Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
Korisnik
Poruka
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 22:49
:)))...ona ju jede:) 
http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 08:56
šumski jaglac ( primula vulgaris )



Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2011 u 23:39
mišjakinja, svakome tko ima vrt poznata biljka, ali manje ih zan da je i ljekovita :)) i vrlo jestiva kao sviježe povrće :)





mišjakinja 






Podbjel





podbjel





šimšir





čestoslavnica


http://studio-martina-natura.hr/
Na vrh
Leonard View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leonard Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 21:47
Poz!Novi sam ....Ljekovito bilje i opcenito sve vezano s prirodom su jedno od mojih zanimacija par godina..

Dugo citam ovaj forum i hvala na informacijama...kad steknem dovoljno prakse i ja cu vam pomoc..

Eto u Zagrebu neki dan me kolega pozove na razgovor u botanickom vrtu...i kad otkrijem lijepu stvar..biljke imaju plocicu sa hrv i lat imenom ...ja reko odlicno ..uzivo vidim ocvale biljke i znam o kojo je rijec..odlicno za brzo ucenje prepoznavanja biljaka...imam ok fotoaparat pa cu i slikat biljke....poz
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 17:17
dobro došao Leonardsmile73
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2011 u 20:53
Pozdrav svima.
Nova sam na forumu, prelistala ovu temu jer me jako zanima, pa evo malo sličica. Nešto malo znam, pa bi molila Grivu1978 i ostale znalce da me isprave i pomognu oko raspoznavanja ovih biljčica.

Pozz svima smile78

smilje na kameljaru uz more, škrto je uz sol i sunce



ova biljčica je nikla sada uz samo more, Griva1978 pomagaj!?


čičak




aloa u vazi na balkonu čeka presađivanje


borovica, u mom kraju je zovu šmrika, prašća, ima crvenosmeđe plodove


mlada preslica i vrisina iz G.K., ispravite me ako grešin


dal je ovo vrbica ili..


vilino sito


zlatnica ima tri velika cvijeta pune pčelica


Zadnje 4 slike su iz Gorskog k.


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2011 u 22:48
mislim da je ovo ispod smilja neka mlječika
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 00:28
Hvala natalija, progooglat ću još malo, možda nešto nađem o toj mlječiki.
Puno pozdrava sa Krka

smile78
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 11:00
Ispod preslice je jedna vrbica, Lythrum, vjerojatno salicaria.Ima ih više vrsta.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 20:16
Ima netko sliku šikaline (cnicus benedictus)?
Ili je nisam vidjela ili je nisam prepoznala u prirodi.
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 00:13
anabistrica jeli to gospina plahticaTongue i mene zanima ta biljka
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 22:50
Evo, našla sam u knjizi i druge nazive: čkalj, kraljevac, blažena, sveti ud (ups! ), babino zelje, papino zelje, Benediktenkraut. To je to, ne spominje se gospina plahtica, kaj ne znači da nebi mogao biti i to jedan od naziva.
Opis biljke: visina 30-40 cm, zelena razgranjena, ljepljivo dlakava, pustena stabljika. Listovi su urezano nazubljeni ili rasperjani i bodljikavi. Cvijet žućkastobijel, pusten.
Stanište: sunčana, suha mjesta, nikada na masnom tlu.
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 23:28
evo još naziva ove biljke: čakalj, blaženka, bodljača...

Ljekoviti su svi nadzemni dijelovi biljke.Čakalj pomaže u liječenju rana i čireva, migrene , bolesnog želuca, potiče izlučivanje žući, pomaže kod bronhitisa...
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2012 u 22:20
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

evo još naziva ove biljke: čakalj, blaženka, bodljača...

Ljekoviti su svi nadzemni dijelovi biljke.Čakalj pomaže u liječenju rana i čireva, migrene , bolesnog želuca, potiče izlučivanje žući, pomaže kod bronhitisa...
 
A jesi je kad vidla u prirodi? Ako ima te šikaline, čkalja ... kod tebe, slikaj je molim te da je vidim. Po knjigama o ljekovitom bilju sam vidjela nacrtanu.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2012 u 22:55
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 00:38
Poznam tu travu.Ima je kod nas ali je ne mogu slikati jer je nema sada, u ovo doba godine.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 22:59
Hvala Natalija, nema te biljke tu kod mene u Zagorju.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 23:00
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Poznam tu travu.Ima je kod nas ali je ne mogu slikati jer je nema sada, u ovo doba godine.
 
A gdje je to "kod nas". Može odgovor i na pp
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2012 u 01:33
Jug Dalmacije.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
balalayka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 102
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje balalayka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2012 u 16:42
moj pelin, prekrasno miriše u večernjim satima.


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.