Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vajgelija - Weigela
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vajgelija - Weigela

 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vajgelija - Weigela
    Objavljeno: 24 Ožujak 2007 u 21:55
Tek sam nedavno saznala za ime ovog ukrasnog grma iako je kod mene 4-5 godina . Neobično je lijep
u proljeće kad procvijeta nježno rozim cvjetićima.
Meni je znao cvijetati i u IX mjesecu, doduše ne tako kao u rano proljeće.Slike su:





 
Za vajgeliju StarStarStarStarStar

Još fotografija vajgelije možete vidjeti ovdje:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1654
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2007 u 19:30
kod nas se jos zove i fatin cvijet inace je predivan
Na vrh
Cvijetić View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2007 u 12:41
ma bio on fatin ili čiji god bilo Tongue, predivan je
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2007 u 18:29
Originalno poslano od člana Cvijetić Cvijetić napisao:

ma bio on fatin ili čiji god bilo [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley17.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Tongue" />, predivan je



hehehehehe upravo ovako
Na vrh
natali55 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natali55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2007 u 12:07
Kakva divna fotka.Blago tebi Donata jer imaš prekrasne biljke.očito znaš s njima.Za uspješan uzgoj biljaka,najvažnija je ljubav,govorio je poznati botaničar Luther Burbank.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2007 u 20:02
Mislim da je u pitanju iskustvo,  a normalno ljubav, rad  i ambijent!!!
A i strpljiv muž!!!Big%20smileBig%20smile
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2007 u 20:19
Iza svakog uspjesnog cvijeca postoji i uspjesna zena
barem ja tako mislim
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2007 u 12:00
DonataClap Nemam riječi. Predivno.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2007 u 09:02
Donata molim te reci da li se može weigela uzgojiti reznicom. U naselju sam vidjela veliku preko 2 m iza jedne zgrade pa da odem malo po grančicu ako bi to vrijedilo.  Pokušala sam u Osijeku naći sadnicu ali za sada ništa. Jedino mi je još preostao novi vrtni centar do kojeg do sada nisam bila.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2007 u 19:15
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

Donata molim te reci da li se može weigela uzgojiti reznicom. U naselju sam vidjela veliku preko 2 m iza jedne zgrade pa da odem malo po grančicu ako bi to vrijedilo.  Pokušala sam u Osijeku naći sadnicu ali za sada ništa. Jedino mi je još preostao novi vrtni centar do kojeg do sada nisam bila.


Može se razmnožiti vršnim reznicama...probaj ubaciti i grančicu vrbe...Shashin savjet sa foruma ...zakorjenjivanje..ClapClap
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2007 u 08:52
Jupi krećem odmah u akciju. Barem ne moram preskakati ogradu kao dina.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2007 u 23:41
Ja sam jednu ogradu već obišla treći put!!! Prvi put mi je bilo nezgodno malo, ali sad sam se ohrabrila, tako da i u torbi imam pribor!!!
Danas više nisam planirala uzeti reznice, ali toliko su virile van ograde da nisam mogla proći a da koju ne odrežem!
1 reznicu sam zasadila u Zagorju pa tek ovaj vikend idem vidjeti jeli ima naznaka daljnjeg života!!! One koje sam ubrala drugi put sam jučer stavila u zemlju jučer, a ove zadnje čekaju opet odlazak u Zagorje!!! Wink
Ove su cvale vinkastim cvjetićima i baš me zanima kakvi će biti kad odrastu!!!!
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2007 u 18:45
Lana, kak tvoja weigela? Dali si uspjela? One iz šestog mjeseca su mi se osušile dok sam bila na GO, ali sad sam ponovo ubrala i čekam da se ožili!!! 
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 17:56
Ne znam što se dešava sa mojom vaigelom novom, ljetos sam je dobila na poklon i posadila u zemlju, stari listovi koje vidite su na rubu suhi, ali mladi su normalni!!! Jeli to zbog presađivanja u najsušnije doba ili kakva bolest da nije možda?


Na vrh
goga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 21:44
Ne, Andrea, samo stiže jesen Wink
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 22:09
Originalno poslano od člana goga goga napisao:

Ne, Andrea, samo stiže jesen Wink

Uh, ovo me razveselilo!!! smile126, a ja se već pobojala!!!
Na vrh
nadglednik View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nadglednik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 14:42
Donata ovo je prekrasno zaista
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 17:00
super izgleda kad je u cvatu..
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 18:13
Interesuje me da li se moze orezivati i kada se orezuje?Da li se smiju vrhovi orezivati, posto  imam  tek ovu godinu taj grm, pa se bojim da necu pretjerati sa sisanjem pa ostadoh bez cvijeta.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2007 u 15:42
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Interesuje me da li se moze orezivati i kada se orezuje?Da li se smiju vrhovi orezivati, posto  imam  tek ovu godinu taj grm, pa se bojim da necu pretjerati sa sisanjem pa ostadoh bez cvijeta.


Evo informacija...rasadnik curek

Cvate na prošlogodišnjim granama pa je orezivanje potrebno obaviti odmah nakon cvatnje rezom ocvalih izboja, na način da ostavite ovogodišnje, mlade grane koje se okrenute prema vanjskoj strani grma kako bi prozračili grm i pospješili cvatnju. Iz istog razloga  možete odrezati koju stariju granu (ovisno o veličini i starosti biljke) iz središta grma.
Nepravilnim orezivanjem u rano proljeće orezat ćete cvjetne pupove i vajgela će puno slabije cvasti.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.