Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 15>
Korisnik
Poruka
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2008 u 22:10
...ola! eve mene spustila se sa velebita! :o)... e ono što ja zovem i berem pod smilje je drugačije....al tu santolinu ipak ne dokučih.... :o(
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 10:00
Santolina je off-topic.Da bi je upoznala hoćeš li da ti pošaljem grančicu?
 
A sada da vidimo slikice sa Velebita.smile143
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 13:12
...ojla...za santolinu...pa znaš i mogla biš....ako sviježa stigne do mene  :O)... kad padnu prve kiše.. može?:o))

...slike sa velebita... hm nisu tako jako zanimljive a moram ih i skinuti sa prijateljevog digitalca( to ne znam), i nešto sa mog fotića( to znam)...al hoću!:o)...al di da ih stavim? nema ih puno, većinom neka spiza :O))...al ima nešto i prirode... bilo genijalno, ludo... :o))...pa u takvim trenucima obično zaboravim na slikanje...ima i biljkica nešto.. 
...kamo da ih stavim? help!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 15:45
Imaš teme u forumu moj grad u slikama - razglednice, ili u foto cvijeća samoniklo bilje ili cvijeće iz prirode, sad ovisi što je na slikama. Ili ako je neko ljekovito bilje, onda tuWink 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 23:46
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

...ojla...za santolinu...pa znaš i mogla biš....ako sviježa stigne do mene  :O)... kad padnu prve kiše.. može?:o))

...slike sa velebita... hm nisu tako jako zanimljive a moram ih i skinuti sa prijateljevog digitalca( to ne znam), i nešto sa mog fotića( to znam)...al hoću!:o)...al di da ih stavim? nema ih puno, većinom neka spiza :O))...al ima nešto i prirode... bilo genijalno, ludo... :o))...pa u takvim trenucima obično zaboravim na slikanje...ima i biljkica nešto.. 
...kamo da ih stavim? help!

Kad budeš htjela pošalji mi PM.Poslat ću ti je da je možeš usaditi.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 12:56
...more, dogovoreno! :o))...slike sa velebita...onaj skunuti dio su većinom na temi "velebit"....
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 14:24
...daklem mi na nekim drugim temama zaključili da ono što ja zovem smiljem i berem godinama kao smilje i jest smilje.....ali kritičnosti i sumnje nikad dosta.... bez pitanja nema razvitka....a pogotovo ako se pitanje temelji na slici koja baš nije vjerodostojna stvar identifikacije biljke.....
..daklem kako je ovo tema slika ljekovitog bilja ponovo ću ih stvaiti malo što sam slikala mobitelom... pa nisu sve slike baš ...


smilje suho buketić koji sam izvukla iz ormara sa biljem tko zna koilko je buketić star.... il od ovog ljeta il od prošlog..tu negdje....







Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 14:37
...slike od prošlog vikenda ljekovitog bilja.....

encijan prošao


encijan mladi


glog grm


kopljonuša prošla cvatom...


ivanje cvijeće


stolisnik


vidac



vilino sito



zečji trn




čičak


  ...a  evo i konopljike od tjedan dva ranije - dakle vitex agnus castus



majčina dušica, divlji timijan, vrtni timijan, vrtna dušica.... tko će to  svrstati.... no definitivno: thymus serpyllum


vrisak, satureja montana




Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 22:55
I ja bila u prirodi i malo slikala nije tako bogata kolekcija kao u grive ali ipak...vrijedno je pogledati , nadam se.
Moj čubar,primorski vrisak (Satureja montana ):


Vrijesak (Calluna vulgaris ):


Smilje (Helichrysum italicum ), raste u samom kamenu gdje je preživio 3 mjeseca suše:

Dva čubra jedan većeg a drugi manjeg lista.Obadva Satureja montana ali rastu na visinskoj razlici od 400-500 m (manji na većoj visini):


I mjesto gdje sam slikala:

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 23:06
...oooo ova zadnja slika je za lupat glavom o zid....od zavisti!! :O))))) reci jel ovo dolje lijevo suha trava ili zemlja te boje?..baš neobično.... :o))

... vijesak je predivan!!smile71



p.s. ona moja moguća supspicata ( ili kako li već) je 4-vero bridna :O))))))





Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 09:53
Ovo dolje žuto je, sram me reći - smeće.Neodgovornih ljudi ima svudgje.smile207
Sreća da je baš to što se vidi-  ekološko smeće: piljevina iz neke stolarije.
 
