko odebljeg zida i pruiža pipke u cvjetnjak, t.j. među hortenzije, aukube i santolinu.
E pa srezala sam ga pošteno. Blažena električna šišalica.
.
 
Očistila sam i dva stabla u livadi od njega. Jer je zima bila dovoljna da se popenje na visinu i zahvati stabla.
Pa sam za sad skupila na hrpu češere i iglice od jednog - bora. Ma nije baš bor, moram ga slikati, ali je ogroman i pravi smeća svjetski. Dio dobrodođe kao humus, ali češerići baš i ne. 
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 09:38
Super bako, ne znam kako je bilo prije ali na slikama izgleda jako uredno.
Moram  si i ja ove godine nabaviti tu električnu šišalicu baš za ovakve "pacijente" kao što je bršljan.
Znam da si sad puno zadovoljnija nakon dana provedenog u vrtu. Srećom sad dolazi period kad ćemo sve više vremena provoditi u vrtu!
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 09:55
Bako, vidim da ne možeš mirovati ko ni ja. Jučer sam i ja malo "sredila" bršljan, a neki dan i pasifrloru na luku vrata. Električne škare - super ti je to jer kod tebe je hrpa toga i veliki prostor, pa ti ipak olakša. Bršljan je pravi napasnik,a li ja ga na neki način volim, samo ga treba držati pod kontrolom.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 16:57
Blago tebi što možeš raditi po vani....ja samo mogu gledati snijeg i lokve vode posvudCry  
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 14:24

Da malo "podignem" svoj dnevnik.

Prvo sam jutros marljivo pročitala nazive biljki, koje sam dobila od naših forumašica.

Onda sam jednu po jednu tražila podatke:slika, visina i opseg.

Onda sam smišljala kud s njima i oko 11 izašla "oboružana" sitnim alatom i motičicom i krenula.

Sve ono što ne naraste više od nekih 30 cm sam stavila malo tu, malo tam u moje "sanduke" u kojima još caruju maćuhice, hebe i erike. Ali ima mjesta. Inače smo od kad smo ih napravili uz stepenice i ulaz, tu sadili uvijek samo jednu vrstu.U početku pelargonije a onda zadnjih godina tagetese.
No zahvaljujući "donacijama " i jesenskim idejama, odlučila sam se ove godine na šarenilo. MM je jako skeptičan a ja mislm da će izgledati lijepo. Vidjet ćemo.
Posadila u jednu ukrasnu vazu polygalu mirtifiolu i sa strane ubola karanfilić. A bijelu pelargoniju koja je u njoj uspješno prezimila sam posadila dolje u livadu u veliku vazu u kojoj sam inače imala crvene pelargonije. Sad će biti bijele.
Na trećoj "etaži" vrta uz zid, koji je jedini čist i gol sam posadila žute puzavoce, na jednom mjestu posijala i na jednom posijala i  vrtni hibiskus. Zabola štapove za oznaku i sad je sve u Božjim rukama!
 
Ostalo mi je još sijanje(sljez,lantane, kineski jorgovan i liatris spicata. Jedino znam gdje ću ricinus i lantane. Ovo drugo moram također dobro razmisliti. To ima i vremena a i ruža!? Nju moram smisliti kud, da se istakne.
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 19:29
Bako biti ce to na kraju super, pa i ja sam bila zbunjena tolikom kolicinom biljaka, ali sam veci dio uspjela smjestiti, za sada u neke vaze, a poslije cu vidjeti kamo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 13:04
Danas sam radila skoro dva sata. Ništa sijala, ništa sadila. Samo čistila, čistila, čistila i to jedan kutak vrta. Meni obično ostaju skriveni kutevi za čišćenje.MM pazi na ono vidljivo.Confused
Skupila dvije velike crne vreće smeća. Oboružana rukavicama pokušala oplijeviti jedne perunike. Kažem pokušala jer je teško povaditi koprivu i jednu travuljinu koja, bar ovdje, raste svugdje, čak i iz starih zidova a ne povrijediti perunikino korijenje. No bar izgledaju slobodne.
 
Cijelo vrijeme sam mislila da mi je dati oglas: traži se mlad i jak za ispomoć starcima!WinkLOL
Kako rekoh MM imala sam tri "noćne more": ošišati onaj zid  bršljana, pokupiti ovo lišće (čitaj: lišće, borove iglice, silne češere...) i ostala mi treća: pročistiti livadu da ljubice mogu slobodno cvjetati. Tratinčice cvjetaju stalno, njima ništa ne smeta.
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 13:39
Evo i uspjela si. Borba s perunikama je bila i kod mene, a stalno se šire, pa sam ih probala organičiti nekim ciglama.
Noćne more imam i ja,a li u suprotnom smislu, kad ne mogu zaspati onda mislim kako ću dovoć još kamenja, napraviti još poneki vrtić - ma kakvo brojanje ovaca, cvijeće je spas od nesanice - barem za mene.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 17:31
bako ti si pocela sredjivanje,mene opet to ceka,i naravno sijanje,bas nista jos nisam od toga uradila.Valjda ce ostati toplo pa cu vam se pridruziti
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 19:01
Triša - kamenje!LOL I ja sam neki dan donesla s ceste usput par komada!
 
 
Gioia, mislim da ni kod nas u toplijim krajevima još ne kasnimo a kamo li vi kontinentalci. Polako...bolje malo zakasniti nego uraniti pa onda neki ludi zimski val sa mrazom i snijegom sve uništi!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,217 sekundi.