Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 15>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 10:02
Evo Ivan je vec obradio detaljno neke od biljaka!!!
Ukoliko zelite pogledati ili prokomentirati. 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 10:58
Pročitala sam već prije,a što se komentara tiče,to sam u postu"problemi" spomenula.A gdje bi to mogli komentirati osim na forumu? Istina,nisam ja tamo gledala jel se može komentar dati ali i Vi vjerojatno mislite na komentar tu,na forumuBig%20smile
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 11:23

Za sada se može komentitrati tek na forumu. napraviti cemo i tu skriptu , tako da ce se moci komentirati i ocjenjivati textovi. Do tada malo strpljenja, jer iako je to samo maleni i naizglede jednostavan detalj to je jako puno posla pri programiranj.

 

No uskoro i to ce doci!!!

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 11:37
Ma sve ok.Meni se ionako čini bolje da su ti opširni tekstovi na naslovnoj stranici a komentari tuWink
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 15:38
Evo i ovo nam stiže!!!

Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 15:53
budeš radila vino od bazge ?  rado pomognem s receptom..

Ažurirao Ivan - 22 Srpanj 2007 u 15:54
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 16:46
Ako mene pitaš,ja nebudem.Nisam baš ja za vina,al sok dasmiley_42.Već sam od cvijeta napravila sok,i od bobica.Sad ću(kad malo zahladi,bar da bude oko35) pekmez od bobica sa jabukama.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 19:06
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ako mene pitaš,ja nebudem.Nisam baš ja za vina,al sok dasmiley_42.Već sam od cvijeta napravila sok,i od bobica.Sad ću(kad malo zahladi,bar da bude oko35) pekmez od bobica sa jabukama.
no, samo sam spomenuo ljekovito vino za slabokrvne, naravno, može se raditi pekmez, sok.. stojim na usluzi Smile
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 21:28
Vi delajte, a ja bum degustirala... LOLLOLLOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2007 u 22:18
Ma možesmiley_158Samo se požuri jer mi je ovog od cvijeta ostalo još 3-4 litre,sve su popilismiley_52
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2007 u 00:44
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ma možesmiley_158Samo se požuri jer mi je ovog od cvijeta ostalo još 3-4 litre,sve su popilismiley_52


Sačuvaj nešto za mene ovog proizvoda od bobica, od cvijeta sam i ja delala.... LOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2007 u 15:40
Kad smo već "zachatali" temu da se iskupim sa svojim začinima(koje su mi napali puževi pa mi ga je malo ostalo)
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2007 u 17:04
Shasha, mogla bi kod svake slike staviti kako se zovu? Znam da nas ima puno koji znamo, ali ima i onih koji baš i ne...
Ja sam recimo u nedoumici koji je začin na drugoj slici!!! Cry


Ažurirao andrea01 - 23 Srpanj 2007 u 17:05
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2007 u 17:31
1.Bosiljak
2.estragon(iako nisam sigurna)
ajmo stručnjaci koji je 2????
3.Papričica,al ne znam jel ljuta
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2007 u 18:41
KADULJA
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 11:41
Molila bih znalca da mi kaže pravi naziv ovog začinskog grmića.
U Slavoniji ga zovu vegeta ili magy. Ima intenzivan miris i naraste do 1,5m.  Svako proljeće iznova nikne (kao božur)


Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2008 u 17:39
Šeflera, ovo ti je Levisticum officinale (Ligusticum levisticum) iliti Ljupčac ili  slov.Luštrek.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 09:55
Evo još nekoliko ljekovitih biljki iz mog vrta:
1.Neven (Calendula officinalis L.):


 

 
2.Ruta (Ruta graveolens L. ):

 

 
3.Aloe vera (Aloe barbadensis Mill. )

 
 
 
 
 
 
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 22:14
Shasha, bicu tako slobodna da te zamolim da na leto, negde u avgustu, sakupis seme ove sitnolisne zalfije. Takvu nemam Embarrassed A ja cu sakupiti sa svoje, za sve koji zele. Moja ima veci, siri list. Nedavno sam nabavila i dve sarenolisne. Ako sve bude u redu i one bi trebale dati seme.

Fermina-Daza, jako lepa fotografija nevena.
Aglaja
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 23:07


Fermina-Daza, jako lepa fotografija nevena.
[/QUOTE]

Hvala.Totalni sam početnik sa digitalcem.Osim toga mi mame obično dobijemo odsluženu tehniku svoje djece, kao ja ovaj aparat a tako i kompić.smile136
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.