Pitam se (a pitam i manči, ona o tome više zna )bili se to moglo u vrtu iskoristiti za malčiranje tla? Ima ga tu puno a nije mi daleko.
 
Koje je boje cvijet, kakav je miris?
Meni se nekad u prirodi učini da sam našla nešto što tražim a trebalo bi mirisati a tamo - smrdi.( ne želim reći da se to može i tebi dogoditi )
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 16:10
... ma jok, ne smrdi, ima list isti kao montana al je cvijet slkupljen u  hm... čašicu...skoro pa lopticu ali rastu listići između.... cvijet jako lilast na ljučibasto....   i po izgledu bi rekla da je saturej al miris pun, puno blaži nego kod montane.... isti ton ( za mrvicu manje oštar sa trunom zelene note.... ali skoro isti ton) ...ali taaaaako jako slabiji da se pitam.. i pitam.... recimo koliko montana miriše intenzitetom ovo je cca 10% intenziteta...



...vrlo vjerojatno se piljevina može iskoristiti... ako je netretirana....... a, mislim da je netko na ružama spominjao ukorjenjivanje ruža u teglici punoj piljevine...ako nešto nisam pomješala....
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 16:49
...potrošila 2 h na čupanje ručno slika iz mobitela koji su u mem uređaja... samo sa mem kartice ide normalno.... prbljemi.... :o))

..pa evo nekih čak i od ovoga ljeta....

veprina, nedavno




cvat kopljonuše, ljeto



rasna :O))) divlja menta kraj rijeke, mirišeeee.... metrima :O)), ljeto


stapka gaveza ( boja!) i cvat , ljeto






"divlja japanska" jagoda



sljez


bobe bazge




kopriva, velika, urtica dioica



rosopas






glog plod, nedavno


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 19:19
smile141
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 19:22
Fermina, piljevina je dobra za malčiranje ali ako nema ljepila za drvo, laka, bajca.....kako ćeš znat što su pilili?
I mi smo htjeli jednu hrpicu piljevine uzeti....ali nismo znali jesu li grede za krov već obrađene fungicidom i drugim cidima  pa onda piljene...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 21:17
Hvala ti manči, ovo je ovdje mala sredina, saznat ću ja tko to baca i je li drvo premazivano.Problem će biti u tome što je vjerojatno miješano i premazano i ne.Neće čovjek odvajati piljevinu u dvije hrpe pa je bacati odvojeno.Wink
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 01:02
...imama još tonu slika..al sporo ih čupati iz mobitela i sporog kompa..al evo nekih...


vodopija, ljeto, groski kotar


rosopas, ljeto, slavonije



borovnica, list, ljeto, velebit


vodena menta, ljeto, velebit


žuti kokotac, ljeto, gorski kotar


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 01:04
... nešto zeznula sa veličinom... tako mi i treba kad u ovo doba visim budna...smile42
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 19:54

lovorika :

jedan recept protiv kašlja (isproban):
Kuhati,u:
-1/2 litre vode
-25 dkg šećera
-3 lista lovora (5 ako je svjež)
-2 filter vrećice čaja lipice
-1 žlica kumina
-1 limun (narezan na kriške)
od pola litre dobije se 250 ml sirupa.
Kada se ohladi , dodati 3 žlice meda.
Želim brzo ozdravljenje.
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 20:23

Lavanda je biljka koja je lijepa i kad cvijeta

 i po zimi kad nema cvijeta:
,
štiti nas od muha ako je stavimo na prozor,
a ako njezin cvijet uberemo kada je u punom cvatu i osušimo (sušimo je u hladovini ne na suncu) ,štiti nas od najezde moljaca.isto tako će nam i osušena mirisati u ormarima i raznim posudicama po kući.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.