Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amorphophallus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amorphophallus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 21:13
Bromi,divota!!!
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 22:03
Stvarno je čudo prirode, a što se tiće mirisa ne osjeti se jer
cijelo dvorište miriše od glicinija.....
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 05:55
Bromi, jesi li ga uspjela precizno identificirati, saznati o kojem A. se radi?
Koliko živi nakon cvjetanja?
Jedva čekam da naši gomolji procvjetaju pa da vidimo radi li se o istoj vrsti.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2011 u 20:59
Božikovine, kako vaši gomolji?
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2011 u 12:55
evo moj je sada ovakav


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2011 u 19:03
wauu, pa koliko ima kilograma kada je tako debelo stablo?
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 00:47

Božikovine, kako izgleda moj gomoljčić? smile61

 Je li smile85  ili  smile57???   

Da barem znam kako sada izgleda, ako ste sve smile127 !!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 18:08
Free, gomoljčić je ok i dobiš ga na jesen.
Imali smo mali nesporazum. Dok sam bil na terenu, Lida je popikala sve gomolje u zemlju. Sorry, but jbga.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 15:13
jel ima kakvih novosti ...moj gomolj opet tjera cvijet ;)

Na vrh
diabolik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje diabolik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 20:59
Dobar dan, da li netko prodaje gomolj ?

Hvala
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 15:09
Nažalost još nema za prodaju sve je podijeljeno među prijateljicama....
evo krenuo je novi cvijet






Na vrh
diabolik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje diabolik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 22:31
Nabavio, hvala.
Mogu gomolje sad staviti u tegle ili čekam proljeće ?

Hvala
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 11:52
evo mene ponovo sa slikicama, procvijetao je ove godine nešto ranije..nažalost ....jer je miris grozan morala sam ga iznesti iz kuće jer smrdiiiiiii








Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 18:57
bromelija, koliko je težak gomolj?Ja se nadam da ću za nekoliko godina dočekati cvijet.
Na vrh
diabolic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje diabolic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 21:54

Nakon što sam dobio gomolje, male, oko 1 cm, posadio sam ih u tegle na prozor, tu i tamo zalijevao, i kako ništa nije raslo, bacio sam ih u kantu gdje držim humus glista. Nakon jedno dva mjeseca treba mi kanta, i na dnu kante stoje dva gomolja prepuna žilica bez naznake rasta stabljike ili već čega što raste iz gomolja. Odmah sam ga prebacio u zemlju, i izraslo je ovo:



Da li da to ostavim da raste u vrtu, ili da ga izvadim na suho mjesto, kada završi biološki ciklus u jesen ? Jer sam pročitao da bi bilo bolje da je gomolj zakopan u zemlji na dubini od 15 cm, a moji su na oko 3 cm ispod površine.
Hvala
Na vrh
dodolakt View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dodolakt Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 21:05
Originalno poslano od člana diabolik diabolik napisao:

Dobar dan, da li netko prodaje gomolj ?

Hvala
UJESEN CU IMATI GOMOLJA ZA PRODAJU!
Na vrh
dodolakt View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dodolakt Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 21:06
Originalno poslano od člana diabolik diabolik napisao:

Nabavio, hvala.
Mogu gomolje sad staviti u tegle ili čekam proljeće ?

Hvala
GOMOLJI SE SADE U PROLJECE, A PREKO ZIME STOJE NA SUHOM MJESTU BEZ ZEMLJE I ZALIJEVANJA
Na vrh
dodolakt View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dodolakt Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 21:08
Originalno poslano od člana diabolic diabolic napisao:


Nakon što sam dobio gomolje, male, oko 1 cm, posadio sam ih u tegle na prozor, tu i tamo zalijevao, i kako ništa nije raslo, bacio sam ih u kantu gdje držim humus glista. Nakon jedno dva mjeseca treba mi kanta, i na dnu kante stoje dva gomolja prepuna žilica bez naznake rasta stabljike ili već čega što raste iz gomolja. Odmah sam ga prebacio u zemlju, i izraslo je ovo:

[IMG]http://i49.tinypic.com/2vb53e9.jpg" />

Da li da to ostavim da raste u vrtu, ili da ga izvadim na suho mjesto, kada završi biološki ciklus u jesen ? Jer sam pročitao da bi bilo bolje da je gomolj zakopan u zemlji na dubini od 15 cm, a moji su na oko 3 cm ispod površine.
Hvala
OBAVEZNO UJESEN IZVADITI IZ ZEMLJE I STAVITI NA SUHO MJESTO, TAKO DRZATI CIJELU ZIMU BEZ ZALJEVANJA. U PROLJECE OPET POSADITI, ZALJEVATI I TAKO SVAKE GODINE. PROCVJETA OTPRILIKE ZA NEKIH 5-6 GODINA I TO ZIMI IZ GOMOLJA KOJI STOJI NA SUHOM.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 16:13


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Iako sam očekivala gomoljčiće, od Božikovina sam lani na kavi kod Bigi dobila 2 gomolja velika kao jaje !!  Dečki su narasli, iako im je zbilja dugo trebalo da izvire iz zemlje !!

Hoće li biti već ove jeseni mladih gomoljića ?
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2012 u 08:14
Dodolakt, spomenuo si da će u jesen biti gomolja za prodaju, a kako se jesen približava, ja bih se prijavila za kupnju. Pratim i temu oglasa, ali za svaki slučaj se i ovdje javljam, ako u oglasima promašim.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,309 sekundi.